Thursday, June 13, 2024
Home / Kultura  / Disney • Pixar w Kraków Arenie!

Disney • Pixar w Kraków Arenie!

To będzie niepowtarzalne, multimedialne wydarzenie. W Kraków Arena odbędzie się prezentacja fragmentów ścieżek dźwiękowych z czternastu pełnometrażowych produkcji studia Pixar w wersji koncertowej. !

"Pixar in Concert. Kultowe filmy z muzyką na żywo!"

"Pixar in Concert. Kultowe filmy z muzyką na żywo!" / fot. materiał prasowy

To będzie niepowtarzalne, multimedialne wydarzenie! Tuż przed Międzynarodowym Dniem Dziecka, 30 maja o godz. 11:00 w Kraków Arenie odbędzie się pierwsza w Polsce prezentacja fragmentów ścieżek dźwiękowych z czternastu pełnometrażowych produkcji studia Pixar w wersji koncertowej.

"Pixar in Concert. Kultowe filmy z muzyką na żywo!"

„Pixar in Concert. Kultowe filmy z muzyką na żywo!” / fot. materiał prasowy

Potężny aparat symfoniczny, połączenie muzyki wykonywanej na żywo z pięknymi wizualnie scenami wprowadzi dzieci w świat muzyki symfonicznej. Muzyka czterech wielokrotnie nagradzanych kompozytorów zabrzmi w wykonaniu Orkiestry Akademii Beethovenowskiej. Zapraszamy na „Pixar in Concert. Kultowe filmy z muzyką na żywo!”

— „Toy Story”, „Merida Waleczna”, „Gdzie jest Nemo”, „Auta” — to tylko niektóre tytuły znanych animacji Pixara, z których muzyka zabrzmi 30 maja w jednym z najnowocześniejszych obiektów widowiskowych Europy — Kraków Arenie. Zapraszamy na jedyny taki koncert z okazji Międzynarodowego Dnia Dziecka. Orkiestra Akademii Beethovenowskiej pod dyrekcją amerykańskiego dyrygenta Erika Ochsnera, znakomici soliści i wybitni instrumentaliści. Ten koncert to prawdziwa uczta dla miłośników kina i muzyki — mówi Izabela Helbin, dyrektor Krakowskiego Biura Festiwalowego.

Od czasu powstania „Toy Story” — filmu, który pokochały miliony dzieci na całym świecie — Pixar na zawsze zmienił świat animacji. Każda produkcja tego studia to kolejna niezwykła i wzruszająca opowieść, to kolejni bohaterowie, którzy podbijają serca widzów. Filmy Disney • Pixar to uniwersalne opowieści o sile przyjaźni, odwagi, miłości i marzeń. Artyści Pixara zabierając nas do świata potworów, mrówek, zabawek czy w przestrzeń kosmiczną bawią, wzruszają i mówią nam najwięcej o nas samych. Stworzona przez Randy’ego Newmana (Toy Story), Thomasa Newmana (WALL•E), Michaela Giacchino (Odlot) i Patricka Doyle’a (Merida Waleczna) muzyka jest nieodłączną częścią tych filmów: tworzy ich atmosferę i nadaje postaciom niepowtarzalny charakter. Produkcje studia Pixar zdobyły w sumie dwadzieścia siedem Oscarów, najbardziej pożądanych nagród w branży filmowej.

„Pixar in Concert. Kultowe filmy z muzyką na żywo” to pierwsza w tej części Europy prezentacja fragmentów muzyki z doskonale znanych produkcji studia Pixar w wersji koncertowej. Zobaczą Państwo niezwykłe połączenie wspaniałej muzyki — wykonywanej na żywo przez orkiestrę symfoniczną — z niezapomnianymi scenami filmowymi prezentowanymi na ogromnym ekranie w jakości full HD. To jedyna w swoim rodzaju okazja na wprowadzenie dzieci w świat muzyki symfonicznej przy pomocy ich ukochanych bohaterów i opowieści.

Bilety w cenie 25-30 zł będzie można kupić od 3 kwietnia, za pośrednictwem portalu www.eventim.pl oraz w trzech punktach sieci informacji miejskiej InfoKraków: przy ul. św. Jana 2, w Pawilonie Wyspiańskiego (pl. Wszystkich Świętych 2) oraz w Centrum Obsługi Ruchu Turystycznego (ul. Powiśle 11).

Przygotowaliśmy również specjalną ofertę dla szkół. Cena biletu dla uczniów wynosi 20 zł – na 10 uczniów 1 opiekun otrzymuje bilet gratis. Rezerwacje grupowe dla szkół prosimy kierować na adres rezerwacje@biurofestiwalowe.pl. Termin składania rezerwacji grupowej dla szkół upływa 16 maja 2014.

Więcej informacji o biletach można znaleźć tutaj.

***

Koncert jest wydarzeniem towarzyszącym tegorocznej edycji FMF — Festiwalu Muzyki Filmowej. Organizatorami są Miasto Kraków i Krakowskie Biuro Festiwalowe, a partnerem Disney Music Group. Patronem medialnym wydarzenia jest radio RMF FM.

Oceń artykuł
BRAK KOMENTARZY

SKOMENTUJ, NIE HEJTUJ