Tuesday, June 18, 2024
Home / PARTNER MK  / Depilacja nie boli

Depilacja nie boli

Czego oczekują kobiety od zabiegów medycyny estetycznej? To oczywiste. Skuteczności. Ale nie tylko. Dla mnie istotne jest, żeby nie bolało.

Czego oczekują kobiety od zabiegów medycyny estetycznej? To oczywiste. Skuteczności. Ale nie tylko. Dla mnie istotne jest, żeby nie bolało. Pewnie dlatego zawsze wolałam wygolić nogi maszynką, niż je depilować. O zabiegu laserowym nie mówiąc.

depilacja-nie-boli

Jeszcze nie wiem, czy stracę połowę owłosienia czy może aż 80 proc., ale już piszę z przekonaniem, że depilacja laserowa ma sens / fot. materiały prasowe

Gdy słyszałam opinie, że „trochę bolało, ale czego się nie robi dla urody” (od koleżanek) albo „nie, nie jest bolesny, to bardziej zależy od wrażliwości na ból” (w gabinetach), to wiadomo było, że zabieg do komfortowych nie należy. Za to ja należę do osób, dla których komfort jest ważniejszy od gładkich nóg.

Ale… czas dojrzeć. W Instytucie Piękna Bielenda w Krakowie zapewniono mnie, że depilacja laserowa ich aparatem nie boli, więc pomyślałam: a niech tam, spróbuję, najwyżej ucieknę z fotela. Nie uciekłam i przysięgam, nie bolało! Nawet nastawiłam się psychicznie na ewentualne kłucia, pieczenie i inne niespodzianki, a tu nic. Jedyne, co odczułam w trakcie zabiegu, to od czasu do czasu delikatne ukłucie, jakby pojedynczy włosek został wyrwany pęsetą. Depilowałam łydki i pachy, więc uprzedzam, że w przypadku bikini może być inaczej, bo to dużo wrażliwsze okolice. Jestem jednak w stanie uwierzyć, że nawet depilacja tych miejsc byłaby do przejścia. Zabieg był krótki, całość trwała nie więcej niż pół godziny. I znowu uprzedzam, żeby się nie nastawiać, że u każdego tak będzie. Na łydkach mam włosy jasne i cienkie, więc aparat pracował w tzw. trybie profesjonalnym, w którym głowicę przystawia się miejsce przy miejscu i w ten sposób dość szybko naświetla każdy depilowany centymetr ciała. W przypadku włosów mocniejszych i ciemniejszych zabiegi zaczyna się od tzw. trybu przerzedzającego. Głowica przemieszcza się po skórze, robiąc do siedmiu przejść po każdym obszarze depilowanej okolicy. Trwa to więc dłużej. W takim trybie miałam depilowane tylko pachy. W ogóle nie bolało, nawet tych delikatnych ukłuć, które odczuwałam na łydkach, nie było.

A jak ze skutecznością? Nie odpowiem od razu, zapytajcie mnie za kilka dni, a potem za pół roku. Zabiegów powinno się wykonać od czterech do pięciu w sześciotygodniowych odstępach, i dopiero wówczas można mówić o trwałym efekcie, czyli gładkim ciele na lata. Ale pierwsze wyraźne efekty powinny być widoczne po pierwszym zabiegu. Jeszcze nie wiem, czy stracę połowę owłosienia czy może aż 80 proc., ale już piszę z przekonaniem, że depilacja laserowa ma sens.

Dodatkowym atutem urządzenia, które testowałam, jest to, że można nim wykonywać zabiegi nawet latem i nie trzeba chować nóg pod spodniami przez parę tygodni. Można depilować nim nawet opaloną skórę, byle nie bezpośrednio po opalaniu. To istotne o tyle, że kobiety na ogół przypominają sobie o depilacji tuż przed wakacjami. I cena też jest do zniesienia, zwłaszcza gdy się przyprowadzi… koleżankę. Wtedy na pierwszy i czwarty zabieg dostaje się 40 proc. rabatu.

                                                                                                                 Ola Przegorzalska

Instytut Piękna Bielenda, Kraków, ul. Biskupia 4, www.instytut.bielenda.pl,
tel. 12 633 05 75
Depilacja laserowa urządzeniem Mediostar next: pachy 300 zł, łydki 400 zł

Specjalnie dla Czytelniczek Miasta Kobiet

rabat na ten zabieg 20%

Oceń artykuł
13 komentarzy
 • Anna 17 kwietnia, 2016

  Mnie depilacja woskiem nie boli bo używam kremu znieczulającego http://www.naporost.pl i czuje tylko delikatne mrowienie nawet przy usuwaniu pieprzyków

 • natalka 18 marca, 2018

  Ja byłam zachwycona zabiegiem laserowe fotoodmładzanie 🙂 10 lat mniej i tony komplementów!

 • elkanowak 18 marca, 2018

  Ja jestem zachwycona depilacją w Bielenda Instytut. Nic mnie nie bolało, miła atmosfera. Pani mnie tak zagadała, że nawet się nie zorientowałam kiedy czas minął.

 • Izabela 11 lipca, 2018

  ja też jestem zadowolona z depilacji w Instytucie Piękna Bielenda 😀 i w ogóle nic a nic mnie nie bolało

 • Marta 14 września, 2018

  ile kosztuje depilacja w tej klinice?

 • Jola 2 grudnia, 2019

  Depilacja laserowa to super sprawa. Robię ten zabieg na kilka partii ciała właśnie w Instytucie Piękna Bielenda. Zabieg jest super skuteczny i jak dla mnie w ogóle nie jest nieprzyjemny, także polecam 🙂

 • Patrycja 4 stycznia, 2020

  Byłam w kilku miejscach na zabiegu depilacji laserowej. Najbardziej dokładnie depilują właśnie w Instytucie Piękna Bielenda. Także polecam 🙂

 • ignou reports 15 stycznia, 2020

  … [Trackback]

  […] There you can find 10654 more Information on that Topic: miastokobiet.pl/depilacja-nie-boli-instytut-piekna-bielenda/ […]

 • Alicja 17 marca, 2020

  Bardzo dobre zabiegi, które są skuteczne i przeprowadzane profesjonalnie i w miłej atmosferze.

 • Diana 26 marca, 2020

  Depilacja laserowa jest super. Już się nie mogę doczekać kolejnego zabiegu w Instytucie Piękna Bielenda.

 • Alina 12 kwietnia, 2020

  Super zabieg, który jest bezbolesny i skuteczny.

 • Mirela 6 maja, 2020

  Jeden z najbardziej skutecznych i potrzebnych mi zabiegów. Jestem tak w połowie, ale już jest bardzo dobrze. Myślę, że jeszcze 3 zabiegi i będzie idealnie. Instytut Piękna Bielenda ma bardzo dobry laser.

 • Natalia 12 maja, 2020

  Bardzo polecam zabieg depilacji laserowej w Instytucie Piękna Bielenda.

SKOMENTUJ, NIE HEJTUJ