Sunday, July 21, 2024
Home / Miasto Prezentów  / DJ czy zespół – kto lepszy na weselu?

DJ czy zespół – kto lepszy na weselu?

Oprawa muzyczna wesela oraz wykonanie przebojów weselnych jest podstawą dobrej zabawy w czasie przyjęcia weselnego

Oprawa muzyczna wesela oraz wykonanie przebojów weselnych jest podstawą dobrej zabawy w czasie przyjęcia weselnego / fot. materiały prasowe

Oprawa muzyczna wesela oraz wykonanie przebojów weselnych jest podstawą dobrej zabawy w czasie przyjęcia weselnego. Co wybrać? Zespół muzyczny, DJ-a czy wodzireja? Kto zapewni najlepszą zabawę naszym gościom?

Od czego zacząć organizację wesela?

Gdy zabierasz się za przygotowywanie swojego ślubu i wesela, to musisz głównie nastawić się na długofalowy proces organizacyjny. Najlepiej dopytaj się o szczegóły u znajomych par, które w ostatnim czasie brały śluby. Organizacja ślubu i wesela jest trudna, bo przechodzimy przez coś takiego po raz pierwszy i po prostu nie mamy doświadczenia. W dodatku musimy się zmieścić w określonym budżecie i pogodzić tradycje rodzinne po stronie pana młodego i panny młodej. Najlepiej jest zacząć od wyznaczenia daty ślubu, zastanowienia się, czy chcecie mieć ślub konkordatowy, czy cywilny, ilu będzie gości na przyjęciu i czy ma być ono tradycyjne, czy nowoczesne. Następnym etapem jest spotkanie z rodzicami, aby omówić najważniejsze kwestie organizacyjne, aby później nie było żadnych problemów na tym tle. Ustal, kto za co płaci oraz czym się zajmuje, opracuj wstępną listę wydatków. Należy również sporządzić listę gości, która ułatwi ci wykonywanie wszelkich rachunków, jak również zrobić harmonogram przygotowań, aby wiedzieć, co i kiedy załatwić. Następnie należy pomyśleć o znalezieniu odpowiedniej sali. Musi ona wpasować się w gusta naszych gości i mieć dobrą lokalizację. Musisz bardzo szybko ją zarezerwować. W miesiącach albo w miejscach, które cieszą się wyjątkową popularnością, terminy mogą być już zajęte. Aby tego uniknąć, salę weselną należy zarezerwować na rok albo nawet na półtora roku przed wyznaczonym terminem ślubu. Warto również od razu „zaklepać” sobie termin w kościele lub w urzędzie, aby nikt nas nie ubiegł.

Muzyka na wesele

Oprawa muzyczna jest jednym z najważniejszych elementów wesela / fot. materiały prasowe

Jaka muzyka powinna grać na weselu?

Gdy masz już zarezerwowaną salę i termin ślubu, to przyszła pora na wybór muzyki weselnej. Oprawa muzyczna jest jednym z najważniejszych elementów wesela. Chociaż nawet najlepsza muzyka i fenomenalne prowadzenie nie są gwarancją sukcesu, to zapewniamy, że kiepska muzyka na pewno zepsuje każde wesele. Jaką muzykę wybrać na Twoje przyjęcie weselne? Pamiętaj o kilku istotnych sprawach. Wy, jako para młoda, usiądźcie razem i zastanówcie się, jaka muzyka najbardziej spodoba się waszym gościom. Jednocześnie muszą być to piosenki, które u was nie wywołają chęci ucieczki z sali weselnej. – Muzyka na weselu to zawsze kompromis pomiędzy gustami waszych gości i waszymi. Jeżeli nie lubicie na przykład muzyki disco polo, to nie umieszczajcie takich piosenek na liście utworów do zagrania – tłumaczy Katarzyna Zupka z portalu wedding.pl. Proste. Jeżeli macie elegancką, wykwintną restaurację, pięknie przystrojone stoły, to naprawdę nie ma sensu psuć tego takiego rodzaju muzyką. Równie ważne jest zdecydowanie, czy wolicie, by grał wam DJ, czy może zespół na wesele. Bardziej szczegółowo na ten temat piszemy w dalszej części tego artykułu.

DJ na wesele – powody „za”

Młode pary coraz częściej wybierają DJ-a na wesele. Jakie są zalety takiego rozwiązania? Najważniejsze jest to, że może on zagrać naprawdę każdy utwór. Nie ma listy piosenek. Goście mogą mieć swoje własne życzenia i nie jest to dla niego żaden problem. Nie ma również obawy, że DJ będzie fałszował lub miał jakąś swoją interpretację utworu. DJ na wesele to dobra opcja dla osób, które nie lubią schodzić z parkietu. Robi on bowiem mniejszą ilość przerw w graniu i są one krótsze. Wynajęcie DJ-a jest również tańsze niż opłacenie każdego członka zespołu. Wielu DJ-ów umie również tworzyć ciekawe remiksy znanych utworów.

Muzyka na wesele

Młode pary coraz częściej wybierają DJ-a na wesele / fot. materiały prasowe

Zespół na wesele – dlaczego warto?

Najważniejszą zaletą wynajęcia zespołu na wesele jest to, że muzyka jest grana na żywo. Goście odbierają ją bardzo spontanicznie, a dźwięki są nasycone i dopieszczone w każdym detalu. Wystarczy posłuchać zespołu na wesele w Internecie, aby po prostu pokochać ten styl grania. Kolejną zaletą wynajęcia zespołu muzycznego jest to, że jego członkowie najczęściej mają doświadczenie muzyczne. Sprawdź jakie w tym miejscu – https://wedding.pl/zespoly-weselne/warszawa. Osoby, które grają w zespołach weselnych ćwiczyli swoje umiejętności, na przykład grania na gitarze przez wiele lat i to po prostu słychać. Zespół na wesele ma umiejętności, które pozwalają mu na łączenie różnych gustów muzycznych.

źródło: materiał Partnera MK
Oceń artykuł
1KOMENTARZ
  • Maciej Notofoto Studio 4 stycznia, 2020

    Obserwuję ostatnimi czasy wzrost „jakości” Didżejów 🙂 Łączą się w pary z wodzirejami i to już jest genialna mieszanka bo DJ moze się skupić tylko na muzyce a MC na prowadzeniu imprezy. Współpracują razem więc i całość wygląda dużo lżej niż 10 lat temu kiedy DJ był tylko puszczaczem muzyki z CD.
    Do tego fajne oświetlenie.
    Ale to tylko moja opinia 😉

SKOMENTUJ, NIE HEJTUJ