Tuesday, March 5, 2024
Home / Moda  / Design  / Designerska aranżacja wnętrz – pufy od polskich projektantów

Designerska aranżacja wnętrz – pufy od polskich projektantów

Wygoda i nieszablonowość!

Pufy Slumber / fot. www.aleksandragaca.nl

Polscy i zagraniczni projektanci stawiają przed sobą wciąż nowe wyzwania, których celem jest nowoczesna i elegancka aranżacja wnętrz. Wiele produktów powstaje w niezwykle kreatywny sposób, inspirując się przedmiotami codziennego użytku. Doskonałą formę dekoracyjną w każdym mieszkaniu pełni nie tylko podstawowy zestaw mebli i popularne ozdoby, lecz również funkcjonalne pufy. Ponadto, ich niezwykłe kształty, technika wykonania oraz materiały produkcyjne sprawiają, że te eleganckie pufy pełnią również doskonałą rolę dekoracyjną.

Designerski dodatek w domu / fot. materiały prasowe

Obecnie, często wykorzystywane są różnego rodzaju sploty i oryginalne faktury, a reszta pozostaje w rękach zdolnych młodych projektantów. Pufy doskonale sprawdzą się w salonie na przykład przy kominku oraz w pokoju dziecięcym. Zaletą tych drobnych mebli jest przede wszystkim fakt, że potrafią wpasować się w każde wnętrze, niezależnie do stylu aranżacji mieszkania. Ponadto, stanowią dobre rozwiązanie nie tylko w domu, lecz również w firmach, poczekalniach, salonach czy sklepach. Pufy robione są ręcznie, zadbano więc o każdy szczegół oraz wysokiej jakości materiały, które skutecznie przykują uwagę gości.

Przedstawiamy modele, które całkiem zmieniają sposób postrzegania tradycyjnej pufy.

Kamienne i modułowe pufy

Te niezwykłe pufy pochodzą z serii stONE collection No.5 i zostały zaprojektowane przez bardzo pomysłowych designerów. Wbrew pozorom pufy są miękkie i bardzo wygodne, ponieważ zostały wykonane w pełni z naturalnej wełny Merino. Meble od fivetimesone wykonane są ręcznie, dlatego każda sztuka jest unikalna oraz posiada inny wzór. Dodatkowo, bezszwowe wykończenia oraz własna technika filcowania sprawiają, że produkt jest niezwykle estetyczny i elegancki.

Pufa Kamień / fot. www.fivetimesone.com

Pufy wełniane są trwałe oraz łatwe w pielęgnacji, a użycie naturalnego surowca pozwala na pełną dowolność w projektowaniu przy zachowaniu komfortu dla alergików.

Modułowe siedziska FIGI / fot. monkeymachine.pl

Projekt pufy zainspirowany kartami

Ta polska kolekcja puf Noti powstała poprzez kreatywność Piotra Kuchcińskiego, który zainspirował się kartami do gry. Pufy przypominają kształtem trefle, lecz z podziałem na cztery części niczym czterolistna koniczyna. Siedzisko to jest bardzo funkcjonalne, ponieważ solidne nóżki sprawiają, że mebel może służyć również jako niewielki stolik. Ponadto, duży wybór w kolorystyce ułatwia dopasowanie zarówno do nowej, jak i istniejącej już aranżacji wnętrz.

Pufy Trefle / fot. www.noti.pl

Pufy Slumber w 3D

Aleksandra Gaca, polska projektantka stworzyła miękkie pufy, które kształtem przypominają kocie główki. Na uwagę zasługuje jednak tkanina, która sama w sobie jest rodzajem sztuki, ponieważ daje wrażenie głębi w wymierzę 3D. Projektantka mieszka obecnie w Holandii, stworzyła niezwykłą fakturę poprzez eksperymentowanie ze splotami i włóknami. Materiał trójwymiarowy sprawia, że pufy Slumber prezentują się bardzo efektownie i profesjonalnie. Aleksandra Gaca wykorzystując technikę 3D tworzy również ciepłe i delikatne szale.

Pufy Slumber / fot. www.aleksandragaca.nl

Artykuł powstał we współpracy z magazif.com

Oceń artykuł
1KOMENTARZ
  • Młodzi na Dorobku 7 lutego, 2018

    Mi się podobają te pomysły aranżacyjne jeśli chodzi o hity oświetlenia w 2018roku: https://mlodzinadorobku.pl/jakie-oswietlenie-do-salonu/

SKOMENTUJ, NIE HEJTUJ