Tuesday, May 28, 2024
Home / Uroda  / Trendy  / DermaPen – frakcyjne mikronakłuwanie skóry

DermaPen – frakcyjne mikronakłuwanie skóry

Mikronakłuwanie skóry stosowane jest w medycynie estetycznej już od dawna jako zabiegi mezoterapii igłowej, mezoterapii rolerami. Obecnie dzięki nowym urządzeniom do mikronakłuwania przeżywa swój renesans. Nowym urządzeniem jest Derma Pen, który ze względu na swoje

DermaPen - frakcyjne mikronakłuwanie skóry

DermaPen - frakcyjne mikronakłuwanie skóry / fot. materiał prasowy

Mikronakłuwanie skóry stosowane jest w medycynie estetycznej już od dawna jako zabiegi mezoterapii igłowej, mezoterapii rolerami. Obecnie dzięki nowym urządzeniom do mikronakłuwania przeżywa swój renesans. Nowym urządzeniem jest Derma Pen, który ze względu na swoje możliwości ma szerokie zastosowanie w medycynie estetycznej oraz jest znacznie bardziej komfortowy dla pacjenta .

DermaPen - frakcyjne mikronakłuwanie skóry

DermaPen – frakcyjne mikronakłuwanie skóry / fot. materiał prasowy

W normalnych warunkach cykl odnowy komórkowej naskórka trwa ok.28 dni. Niestety z wiekiem zaczyna się wydłużać, a proces odnowy staje się coraz mniej sprawny. Skóra „naturalnie” robi się cienka, wiotka, wysuszona i drobno pomarszczona. Jednocześnie na skutek działania szkodliwych czynników środowiskowych, szczególnie promieniowania UV(tzw. fotostarzenie), dymu papierosowego, zanieczyszczeń dołączają się głębokie zmarszczki, zaburzenia barwnikowe i poszerzone naczynka. Warstwa rogowa pogrubia się nieprawidłowo, stanowiąc jeszcze większą barierę dla różnych aktywnych substancji, które stosujemy aby skórę naprawić. Mając to wszystko na względzie szukamy takich metod, które w sposób naturalny, niemal fizjologiczny przywrócą nam młodość.

Mechanizm działania techniki mikronakłuć jest niezwykle prosty. Nakłuwając skórę powodujemy mikrouraz, który stymuluje skórę do samoleczenia i uruchamia procesy regeneracyjne. Na początku występuje utrzymujący się 1-3 dni stan zapalny. Uwalniane z komórek krwi czynniki wzrostu powodują namnażanie i wzrost aktywności komórek skóry. Pobudzone fibroblasty, zaczynają produkować nowy kolagen , elastynę oraz substancje odpowiedzialne za nawilżenie skóry. Zaczyna się proces formowania nowych tkanek, który trwa nawet kilka miesięcy. Następnie dochodzi do tzw. remodelingu – przebudowy naprawczej( kilkanaście miesięcy), dzięki której skóra staje się prawidłowo pogrubiona, zagęszczona, napięta, elastyczna i nawilżona. Mimo tak rozłożonego w czasie procesu, bardzo szybko możemy zauważyć poprawę. Jednocześnie tak długi proces przebudowy daje nam gwarancję, że efekt nie jest chwilowy i będzie się długo utrzymywał.

Nakłuwanie powoduje powstawanie bardzo licznych kanalików, a skóra jak gąbka wchłania nakładane na nią w trakcie zabiegu substancje czynne, zawarte w preparatach używanych również do tradycyjnej mezoterapii. Należą do nich : niskocząsteczkowy kwas hialuronowy, witaminy, aminokwasy, czynniki wzrostu, peptydy. Kanaliki te otwarte są przez kilka godzin, dlatego jeszcze po zabiegu warto wzbogacać skórę stosując odpowiednie preparaty, których penetracja zwiększa się nawet kilkaset razy.

Dlaczego warto wybrać zabieg urządzeniem DermaPen

DermaPen - frakcyjne mikronakłuwanie skóry

DermaPen – frakcyjne mikronakłuwanie skóry / fot. materiał prasowy

To lekkie i bardzo poręczne urządzenie dzięki technologii wibrujących z bardzo dużą prędkością 11 igieł pozwala na niezwykle precyzyjne, bardzo gęste i szybkie okłucie dużych powierzchni . Ilość i rozmieszczenie igieł w jednorazowej, sterylnej końcówce są tak dobrane, by można było dotrzeć w miejsca niedostępne dla innych urządzeń.

Możliwość regulacji stopnia wysunięcia igieł daje niepowtarzalną szansę jednoczasowego zabiegu na cieniutkiej skórze powiek i grubej skórze policzków czy szyi. Jeśli chcemy leczyć blizny potrądzikowe możemy skupić się na nich nakłuwając bardzo głęboko( metodą stempla) i jednocześnie rewitalizując pozostałe obszary w sposób mniej agresywny. Bardzo duża prędkość wibracji zapobiega powstawaniu krwiaków i siniaków. Dla większego komfortu pacjentki podczas zabiegu istnieje również możliwość regulacji prędkość pulsowania w stosunku do głębokości ukłuć.

Czas rekonwalescencji po zabiegu jest krótszy niż w przypadku lasera typu fraxel. Jest on dość indywidualny, zależny od osobniczej wrażliwości na uraz (1-4 dni), coraz krótszy po kolejnych zabiegach.

Jak wygląda zabieg 

Skórę znieczulamy kremem Emla, następnie dokładnie dezynfekujemy. Urządzenie daje nam wyjątkową możliwość dobrania głębokości wkłuć, w zależności od okolicy i grubości skóry. Możemy wykonać mikronakłuwanie w zakresie od0.25 do 2.5 mm, zmieniając głębokość w trakcie zabiegu. W ten sposób, po naniesieniu na skórę odpowiedniego preparatu wykonujemy kilka pasaży celem jak najdokładniejszego pokrycia leczonych powierzchni. W trakcie zabiegu widoczne jest równomierne zaróżowienie skóry, z możliwością bardzo drobnych wybroczyn.

Bezpośrednio po zabiegu pacjentka odczuwa gorąco i lekkie pieczenia. Nakładamy wówczas maska rewitalizująca . Następnego dnia skóra może być zaróżowiona, napięta, jak po lekkim oparzeniu słonecznym. Po kilku dniach może pojawić się delikatne złuszczanie.

Bezpieczeństwo zabiegu

Pojęcie frakcyjne mikronakłuwanie oznacza pokrycie skóry gęstą siatką bardzo drobnych nakłuć, otoczonych zdrową tkanką. Są one na tyle małe, że nie stymulują procesu bliznowacenia, czego dodatkowym gwarantem są nieuszkodzone poletka naskórka. Zabieg nie zwiększa wrażliwości na słońce i nie niesie ryzyka zwiększonej pigmentacji.

Różnorodność wskazań

Skóra dojrzała – zabieg daje widoczne pogrubienie skóry, poprawę napięcia, efekt delikatnego liftingu, spłycenie drobnych zmarszczek, zmniejszenie porów, a dzięki pogrubieniu naskórka naczynka krwionośne stają się mniej widoczne. Pacjentki są bardzo zadowolone z faktu, że przestają się czerwienić.

Przebarwienia – zmniejszają się przebarwienia posłoneczne, wyrównuje koloryt skóry twarzy, szyi i dekoltu.

Blizny, rozstępy – zabieg ten pobudza odbudowę rozstępów i blizn potrądzikowych. Przerosłe blizny( pozabiegowe, pooparzeniowe) ulegają „zmiękczeniu” i spłaszczeniu.

Łysienie – znajduje również zastosowanie w leczeniu łysienia, szczególnie u osób dla których zabieg mezoterapii jest zbyt bolesny.

Ile zabiegów i jak często

Ogólny schemat postępowania, to 3-4 zabiegi co 2-4 tygodnie. Trzeba jednak wziąć pod uwagę, że dojrzała skóra goi się wolniej, ma mniejszy potencjał do regeneracji, więc nie należy jej przemęczać. Najważniejsze jest indywidualne podejście do każdej pacjentki i każdego problemu.

Lekarz medycyny estetycznej Magdalena Tyc-Tyka

Klinika Promocji Zdrowia MTTEstetica 

Oceń artykuł
4 komentarze
 • holymed 13 maja, 2015

  Zabieg mezoterapii frakcyjnej bo tak inaczej nazywamy zabieg wykonywany przy pomocy elektrycznego urządzenia derma-pen jest doskonałą alternatywą klasycznej mezoterapii igłowej dla pacjentek, które mają dużą skłonność do krwiaków lub są bardzo wrażliwe na ból w trakcie zabiegu klasycznej mezoterapii igłowej.
  Zapraszam do gabinetu centrumholymed.pl

 • Marta 25 maja, 2015

  Robilam dermapen w be beauty. Rewelacja!

 • kosmetyczka 26 maja, 2015

  zapraszam do zakupu dermapenu, niebywała promocja

  http://allegro.pl/listing/user/listing.php?us_id=9365170

 • katarzyna89 12 kwietnia, 2017

  Ostatnio zafundowałam Mamie na 55-te urodziny zabieg Dermapenem – chodziło o spłycenie zmarszczek i zakrycie rozszerzonych, widocznych porów. Podobno sam zabieg nie jest za przyjemny, czuje się takie jakby gorąco na skórze, przez parę dni twarz wyglądała jak po lekkim poparzeniu słonecznym, ale generalnie zabieg zdał egzamin, (były dwa) i mama zadowolona :). Wcześniej jako szukałam info nt. derma-pen to tutaj jest dobry opis zabiegu: http://www.nowaestetyka.pl/zabiegi/medycyna-estetyczna/dermapen/

SKOMENTUJ, NIE HEJTUJ