Monday, April 22, 2024
Home / Kuchnia  / Dieta odchudzająca – jak się na niej utrzymać?

Dieta odchudzająca – jak się na niej utrzymać?

W diecie odchudzającej, jak w każdym ważnym przedsięwzięciu, dobry plan będzie szkieletem, na którym możesz się oprzeć. Tylko nie zapominaj o piciu wody

dieta-odchudzajaca-miasto-kobiet

fot. materiały prasowe

Utrata masy ciała to marzenie wielu, a jeszcze więcej z nas doświadczyło klęsk w próbach spełnienia go, skończonych zazwyczaj wielką ucztą przy świetle z lodówki. Utrzymanie się na diecie odchudzającej może wydawać się trudne. Jednak gdy dobierzemy odpowiedni jadłospis i zrozumiemy nasze cele i drogę, trzymanie się zdrowych zwyczajów nie będzie torturą. Przecież w dobrej diecie nie chodzi tylko o zrzucenie kilku nadprogramowych kilogramów. To przede wszystkim wybór dla naszego zdrowia, który podejmujemy każdego dnia

Marzenia o szczupłej sylwetce

Gdy przechodzimy na dietę odchudzającą, wielu z nas przyświeca właśnie taki cel. Chcemy zmieścić się w sukienkę, która czeka na nas od lat czy pochwalić się swoim szczupłym ciałem na instagramie. Wszystko to motywuje nas do podjęcia walki i przejścia na dietę… Jednak zdrowa dieta nie wiąże się z żadną walką – jest wyborem dla naszego zdrowia.

Odpowiednia dieta odchudzająca, skonstruowana z nami pod okiem specjalisty, jest bogata w składniki odżywcze, różnorodna, zawiera dobre składniki, a co najważniejsze jest smaczna. Aby zacząć spalać tkankę tłuszczową wystarczy, że w naszej diecie wprowadzimy tak zwany deficyt kaloryczny. To ilość kalorii, którą odejmujemy od naszego dziennego zapotrzebowania na kalorie. Dzięki temu nasz organizm motywowany jest do spalania tkanki tłuszczowej. Taki deficyt nie powinien przekraczać 500 kalorii na dzień. To oznacza, że przy odpowiednim jedzeniu nie będziemy chodzić głodni!

Ważne są porcje

Jemy oczami i jest w tym więcej prawdy, niż nam się wydaje. Wielkość porcji na diecie ma ogromne znaczenie. Możemy zdecydować się na posiłki mniejsze objętościowo, serwowane na mniejszych talerzach. Dzięki temu najemy się do syta mniejszą ilością jedzenia. Dobrym rozwiązaniem może być także częste spożywanie takich dań, których porcje są spore, ale same produkty są niskokaloryczne. Będą to wszelkie sałatki i ogólnie warzywa. Dzięki temu my możemy najeść się do woli, a nasz bilans kaloryczny dalej jest w normie.

dieta2-miasto-kobiet

fot. materiały prasowe

Pij wodę

Picie wody zawsze jest niezwykle istotne. Na diecie odchudzającej może to być nasz sprzymierzeniec w opanowaniu uczucia głodu. Wypicie dwóch szklanek wody pomiędzy posiłkami pozwoli nam zagłuszyć głód, a tym samym uniknąć podjadania niezdrowych przekąsek. Warto w diecie przewidzieć miejsce na te zdrowe łakocie i przekąski, które urozmaicą ją i pozwolą ustabilizować poziom cukru we krwi.

Plan działania

Jak w każdym ważnym przedsięwzięciu, tak i tutaj dobry plan będzie szkieletem, na którym możesz się oprzeć. To dzięki nieemu wytrwasz na diecie odchudzającej. Posiłki planuj z wyprzedzeniem, uwzględniając w bilansie kalorycznym wszystkie wyjścia do restauracji czy okazyjną lampkę wina z przyjaciółmi. Planując posiłki, zapobiegniesz sytuacji, w której nagle nie masz pod ręką nic zdrowego do jedzenia. Możesz skorzystać z diety pudełkowej, dzięki czemu właściwą dietę będziesz miała dostarczaną pod same drzwi. Pamiętaj, że dobra dieta to nie taka, która nie dba o dobry smak. Warto korzystać z rozwiązań i przepisów, które przypadają ci do smaku – wtedy chętniej na takiej diecie wytrwasz.

Źródło: materiał Partnera MK
Oceń artykuł
2 komentarze
 • Sulavi 20 września, 2020

  Stosowałam bardzo wiele diet odchudzających ale tak naprawde najlepsze jest po prostu zdrowe odżywianie się na co dzien. Nie stosowanie krótkotrwalych diet ale zmiana swoich nawyków zywieniowych na te zdrowsze….. Niestety ale wiele osób zupełnie na to nie zwraca uwagi i potem dziwi się, ze ma problem z efektem jojo oraz powrotem do poprzedniej wagi.

  Zwracam uwagę na to jakie produkty jem, staram się patrzeć na etykiety oraz na to, aby na przykład mięso miało w sobie 100% miesa
  https://tarczynski.pl/produkt/parowki-100-z-kurczaka

  Polecam na przykład produkty Tarczyński.

 • Amalia 23 września, 2020

  Sama w ostatnim czasie zabrałam się za ciało.

  Dobry artykuł, dzięki za informacje 🙂 U mnie znacząco pomogło jeszcze wprowadzenie ćwiczeń elektrostymulacji https://iplywamy.pl/notatka/czym-sa-treningi-ems-jakie-efekty-daja-cwiczenia-z-urzadzeniami-do-ems/

  Na stronie jest opisane, jakie efekty mogą dawać takie ćwiczenia. Takie treningi nie zajmują dużo czasu, wystarczy wybrać się na sesję czy dwie sesje w tygodniu a można zrzucić wiele kalorii.

SKOMENTUJ, NIE HEJTUJ