Wednesday, July 24, 2024
Home / PARTNER MK  / Dieta dopasowana do Twoich oczekiwań – znajdź ją, kierując się naszymi radami

Dieta dopasowana do Twoich oczekiwań – znajdź ją, kierując się naszymi radami

A co tam dzisiaj w pudełeczku?

dieta pudełkowa miasto-kobiet

fot. materiały prasowe

Decydując się na fit catering, zawsze mamy w głowie określony cel. Zrzucenie wagi, zbudowanie mięśni, oszczędność czasu, leczenie nietolerancji. W zależności od Twojego celu będziesz potrzebował innego rodzaju diety. Każdy z nas oczekuje też od diety czegoś innego. Jednym zależy tylko na efektach, innym na smaku, jeszcze inni skupiają się na cenie. Poniżej przedstawiamy mały poradnik, jak wybrać odpowiednią dietę

 

Zastanów się, co chcesz osiągnąć dzięki diecie pudełkowej

Zadaj sobie pytanie: czy zależy Ci na zrzuceniu wagi? Lubisz swoją wagę, ale po prostu nie lubisz gotować albo nie masz czasu? Trenujesz na zawody i chcesz oddać swoje żywienie w ręce profesjonalistów? Dieta pudełkowa pomoże Ci w osiągnięciu rezultatów tylko pod warunkiem, że będzie dobrze dobrana. Odpowiednia kaloryczność, składniki, liczba posiłków – wszystkie te czynniki mają wpływ na Twoje ciało.

Przykładowy jadłospis fit cateringu to skarbnica informacji

Menu publikowane na stronie powie Ci wiele o danej diecie. Sprawdzając taki jadłospis, zwróć uwagę na różnorodność. Dania powinny się bardzo rzadko powtarzać, na pewno nie częściej niż raz na tydzień, dwa. Posiłki powinny być przygotowane z uwzględnieniem sezonowości. Dzięki temu składniki są świeże i mają największą wartość odżywczą. Wiosną i latem powinniśmy zobaczyć w menu takie składniki jak truskawki, fasolka szparagowa, botwinka, a np. jesienią śliwki czy dynia. Taki wybór produktów świadczy o dużej wiedzy dietetyków i kucharzy, i o trosce o klienta. Optymalna dieta powinna składać się z warzyw i owoców, roślin strączkowych, nabiału, chudego mięsa, orzechów i produktów pełnoziarnistych. Dieta powinna być bogata w witaminy i składniki mineralne oraz zapewniać odpowiednią ilość błonnika. W przypadku diet wegetariańskich czy wegańskich, warto zwrócić uwagę, jakie zamienniki są stosowane w diecie. Powinny one dostarczać odpowiednią ilość białka, witamin z grupy B i żelaza. W przypadku takich osób bardzo ważne jest prawidłowe skomponowanie posiłków, ponieważ mogą im grozić niedobory.

Sprawdź, czy dieta dopuszcza możliwość wyeliminowania niektórych produktów

Nietolerancja glutenu i laktozy to coraz częstszy problem. Jeżeli zmagasz się z taką chorobą, powinieneś znaleźć dietę z dostawą do domu, tworzoną przez profesjonalistów. W takim przypadku dieta np. od https://bedietcatering.pl/kielce/ to nie tylko kwestia zrzucenia wagi, ale też zdrowia i dobrego samopoczucia. Dowiedz się, z jakich składników tworzona jest dieta i jak wygląda przygotowanie posiłków (w przypadku ostrej nietolerancji nasze jedzenie nie może być nawet przechowywane obok uczulającego składnika).
Oczywiście dla wielu osób ma też znaczenie pochodzenie składników, wykształcenie specjalistów, przygotowujących posiłki, cena, elastyczność firmy. Powinniśmy dobrać dietę idealnie skrojoną do naszych potrzeb i upodobań. Jeżeli mamy wątpliwości, warto porozmawiać z dietetykiem firmy, który odpowie na nasze pytania. Możemy też zamówić dzień próbny.

 

Źródło: materiał Partnera MK
Oceń artykuł
BRAK KOMENTARZY

SKOMENTUJ, NIE HEJTUJ