Thursday, June 13, 2024
Home / PARTNER MK  / Dieta na all inclusive ‒ jak nie przytyć na wakacjach?

Dieta na all inclusive ‒ jak nie przytyć na wakacjach?

Pięknie podane i smaczne, więc kusi

jak nie przytyć

fot. Maridav / Adobe Stock

Wiele osób przywozi z wakacji nie tylko piękne wspomnienia oraz pamiątki, ale i… nadmiarowe kilogramy. Pobyt w standardzie all inclusive nierzadko wiąże się z brakiem umiaru w jedzeniu i piciu, czego efektem może być szybkie przybranie na wadze. Chcesz tego uniknąć? Oto kilka wskazówek, dzięki którym dowiesz się, jak nie przytyć na wakacjach

 

Przebywając na wakacjach, trudno odmówić sobie lokalnego jedzenia i wielu innych pyszności. Wcale jednak nie musisz rezygnować z przysmaków – nawet jeśli do niedawna dieta odchudzająca była wyznacznikiem tego, co jesz i w jakich ilościach.

Jak nie przytyć na wakacjach – wskazówki

Jeśli na wakacjach będziesz dostarczać organizmowi więcej kalorii, niż wynika z jego zapotrzebowania, w ciągu kilku dni nie przybierzesz znacząco na wadze. Dlatego nie ma sensu trwać w restrykcjach i odmawiać sobie przyjemności, o ile zastosujesz się do poniższych wskazówek.

1. Jedz regularnie

Regularne spożywanie posiłków odgrywa kluczową rolę – i to z kilku powodów. Przede wszystkim pozwala uniknąć podjadania między posiłkami, dzięki czemu z mniejszą ochotą będziesz sięgać po wysokokaloryczne przekąski.

Jeżeli twoja dieta odchudzająca bazowała na posiłkach w ramach cateringu pudełkowego, dzięki regularności nie „wytrącisz się z rytmu”. Łatwiej będzie ci wrócić do dotychczasowych nawyków żywieniowych

 

– wyjaśnia przedstawicielka NTFY, firmy oferującej dietę pudełkową.

2. Nie próbuj wielu dań jednocześnie

Oferta all inclusive daje ci niemal nieograniczony dostęp do posiłków. Jeżeli chcesz utrzymać masę ciała w ryzach, nie próbuj wielu dań jednocześnie – będziesz mieć jeszcze na to czas. Każdego dnia wybieraj po jednej potrawie – wyjdzie ci to na zdrowie.

3. Unikaj dokładek

Nawet jeśli dana potrawa jest bardzo smaczna, staraj się unikać dokładki. Jeśli z tego skorzystasz, z pewnością posiłek zjesz w całości, bo szkoda będzie ci go zmarnować. Tym samym do organizmu dostarczysz więcej kalorii, niż to wynika z twojego zapotrzebowania.

4. Nie spiesz się

Pamiętasz, że mózg potrzebuje co najmniej 15 minut, aby otrzymać sygnał z ośrodka sytości? Zamiast więc pospiesznie jeść posiłek, delektuj się nim. Dzięki temu nie tylko zjesz znacznie mniej, ale przede wszystkim poczujesz smak spożywanych dań.

5. Zwiększ aktywność fizyczną

Jeśli wybierasz się na wczasy w standardzie all inclusive, z pewnością masz nieograniczony dostęp nie tylko do jedzenia, ale również atrakcji hotelowych, np. siłowni czy basenu. Wykorzystaj to – zwiększ aktywność fizyczną. Dzięki temu z łatwością spalisz dodatkowe kalorie, np. z drinków czy deserów.

 

Jeżeli natomiast nie możesz korzystać z takich udogodnień, wybierz się na pieszą wycieczkę lub spędź aktywnie czas na plaży (zamiast wylegiwać się na leżaku przez cały dzień).

Pamiętaj! Niedawno zakończona dieta odchudzająca wcale nie musi być przeszkodą do spędzenia wymarzonych wakacji. Aby nie zniweczyć jej efektów, warto zastosować kilka powyższych wskazówek. Zachowanie „złotego środka” to najlepsza opcja, ponieważ restrykcyjne podejście może skutkować zaprzepaszczeniem dotychczasowych rezultatów i powrotem do dawnych nawyków.

Źródło: materiał Partnera MK

Oceń artykuł
BRAK KOMENTARZY

SKOMENTUJ, NIE HEJTUJ