Friday, July 12, 2024
Home / Styl życia  / Podróże  / DISCOVER 4×4 – odnajdź serce Tybetu!

DISCOVER 4×4 – odnajdź serce Tybetu!

Takiej trasy samochodami terenowymi startującymi z Polski nie przejechał jeszcze nikt! Klub DISCOVER 4x4 planuje latem 2013 roku samochodową wyprawę z Krakowa do Lhasy w Tybecie. Konwój samochodów terenowych będzie przez ponad 6 tygodni penetrował

Discover 4x4

Pamir 2008/ fot. Discover 4x4

Takiej trasy samochodami terenowymi startującymi z Polski nie przejechał jeszcze nikt! Klub DISCOVER 4×4 planuje latem 2013 roku samochodową wyprawę z Krakowa do Lhasy w Tybecie. Konwój samochodów terenowych będzie przez ponad 6 tygodni penetrował bezdroża Azji Środkowej i podnóża Himalajów.

Discover 4x4

Pamir 2008/ fot. Discover 4×4

Uczestnicy pokonają prawie 25 tysięcy kilometrów przez Dniepr, Don i Wołgę, wzdłuż Morza Czarnego, Azowskiego, Kaspijskiego, Aralskiego. Przecisną się między Pamirem i Hindukuszem, wzdłuż Karakorum i Himalajów dojadą do bazy pod Mount Everest. Z Lhasy wrócą wzdłuż Pustyni Takla Makan, przez góry Kirgizji i stepy Kazachstanu, przez Astrachań, Krym, Odessę i Kamieniec Podolski.

Grupa DISCOVER 4×4 to doświadczeni podróżnicy, fotograficy, blogerzy, którzy mają już za sobą wyprawy przez 6 kontynentów.  Lista uczestników wyprawy do Tybetu jeszcze nie jest zamknięta. Pomysłodawcy i organizatorzy wyprawy szukają zmotoryzowanych wagabundów (motocykliści też mile widziani), którzy od wypasionych hoteli wolą noce pod gwiazdami, a pełną przygód i niewygód wędrówkę przedkładają nad turystyczną łatwiznę.

Wyprawa do Tybetu rusza z Rynku 13 lipca o 13:07. Wraca 31 sierpnia. Ekipa podstawowa to w tej chwili 7 samochodów i 3 motocykle, ale mogą dołączyć jeszcze 2-3 grupy. Spotkanie informacyjno-organizacyjno-towarzyskie odbędzie w Krakowie 7-9 grudnia. Chęć udziału można zgłaszać do końca tego roku.

Więcej informacji na stronie: www.discover4x4.com

Opis trasy: www.discover4x4.com/media/itinerary_europe_-_china_tibet_-_europe.pdf

Mapa: www.discover4x4.com/media/map_of_route_tibet_2013.pdf

Oceń artykuł
2 komentarze
  • christmas selfie photo frame 4 stycznia, 2020

    … [Trackback]

    […] Info on that Topic: miastokobiet.pl/discover-4×4/ […]

  • window poster printing 9 stycznia, 2020

    … [Trackback]

    […] Find More on to that Topic: miastokobiet.pl/discover-4×4/ […]

SKOMENTUJ, NIE HEJTUJ