Friday, December 8, 2023
Home / Seks  / Dirty talk: „Powiedz mi, czego chcesz. Powiedz to brzydko”. Jak uprawiać „brudne gadanie”?

Dirty talk: „Powiedz mi, czego chcesz. Powiedz to brzydko”. Jak uprawiać „brudne gadanie”?

„Dirty talk” po polsku oznacza „brudne gadanie”

para uprawiająca dirty talk

Pieprzne słowa podniecają / fot. Canva/abezikus

Dirty talk to pojęcie zapożyczone z języka angielskiego, które po polsku oznacza dosłownie „brudne gadanie”. Wiele z nas może wciąż zastanawiać się, co to znaczy. Tak naprawdę określenie jest niezwykle dosłowne — opisuje ono bowiem praktykę, która polega na werbalizowaniu swoich fantazji oraz pragnień. Pieprzne słowa podniecają

 

Na dirty talk mogą składać się krótkie frazy np.: „tak”, „mocniej”, ale także dłuższe zdania wpasowujące się w łóżkową atmosferę. Pojęcie to jest bardzo potoczne, w żaden sposób niesklasyfikowane naukowo czy seksuologicznie, nie ma sztywnych ram, które określałyby jego definicję. Rozbieżność zdań następuje chociażby przy dyskusji, czy pojękiwanie, krzyczenie w łóżku to także dirty talk. Od każdego z nas zależeć więc będzie, co potraktujemy za dirty talk! Co ważne, forma ekspresji seksualnej jest niezwykle uniwersalna, ponieważ sprawdzi się ona na każdym etapie zbliżenia oraz podczas szeroko pojętego sextingu. Świntuszenie będzie rewelacyjnym rozwiązaniem na urozmaicenie gry wstępnej, dodaniem pikanterii do pozornie zwyczajnego stosunku, a także podtrzymania napięcia seksualnego w związkach na odległość. Zdecydowanie najczęściej dirty talk praktykują jednak te pary, które uprawiają BDSM! Sprośne komentarze są bowiem niemalże nieodłączną częścią seksu, podczas którego występuje dosyć jasny podział na osobę dominującą oraz zdominowaną.

Czemu warto uprawiać dirty talk?

W naszym głowach może na tym etapie pojawić się wątpliwość, czy dirty talk warto w ogóle uprawiać. Odpowiedź jest prosta — jak najbardziej tak! Okazuje się, że „niegrzeczne słówka” wypowiadane w łóżku są fantazją całkiem sporej części z nas. Doktor Justin J.Lehmiller przeprowadził badania przygotowując się do pisania swojej książki „Tell me what you want” (z ang. „Powiedz mi, czego chcesz”), z których wyniknęło, iż aż 91 proc. ankietowanych fantazjowało o dirty talku. Co ciekawe, większy odsetek osób fantazjujących o tej formie ekspresji został odnotowany w grupie… kobiet. Jest to dosyć niezwykłe, ponieważ w zdecydowanej większości badań tego typu, to mężczyźni przodują. J. Lehmiller zwrócił uwagę na jeszcze kilka wniosków, które mógł wyciągnąć po przeprowadzeniu skrupulatnego badania. Okazało się znacząca część ankietowanych uważała pojękiwania i krzyki za coś niezmiernie podniecającego. Nie ma w tym nic dziwnego — jest to bowiem pierwotny, wręcz zwierzęcy instynkt. Tutaj jednak o 10 proc. więcej mężczyzn niż kobiet opowiedziało się za ekscytującym działaniem takich aktywności. Doktorowi J.Lehmiller’owi udało się także wyciągnąć jeszcze jeden interesujący wniosek. W streszczeniu swojego badania pisze następująco:

„Ci, którzy prezentują bardziej pozytywne nastawienie do seksu, postrzegają seks i emocje, jako dwie odrębne rzeczy oraz preferują bardziej emocjonujące i przygodowe zbliżenia, wykazali większe zainteresowanie dirty talkiem”.

Dowiadujemy się więc, że ogólnie rzecz biorąc, ci z nas, którzy są bardziej skorzy do wszelkich eksperymentów w łóżku, chętniej sięgać będą także po stymulację słowną.

 

Przeczytaj koniecznie:
Polek łóżkowe fantazje

 

Dirty talk to aktywność warta spróbowania, ponieważ niezwykle skutecznie oddziałuje na nasze mózgi oraz wyobraźnię. Oczywiście, niemalże zawsze podniecenie seksualne będzie pojawiało się, dzięki połączeniu mózg-genitalia, jednak czasami, szczególnie w relacjach z długim stażem, zbliżenia mogą stać się czysto fizyczną czynnością. Wówczas, dirty talk może okazać się świetnym rozwiązaniem, by dodać nieco pikanterii. Na samym początku, mówienie o stosunku czy wypowiadanie sprośnych zdań może być dla nas czymś dziwnym, ponieważ nie jesteśmy przyzwyczajeni do mówienia podczas intymnych chwili z naszymi partnerami. Być może, przy pierwszej próbie wyda się nam to krępujące, dziwne, a nawet głupie — należy jednak dać sobie trochę czasu, aby się do tego przyzwyczaić. Niewątpliwie jednak dirty talk jest pewnego rodzaju „zagrywką” psychologiczną, która ma na celu przygotowanie nas do zbliżenia czy też utrzymania podniecenia w jego trakcie. W przypadku związków na odległość jest to również okazja do podtrzymania życia seksualnego bez fizycznego kontaktu i nabudowanie podniecenia potrzebnego w trakcie najbliższego spotkania.

Dirty talk – zasady gry w „brudne gadanie”

Każdy z nas będzie uprawiał dirty talk według własnych uznań, ale warto pamiętać o pewnych zasadach gry w „brudne gadanie”. Czego więc nie robić? Przede wszystkim, nie róbmy nic, co sprawia, że czujemy się niekomfortowo. Cała zabawa ma polegać przecież na zwiększeniu przyjemności i doznań — jeśli więc działamy wbrew sobie, rezultaty będą dokładnie odwrotne. Warto także na samym początku porozmawiać z naszymi parterami i ustalić swoje własne zasady. Każdy z nas ma inne granice, które powinniśmy respektować nie tylko fizycznie, ale także przy okazji używania samych słów. Nie mówmy więc tego, co odpowiada wyłącznie nam, ale także to, co sprawi realną przyjemność naszej partnerce czy partnerowi.

Najważniejszą radą dotyczącą skutecznej praktyki dirty talku jest obserwowanie ciała oraz reakcji naszych partnerów. Tutaj dobrze działa metoda prób i błędów. W zdecydowanej większości przypadków, będziemy w stanie doskonale dostrzec, czy wypowiedziane przez nas zdanie przynosi pozytywne rezultaty. Mogą być to sygnały werbalne, ale także stricte cielesne, które wskazywać będą na odczuwalną przyjemność. Ważne jest także, by dostosować rodzaj dirty talku do tego, jaki akurat nastrój panuje w sypialni. Przy seksie romantycznym, sensualnym dobrze sprawdzą się komplementy lub wyznania miłości. Z kolei przy stosunku dynamicznym, „ostrym”, możemy postawić na bardziej odważne zdania. Oczywiście, musimy jednak pamiętać, by nawet przy tych odważniejszych stwierdzeniach stawiać komfort drugiej osoby na pierwszym miejscu! Jeśli nie mamy do końca pomysłu na to, jak ograć „łóżkowe rozmowy”, dobrym pomysłem będzie mówienie o tym, na co my mamy dzisiaj ochotę oraz co chcemy zrobić z naszą drugą połówką. Taka praktyka pomoże nam zacząć otworzyć się na werbalizację potrzeb seksualnych, a także fantazji.

 

Może też cię zainteresuje:
Polska milcząca. Dlaczego nie potrafimy rozmawiać o seksie?

 

Przełamanie bariery w dirty talku z pewnością nie jest łatwe, ale tak jak każdą inną czynność, i to możemy ćwiczyć! Ciekawym pomysłem może być sięgnięcie po książki z gatunku erotyki. Nie musimy odstawić na bok wszystkich innych książek i drastycznie zmieniać gustu literackiego, ale choć kilka stron erotyki może pokazać, jak za pomocą słów opisywać seksualność. Co więcej, bohaterowie fikcyjni opowiadający o swoich fantazjach, mogą dodać nam nieco odwagi, aby zrobić to samo. Kiedy już przekonamy się, że możemy w piękny, namiętny sposób mówić o zbliżeniach i pragnieniu, warto poćwiczyć… pisząc do naszym drugich połówek. Często mamy zdecydowanie więcej odwagi, gdy komunikujemy się na odległość, nie widząc drugiej osoby. Pisząc mamy też czas, by zastanowić się, jak ubrać w słowa nasze komunikaty oraz, co więcej, możemy nanosić niezliczoną ilość poprawek przed wysłaniem. Taki trening może pomóc nam oswoić się z werbalizowaniem naszych pragnień.

Jeśli spojrzymy na dirty talk z punktu widzenia psychologicznego, możemy wyodrębnić kilka konkretnych aspektów, które dobrze zadziałają przy zbliżeniach. Dobrym sposobem będzie zadawanie pytań, które w pewnym sensie skłaniają drugą osobę do lepszego wczucia się w swoje ciało oraz doznania, których doświadcza (Healthline, 2021). Jakie mogą być to pytania? Możemy dopytać się, na co ma ochotę nasz partner/partnerka, czy drugiej stronie podoba się to, co akurat robimy, a także, co będziemy robić za chwilę. Takie pytania świetnie sprawdzą się do budowania napięcia, co jest właściwie kluczowym efektem stosowania dirty talku. Kiedy bowiem mówimy o tym, co wydarzy się zaraz, tworzy się w nas wyobrażenie nadchodzących chwil, co podnosi poziom ekscytacji i podniecenia. Na sam koniec warto zaznaczyć, że świntuszenie nie musi występować w postaci słów lub nawet całych zdań. Czasami wystarczy wydać z siebie jakiś dźwięk, który zakomunikuje, że jest nam w danej chwili dobrze. Zależnie od tego, jaki charakter ma nasze zbliżenie możemy jęczeć, wydawać delikatne, subtelne odgłosy, a nawet krzyczeć. Wszystko zależy tylko od nas!

Dirty talk – przykłady. Co mówić w łóżku?

Specjalnie dla potrzebujących rozwijać się w sztuce dirty talku, zebrałyśmy kilka przykładów, na to co pikantnego mówić w łóżku. Joanna Keszka w książce „Potęga zabawnego seksu” radzi, aby dirty talk był kreatywny i oparty na komplementach.

– Wybieraj tylko te teksty, które do ciebie pasują. Jeżeli nie czujesz się gotowa/gotowy powiedzieć je twarzą w twarz, możesz napisać je SMS-em

– radzi trenerka kreatywnego seksu.

Oto kilka przykładów.

Dla początkujących:

 • Specjalnie dla ciebie nie założyłam dziś majtek

 • Przestań tak na mnie patrzeć, robię się od tego mokra w majtkach.

 • Wyglądasz niesamowicie sexy/pięknie/wspaniale/podniecająco.

 • Możesz zrobić ze mną, co tylko chcesz.

 • Na myśl o tobie sterczą mi sutki.

 • Mogłabym/mógłbym spędzić cały dzień między twoimi udami.

 • Podniecam się, kiedy czuję twój zapach.

 

Dla średniozaawansowanych:

 • Doprowadzić cię do szczytowania, to w tej chwili jedyny mój cel w życiu.

 • Nie przestawaj pieprzyć mnie tak jak teraz.

 • Będę potrzebowała/potrzebował twojej obsługi dzisiaj w nocy.

 • Byłam dzisiaj niegrzeczna/niegrzeczny i zasługuję na klapsa.

 • Weź mnie natychmiast.

 • Uwielbiam trzymać twojego ptaka i czuć, jak twardnieje w moich dłoniach.

 •  Nigdy nie przestawaj mnie pieprzyć.

 

Dla zaawansowanych:

 • Ujeżdżaj mnie mocniej.

 • Masturbowałam się całą noc, myśląc o tobie.

 • Ten pieprzony tyłek zasługuje na to, żeby go porządnie zerżnąć.

 • Dzisiaj masz do wyboru: ruchanie lub lizanie. Wybieraj mądrze.

 • Zdejmij ubranie, podnieś ręce i klękaj przede mną. Wykonaj w tej chwili!

 • Ta cipka jest twoja, cokolwiek zechcesz z nią zrobić.

 • Chcę usiąść na twojej twarzy i swoją cipką ujeżdżać twoje usta!

 

Zobacz teraz:
Seks na niedzielę. 11 zabaw erotycznych dla par

TAGI
top

Studentka psychologii. Najchętniej zajmuje się seksualnością, psychologią oraz tematami tabu. Zaczęło się od pomysłu na podcast youshouldsexitpl, a z czasem przerodziło się w pełnowymiarową pracę nad tekstami dla wielu portali. Inspiracje czerpie z ludzi, rozmów i podróży po świecie.

Oceń artykuł
BRAK KOMENTARZY

SKOMENTUJ, NIE HEJTUJ