Wednesday, April 17, 2024
Home / Kultura  / Geek Girls Carrots organizują kolejne warsztaty programowania „Django Carrots” !

Geek Girls Carrots organizują kolejne warsztaty programowania „Django Carrots” !

Geek Girls Carrots to społeczność kobiet, które kochają nowe technologie. Skupia m.in. programistki, graficzki, startuperki, studentki kierunków technologicznych oraz kobiety związane z sektorem ITC (information and communications technology). Społeczność regularnie spotyka się w celu wymiany

I edycja Django Carrots / fot. Kuba Bozanowski

I edycja Django Carrots / fot. Kuba Bozanowski

Geek Girls Carrots to społeczność kobiet, które kochają nowe technologie. Skupia m.in. programistki, graficzki, startuperki, studentki kierunków technologicznych oraz kobiety związane z sektorem ITC (information and communications technology). Społeczność regularnie spotyka się w celu wymiany doświadczeń w 14 miastach Polski.

I edycja Django Carrots / fot. Kuba Bozanowski

I edycja Django Carrots / fot. Kuba Bozanowski

Jednym z kluczowych działań Geek Girls Carrots jest organizacja warsztatów z różnorodnych umiejętności technologicznych, takich jak programowanie, tworzenie stron internetowych i aplikacji mobilnych. W dniach 8-10 listopada, w Warszawie, odbędzie się kolejna edycja „Django Carrots”, czyli warsztatów programowania Django, który jest frameworkiem języka programowania Python.

Warsztaty Django Carrots to ponad dwa dni nauki programowania, wysoki poziom merytoryczny oraz jedyna w swoim rodzaju atmosfera, wszystko to złożyło się na sukces projektu oraz nieustanne poszerzanie grona osób zainteresowanych uczestnictwem. W ramach Django Carrots zaplanowano 14 godzin nauki programowania, szereg prezentacji dotyczących społeczności programistów Pythona i branży IT oraz liczne konkursy z nagrodami, wszystkie osoby zainteresowane uczestnictwem proszone są o wypełnienie formularza zgłoszeniowego tutaj. Zgłoszenia przyjmowane są do 22 października. Koszt to 442,80zł z wyżywieniem.

W ramach Django Carrots zapewnione jest:

– około 14 godzin warsztatów pod okiem doświadczonych mentorów (indywidualne podejście do każdego z uczestników)

– komfortową pracę w 3-4 osobowych grupach o różnym stopniu zaawansowania

– realizację rozbudowanego scenariusza, dostosowanego do zróżnicowanego poziomu umiejętności uczestników

– catering

– welcomepack i konkursy z nagrodami

Każdy z uczestników musi przyjść z własnym komputerem.

Umiejętności nabyte podczas Django Carrots można będzie rozwijać w ramach bezpłatnych, cotygodniowych spotkań Code Carrots.

I edycja Django Carrots / fot. Kuba Bozanowski

I edycja Django Carrots / fot. Kuba Bozanowski

Do tej pory wśród mentorów znaleźli się m.in. Łukasz Langa (jeden z core developerów Pythona), Konrad Hałas (współorganizator spotkań PyWaw) i Alicja Baszak, która po uczestnictwie w pierwszej edycji stała się mentorką w kolejnej. W edycji listopadowej mentorami będą między innymi: Krzysiek Płocharz, Grzegorz Kapkowski, Alicja Baszak, Łukasz Balcerzak, Artur Wdowiarski.

Więcej informacji dostępnych na geekgirlscarrots.pl

Harmonogram warsztatów:

8 listopada (piątek)

20:00 Powitanie i przedstawienie programu warsztatów

20:10 Prezentacja mentorów

20:25 Zdjęcia

20:35 Instalacja Pythona

22:00 Zakończenie pierwszego dnia warsztatów

9 listopada (sobota)

9:00 Śniadanie

10:00 Talk

10:10 Pierwszy kontakt z Pythonem

13:00 Obiad

14:00 Budowa strony internetowej w Django cz. 1

17:50 Talk

18:00 Kolacja

19:00 Budowa strony internetowej w Django cz. 2

20:00 Zakończenie pierwszego dnia warsztatów

20:30 Impreza

10 listopada (niedziela)

9:00 Śniadanie

10:00 Talk

10:10 Rozbudowa strony internetowej

13:00 Obiad

13:30 Wdrożenie aplikacji

16:30 Kolacja

17:00 Zakończenie

Wyślij zgłoszenie

Dla kogo Django Carrots?

Warsztaty Django Carrots są skierowane zarówno do osób, które nigdy nie programowały, jak i studentów informatyki czy programistów.

Uczestnicy warsztatów to osoby, które:

– są zainteresowane poznaniem podstaw programowania

– chciałyby przekonać się jak w praktyce powstaje aplikacja webowa, ale nie miały doświadczenia na tym polu

– mają doświadczenie w programowaniu, ale chcą je rozwijać lub poznać nowy język programowania (Python) i jego framework (Django)

Cel warsztatów

W ramach Django Carrots każdy z uczestników pozna podstawy Pythona i Django przez stworzenie quizu i jego integrację z Facebookiem. Scenariusz warsztatów jest dostępny na stronie.

Podczas Django Carrots uczestnicy poznają podstawy programowania w języku Python i framework Django, stworzą aplikację i dowiedzą się jak zastosować ją na Facebooku. Dowiedzą się także jak rozwijać nabyte podczas warsztatów umiejętności i spotkają ludzi, którzy im w tym pomogą. A co równie ważne, będą się świetnie bawić!

Goście

Django Carrots to również spotkania z ludźmi związanymi z nowymi technologiami. Podczas poprzedniej edycji gościliśmy m.in. Daniela Greenfelda i Audrey Roy (autorów książki „Two scoops of Django. Best practices for Django 1.5”), Hackerspace Warszawa z pokazem robotów oraz organizatorów spotkań i wydarzeń środowiska programistów (PyWaw, DjangoCon).(źródło: materiał prasowy)

Oceń artykuł
BRAK KOMENTARZY

SKOMENTUJ, NIE HEJTUJ