Wednesday, May 29, 2024
Home / Kuchnia  / Diety  / Dieta pudełkowa ‒ jak wybrać najlepszą?

Dieta pudełkowa ‒ jak wybrać najlepszą?

Dla leniwych, zabieganych, dbających o sylwetkę, nie lubiących kucharzyć

Dieta pudełkowa

fot. materiał Partnera

Dieta pudełkowa to sposób na zawsze świeże, zdrowe i smaczne jedzenie każdego dnia. Wystarczy, że ją zamówisz, a nie będziesz musiał martwić się codziennymi zakupami spożywczymi czy przygotowywaniem posiłków. Firm oferujących diety pudełkowe jest jednak wiele, dlatego zastanowimy się czym kierować się przy wyborze najlepszego cateringu dla siebie

 

Zdrowe i zbilansowane posiłki, czyli jedzenie pod drzwi

Dieta pudełkowa staje się coraz popularniejsza wśród Polek i Polaków. Wynika to najczęściej z tego, iż jesteśmy coraz bardziej świadomi własnego zdrowia i potrzeby odpowiedniego odżywiania się. Jednocześnie jesteśmy także zajęci i zapracowani, a to trudno pogodzić z odpowiednią ilością czasu na przygotowywanie urozmaiconych i pełnowartościowych posiłków w ciągu dnia.
Z pomocą przychodzi catering w postaci tzw. diety pudełkowej. To kilka posiłków w ciągu dnia, które dostarczane są na podany przez klienta adres, najczęściej do domu lub do pracy. Wystarczy otworzyć dane pudełko, by móc cieszyć się w pełni przygotowanym i gotowym do spożycia śniadaniem, obiadem czy kolacją. Pełne pakiety zawierają także II śniadanie i podwieczorek, a całe dzienne menu może być także uzupełnione świeżymi sokami czy deserami, wedle uznania.

 

To, za co w największej mierze chwali się dietę pudełkową to fakt, iż można ją dopasować do swoich najbardziej indywidualnych preferencji. Przy jej wyborze bierze się m.in. płeć i wiek osoby zamawiającej, jej tryb życia i poziom aktywności fizycznej, alergie, zapotrzebowanie kaloryczne, a nawet takie preferencje jak dieta roślinna lub wegańska. Catering tego typu przygotowywany jest przez dietetyków oraz kucharzy, a więc mamy pewność, iż są to posiłki pełnowartościowe i zbilansowane, a do tego posiadające wysokie walory smakowe.

Dobra dieta pudełkowa ‒ czyli jaka?

Najlepszy catering pudełkowy to taki, który da się jak najlepiej dostosować do własnych preferencji. Jeśli dopiero zastanawiasz się, czy taka forma posiłków będzie dla Ciebie odpowiednia, warto zdecydować się np. na próbne 7 dni diety pudełkowej. Warto więc szukać firmy, która pozwala na przetestowanie diety i dopasowanie jej do własnych potrzeb.
Poza tym dieta powinna być układana przez profesjonalistów, a więc dietetyków, którzy znają się na komponowaniu posiłków tak, by były one pełnowartościowe i dostarczały organizmowi wszystkich potrzebnych składników odżywczych. Informacje na ten temat znajdziecie na stronie polecanych i odpowiedzialnych firm jak KuźniaZdrowia.pl, w której catering dobierany jest pod indywidualne preferencje, zapotrzebowanie, niedobory czy też nietolerancje pokarmowe.

 

Cena diety pudełkowej jest dość zróżnicowana, ponieważ składa się na nią kilka czynników, np. kaloryczność posiłków. To, co dobre i świeże ma swoją cenę. Wybierając dobrą dietę pudełkową trzeba się liczyć z dziennym wydatkiem ok. 55 – 95 zł. Im bardziej długookresowy pakiet diety wybierzemy, tym jej cena będzie korzystniejsza.
Poza samą ofertą posiłków w KuźniZdrowia.pl możesz liczyć także na wsparcie dietetyków oraz trenerów. To także warto brać pod uwagę, jeśli Twoim celem jest ogólne zdrowie ciała i smukła, szczupła sylwetka.

Źródło: materiał Partnera MK
Oceń artykuł
BRAK KOMENTARZY

SKOMENTUJ, NIE HEJTUJ