Thursday, February 22, 2024
Home / Uroda  / Trendy  / Depilacja skóry wrażliwej

Depilacja skóry wrażliwej

Jeśli masz skórę wrażliwą nie martw się, że może się to skończyć pieczeniem lub wypryskami, wybierz po prostu właściwą metodę.

Jeśli nasza skóra jest wyjątkowo wrażliwa, kluczowy będzie dobór odpowiedniej metody depilacji.

Jeśli nasza skóra jest wyjątkowo wrażliwa, kluczowy będzie dobór odpowiedniej metody depilacji / fot. fotolia

Każda z nas chciałaby się cieszyć jedwabiście gładką skórą – szczególnie latem, kiedy zakładamy krótkie szorty czy zwiewne spódniczki. Niestety, czasami nasza skóra znosi depilację wyjątkowo źle, reagując zaczerwienieniem, pieczeniem czy pojawianiem się wyprysków. Jak w takiej sytuacji bezpiecznie usuwać włoski?

Odpowiednie przygotowanie

Jeszcze przed depilacją powinnyśmy zadbać o to, aby przebiegła ona w sposób jak najmniej zagrażający naszej wrażliwej skórze. Jeżeli niemal po każdej depilacji pojawia się pieczenie, zaczerwienienie czy mało estetyczne krostki, to niewątpliwie znak, że musimy zatroszczyć się o to w szczególny sposób. Niezależnie od tego, jaką metodę depilacji wybierzemy, postarajmy się najpierw rozgrzać i nieco zmiękczyć naskórek. Najlepszym sposobem będzie ciepła kąpiel, możemy też zastosować delikatny peeling. Decydując się na użycie maszynki do golenia, depilację przeprowadzamy nawet w wannie czy pod prysznicem – pamiętajmy jednak, że włoski szybko odrosną, narażając nas na konieczność częstego powtarzania tego zabiegu. W przypadku depilacji depilatorem, woskiem czy kremem, musimy najpierw dokładnie osuszyć skórę po wyjściu z wody.

Jeśli nasza skóra jest wyjątkowo wrażliwa, kluczowy będzie dobór odpowiedniej metody depilacji.

Jeśli nasza skóra jest wyjątkowo wrażliwa, kluczowy będzie dobór odpowiedniej metody depilacji / fot. fotolia

Wybierz odpowiednią metodę

Jeśli nasza skóra jest wyjątkowo wrażliwa, kluczowy będzie dobór odpowiedniej metody depilacji. Najmniej bolesne jest golenie włosków maszynką, jednak szybkość ich odrastania sprawia, że w przypadku wrażliwej skóry stosowanie odpowiednio często tego zabiegu może stanowić problem. Warto spróbować więc różnych alternatyw. Jedną z nich są kremy do depilacji, pozwalające pozbyć się niechcianego owłosienia w bardzo delikatny sposób. Z kolei plastry z woskiem czy wosk na ciepło to doskonały sposób na zlikwidowanie problemu na naprawdę długi czas i cieszenie się gładkim ciałem nawet do czterech tygodni.

Uwaga, wrażliwe miejsca!

Szczególnie podatna na podrażnienia skóra znajduje się w naszych miejscach intymnych, a także na twarzy czy pod pachami. Depilacja tych okolic zawsze wymaga szczególnej uwagi. Osoby z problemami skórnymi powinny zrezygnować z golenia ich maszynką czy depilacji depilatorem – lepiej sięgnąć po bardziej delikatne metody, jak depilacja bikini plastrami Veet lub specjalnym kremem. Na rynku znajdziemy wiele produktów stworzonych specjalnie z myślą o usuwaniu włosków z tych najwrażliwszych miejsc – nie bójmy się z nich skorzystać! Zawsze używając danego produktu po raz pierwszy, przeprowadźmy próbę uczuleniową, postępując według instrukcji zamieszczonej na opakowaniu. Po depilacji nie zapomnijmy o użyciu żelu łagodzącego, kremu po depilacji czy też zwykłego talku.

Depilacja nie musi zakończyć się pieczeniem oraz nieestetycznymi wypryskami. Sięgnijmy po odpowiednie do naszego rodzaju skóry metody oraz łagodne produkty, dzięki którym zabieg stanie się bardziej delikatny.

Oceń artykuł
BRAK KOMENTARZY

SKOMENTUJ, NIE HEJTUJ