Saturday, June 22, 2024
Home / Styl życia  / Dom  / Dezynsekcja domu ‒ jak często należy ją przeprowadzać?

Dezynsekcja domu ‒ jak często należy ją przeprowadzać?

Gdy ze szczelin wychodzą owady

Dezynsekcja

fot. Freepik

Usuwanie siedlisk insektów domowych wymaga zastosowania specjalistycznych środków owadobójczych. Często wysprzątanie mieszkania jest dobrym rozwiązaniem, ale może nie wystarczyć do całkowitego pozbycia się intruzów w mieszkaniu. Poza tym w okolicach narażonych na powracanie problemu, konieczna okazuje się dezynsekcja. W Warszawie kłopot z insektami daje się we znaki wielu mieszkańcom. Dlatego sprawdź, jak często wykonywać dezynsekcję!

 

Czym jest dezynsekcja?

Definicja wskazuje, że dezynsekcja to proces eliminacji lub znacznego ograniczenia występowania insektów szkodliwych w zamkniętych przestrzeniach. Mowa o takich obiektach jak szpitale, hotele, pensjonaty, szkoły, ale też domy i mieszkania. Zwłaszcza w kamienicach czy starszym budownictwie ze słabiej izolowanymi podpiwniczeniami pojawienie się takich insektów jest bardzo prawdopodobne. Dlatego dezynsekcja przy pomocy środków chemicznych, biologicznych, fizycznych, mieszanych i stosowania pułapek jest nieodzowna.

Jak przeprowadza się dezynsekcję w domach i mieszkaniach?

Warto nadmienić, że dezynsekcja Warszawa nie jest niczym dziwnym. Szkodniki pojawiają się w prywatnych zabudowaniach bardzo często, a ich pozbycie się naturalnymi sposobami jest trudne. Przed przeprowadzeniem dezynsekcji należy wykonać kilka czynności:

 

• usunąć lub przesunąć wszystkie meble i urządzenia uniemożliwiające dostęp do zakamarków;
• pozbyć się wyposażenia i ozdób, które mogłyby zostać zniszczone przez dezynsekcję;
• wyprowadzić w bezpieczne miejsce zwierzęta domowe 

 

Ważne jest też, by w domu nie przebywały osoby starsze oraz ludzie, dla których zastosowane środki mogłyby stanowić zagrożenie. Oczywiście powierzchnie powinny też być dokładnie umyte oraz pozbawione zabrudzeń lotnych, co mogłoby zmniejszać skuteczność dezynsekcji. W Warszawie wielu mieszkańców regularnie decyduje się na ten proces dla zachowania pełnej czystości swoich domów.

Jak często należy powtarzać dezynsekcję w domu i mieszkaniu?

Odpowiedź na to pytanie nie jest jednoznaczna. Dla większości insektów dezynsekcja w Warszawie powinna być wykonywana jednokrotnie, co powoduje ich usunięcie. Oprysk na pluskwy domowe i wykonywanie zamgławiania ULV może być powtarzane nawet dwu lub 3-krotnie dla pełnej skuteczności. W nowym budownictwie wykonanie dezynsekcji i zastosowanie się do zaleceń specjalistów powinno wyeliminować problem na wiele miesięcy.

 

Jednak największą potrzebę usuwania insektów mogą mieć mieszkańcy kamienic i starszych blokowisk. Dlaczego? Karaluchy, rybiki cukrowe czy pluskwy mogą przenosić się w pionach wentylacyjnych oraz po rurkach wodnych i odpowiedzialnych za centralne ogrzewanie. W takich sytuacjach dezynsekcja może okazać się przydatna częściej np. raz w roku. Zawsze można wezwać deratyzatora od usuwania szkodników, gdy zauważysz ich pojawienie się w mieszkaniu.

\

Dobrze jest mieć świadomość, jak duże znaczenie dla utrzymania mieszkania bez insektów ma zachowania czystości. Warto sprzątać nie tylko w miejscach widocznych, ale też w zakamarkach. Specjaliści zalecają również uszczelnienie okien, drzwi, pionów kanalizacyjnych, a także przebić w stropie i podłodze w pobliżu przechodzenia rurek z wodą. Możesz mieć pewność, że zastosowanie tych wszystkich działań zapewni Ci powodzenie w walce z insektami!

Źródło: materiał Partnera MK
Oceń artykuł
BRAK KOMENTARZY

SKOMENTUJ, NIE HEJTUJ