Thursday, June 20, 2024
Home / Rozwój  / Rodzicielstwo  / Dieta dla przyszłych mam

Dieta dla przyszłych mam

W Szpitalu Ujastek rusza program pilotażowy

Dieta w ciąży

Żywienie w ciąży/ fot. Unsplash

Akcja specjalna dla wszystkich przyszłych mam i kobiet w okresie laktacji. Będziecie mogły skorzystać z profesjonalnego doradztwa żywieniowego i w okresie ciąży jak również przez okres karmienia swojego maluszka. Jak wiadomo dieta mamy jest dla rozwoju dziecka sprawą nadrzędną i często przysparza mamom wielu problemów i budzi wątpliwości. Na przeciw temu wyszedł jeden z krakowskich szpitali

 

 

W Szpitalu Ujastek rusza program pilotażowy  pod hasłem „Standard szpitalnego żywienia kobiet w ciąży i w okresie poporodowym – Dieta Mamy”.

 

Celem głównym pilotażu jest wdrożenie modelu żywienia zapewnianego kobietom w ciąży i w zasad zdrowego okresie poporodowym hospitalizowanym w oddziałach szpitalnych, jak również propagowanie odżywiania wśród pacjentek po zakończeniu hospitalizacji.

Realizatorem programu jest Ministerstwo Zdrowia, całość informacji o programie jest dostępna w Rozporządzeniu Ministra Zdrowia w sprawie programu pilotażowego „Standard szpitalnego żywienia kobiet w ciąży i w okresie poporodowym – Dieta Mamy”

Wszystkie pacjentki przebywające na Oddziale są objęte tym programem, udział w nim jest bezpłatny i wymaga jedynie zgody pacjentki po przyjęciu do Szpitala.

więcej znajdziecie pod adresem: https://ncez.pl/ oraz https://poradnia.ncez.pl/#

 

 

 

 

Oceń artykuł
BRAK KOMENTARZY

SKOMENTUJ, NIE HEJTUJ