Sunday, April 21, 2024
Home / Kultura  / DIANA KRALL – JAZZOWE BRZMIENIE

DIANA KRALL – JAZZOWE BRZMIENIE

Jazzowa wokalistka Diana Krall wystąpi w listopadzie w Polsce. Fani będą mieli okazję podziwiać artystkę na koncertach w Warszawie, Gdyni i Wrocławiu.

Diana Krall

Diana Krall, mat. prasowe

Kto: Diana Krall
Gdzie: Warszawa, Pałac Kultury i Nauki; Gdynia, Hala Sportowo-Widowiskowa; Wrocław, Hala „Orbita”
Kiedy: 11 listopada (Warszawa), 15 listopada (Gdynia), 16 listopada (Wrocław)

Diana Krall

Diana Krall, mat. prasowe

Diana Krall występowała już w Polsce kilkakrotnie. W listopadzie fani jazzu najwyższej klasy, będą mieli okazję posłuchać wokalistki aż trzy razy, w trzech miastach. Z początkiem października pojawi się wyczekiwany przez entuzjastów muzyki jazzowej, jedenasty krążek artystki, zatytułowany „Glad Rag Doll”. Tym razem Diana Krall zaprezentuje zapomniane utwory z pierwszej połowy minionego stulecia, w nowej, współczesnej odsłonie. Podczas swoich występów kanadyjska wokalistka podobno kreuje atmosferę, w której liczy się tu i teraz, a zmartwienia i stres zostają gdzieś poza zasięgiem jej delikatnych dźwięków. Blondwłosa artystka została obdarzona nie tylko wielkim talentem i wspaniałym głosem o niskim brzmieniu. Na scenie prezentuje się wspaniale, urzekając swoją delikatną, anielską urodą. Coś dla ucha, coś dla oka!


CZY WIESZ, ŻE…
Ostatni album Diany „Quiet nights” jest jednym z najlepiej sprzedających się albumów jazzowych w Polsce? W 2009 roku znalazł się na pierwszym miejscu zestawienia najpopularniejszych płyt w naszym kraju, pokonując zespół U2.

Justyna Grochal

Oceń artykuł
BRAK KOMENTARZY

SKOMENTUJ, NIE HEJTUJ