Friday, July 12, 2024
Home / Uroda  / Trendy  / Dieta, ćwiczenia… Co jeszcze może wspomóc walkę o piękną sylwetkę?

Dieta, ćwiczenia… Co jeszcze może wspomóc walkę o piękną sylwetkę?

Wiosna sprawia, że odczuwamy większą potrzebę, żeby zadbać o swoją sylwetkę. Rozpoczynamy dietę lub zmieniamy nawyki żywieniowe, układamy ambitny plan ćwiczeń i rozpoczynamy ostrą batalię o możliwość pokazania się latem w stroju kąpielowym. Zdarza się

Dieta, ćwiczenia… Co jeszcze może wspomóc walkę o piękną sylwetkę?

Dieta, ćwiczenia… Co jeszcze może wspomóc walkę o piękną sylwetkę? / fot. fotolia

Wiosna sprawia, że odczuwamy większą potrzebę, żeby zadbać o swoją sylwetkę. Rozpoczynamy dietę lub zmieniamy nawyki żywieniowe, układamy ambitny plan ćwiczeń i rozpoczynamy ostrą batalię o możliwość pokazania się latem w stroju kąpielowym. Zdarza się jednak, że potrzeba czegoś więcej, aby osiągnąć wymarzoną figurę.

Dieta, ćwiczenia… Co jeszcze może wspomóc walkę o piękną sylwetkę?

Dieta, ćwiczenia… Co jeszcze może wspomóc walkę o piękną sylwetkę? / fot. fotolia

Zabiegi ujędrniające ciało

Kanapowy tryb życia zimą nie wpływa korzystnie na naszą sylwetkę. Zdarza się, że nawet dwa nadprogramowe kilogramy odkładają się w bardzo widoczny sposób, a skóra jest zwiotczała i wygląda nieatrakcyjnie. W tym przypadku, prócz ćwiczeń, pomocne mogą się okazać zabiegi kosmetyczne ujędrniające ciało.

Wśród nich warto wyróżnić endermologię z użyciem urządzenia zaawansowanej technologii Body Health. Jest to metoda wykorzystująca podciśnienie, pobudzając krążenie i metabolizm, produkcję elastyny oraz kolagenu. Można w ten sposób także wykonać głęboki drenaż limfatyczny (kobieta.onet.pl/uroda/twarz-i-cialo/zabiegi-ujedrniajace-cialo/d3pwz). Rezultatem serii zabiegów jest redukcja cellulitu, rozstępów oraz blizn, a także poprawa jędrności skóry i wymodelowanie sylwetki. Jest to nieoceniony masaż dla osób, którym doskwiera uczucie ciężkich nóg.

TermaLipo II to zabieg, który również wpływa na redukcję cellulitu i tkanki tłuszczowej oraz poprawę jędrności zwiotczałej skóry. Metoda ta oparta jest na selektywnej termoindukcji fal radiowych. Komórki tłuszczowe ulegają rozpadowi w wyniku zniszczenia adipocytów (komórek magazynujących tłuszcze proste). Co ważne, nie dochodzi przy okazji do uszkodzenia innych tkanek, takich jak komórki nerwowe czy naczynia krwionośne, jest to więc metoda bezpieczna i – co nie mniej istotne – bezbolesna.

Masaże i drenaże

Zabiegami skutecznie wspomagającymi odchudzanie oraz poprawiającymi jędrność i wygląd skóry są także różne masaże. Wachlarz możliwości jest niezwykle bogaty. Od masażu relaksującego począwszy, poprzez masaż drenujący i modelujący sylwetkę, aż po egzotyczne masaże z użyciem gorących kamieni czy muszli. Szeroką ofertę ukazującą możliwości gabinetów kosmetycznych w tej dziedzinie odnajdziemy na stronie internetowej Cen­trum Kos­me­tyki i Medy­cyny Este­ty­cznej Medicor: www.medicor.warszawa.pl.

Spójna całość

Kiedy pragniemy pozbyć się zbędnych kilogramów, na proces walki o ładną sylwetkę musimy patrzeć całościowo. Ani dieta, ani ćwiczenia, ani tym bardziej zabiegi kosmetyczne na ciało nie przyniosą oczekiwanych rezultatów, jeśli będą stosowane osobno. Warto więc połączyć wszystkie trzy metody, aby móc dumnie prezentować na plaży swoją piękną sylwetkę.

Oceń artykuł
3 komentarze
  • Kamila 16 listopada, 2015

    Świetny artykuł. Uważam, że w walce o piękna sylwetkę pomaga przede wszystkim samozaparcie i motywacja – bez tego ani rusz. Czytałam serię artykułów na ten temat (http://www.suplenatak.pl/jak-zmobilizowac-sie-do-cwiczen/) i zgadzam się z tą tezą. Dieta, ćwiczenie, suplementy, ewentualne zabiegi ujędrniające i upiększające – jednym słowem wszystko to, co warto inwestować w swoją fizyczność:-)

  • Emilia 25 maja, 2017

    No ozywiście ,ze kanapowy tryb zycia to jest ogólnie masakra . Ja niesttey mam taką pracę ,ze mam siedzącą przez 8 godzin .Do tego wszytskiegoniesttey się często gęsto podjadało, najczesciej słodkie , Ograniczyłam juz słodycze na maksa . jest mi cięzko . A co do pani Katarzyny Gryko to jestem juz po konsultacji . Mam ułożony już przez nią dietę sportową plus przepisy 😉

  • Greta 27 kwietnia, 2019

    Ćwiczenia są bardzo ważne i generalnie powinno sie stosować do tego co jest napisane w tym artykule. Też mam prace siedzącą i zaczęłam od diety oczyszczajace sokami sportfoodsoki . ładnie przyspieszył metabolizm. 😉 Pozbyłam się złogów.

SKOMENTUJ, NIE HEJTUJ