Saturday, June 22, 2024
Home / Uroda  / Trendy  / Depilacja pach laserem Light Sheer – poznaj naszą opinię

Depilacja pach laserem Light Sheer – poznaj naszą opinię

Najwyższa pora wyrzucić stępione golarki do kosza. Jeśli marzysz o skutecznym pozbyciu się włosów pod pachami, to idealny czas na wypróbowanie depilacji laserowej.

Depilacja pach laserem Light Sheer – poznaj nasza opinię

Depilacja pach laserem Light Sheer

Biję się w pierś – co roku łapię się na tym, że gdy tylko zaczyna się robić ciepło i zrzucam zimowe ciuszki, regularnie przegapiam sezon depilacji laserowej. A potem zaczynam się opalać i nie potrafię przerwać, a ponieważ depilacja wymaga słonecznej abstynencji, przesuwam ją w moich planach na później.

Jednak w tym roku postanowiłam zawczasu i raz na zawsze pozbyć się włosków pod pachami i gdy tylko przestałam się pławić w słońcu, wybrałam się do salonu Estetimed.

Jak wygląda konsultacja

Na konsultację nie goliłam włosków; nie należy tego robić, żeby specjalista mógł ocenić, czy kwalifikują się do zabiegu. Najpierw przeprowadzono ze mną wywiad na temat stanu zdrowia, skłonności do występowania chorób skóry, stosowanych leków i preparatów, a także ostatniej wizyty w solarium lub przebywania na słońcu (należy zawsze odczekać cztery-sześć tygodni). Lista przeciwwskazań i zaleceń jest dostępna na stronie www gabinetu, a wcześniejsze zapoznanie się z nimi i dostosowanie się do wymogów zabiegu przyspieszy jego termin.

Dla kogo depilacja laserowa

Gdy zdałam „egzamin ustny”, pani Iwona rozpoczęła badanie skóry oraz włosków. Największą szansę na sukces zabiegu mają brunetki i szatynki, ponieważ światło lasera jest wychwytywane tylko przez ciemne włosy. Podczas konsultacji wykonuje się próbę laserową, która nie tylko sprawdza reakcję włosków i skóry na światło lasera, ale także daje przedsmak samego zabiegu. Umożliwia też podjęcie decyzji o ewentualnym znieczuleniu kremem – należy je wykonać godzinę przed zabiegiem. Ja nie widziałam takiej potrzeby, a ponieważ po próbie nie zauważyłam nawet zaczerwienienia skóry, po tygodniu stawiłam się na umówiony zabieg.

Jak wygląda zabieg depilacji pach laserem Ligh Sheer

Tym razem pachy musiały być wygolone. Pani Iwona podzieliła je flamastrem na kwadraty i rozpoczęła precyzyjne „ostrzeliwanie” ich laserem. Nie powiedziałabym, że zabieg jest przyjemny, ale w granicach wytrzymałości. Każdemu strzałowi towarzyszy uczucie, jak przy wbijaniu igiełki – jednej lub kilku w zależności od tego, ile włosów naraz wychwyci światło lasera. Depilacja jednej pachy trwa od 10 do 15 minut. Po zabiegu nie odczuwałam żadnego dyskomfortu, a już teraz widzę, że włoski odrastają znacznie wolniej. Do osiągnięcia pełnego sukcesu potrzeba mi jeszcze czterech zabiegów; jestem pewna, że gdy przyjdzie lato, nie będę nawet pamiętała, że kiedykolwiek musiałam depilować pachy. Każdy kolejny zabieg i jego rezultat opiszę Wam w portalu www.miastokobiet.pl. Następny wpis już 29 listopada.

Agnieszka Kowalska

ESTETIMED, Warszawa, ul. Ogrodowa 7, tel. 698 549 219, www.estetimed.pl

Edit: zobacz jak wyglądał kolejny zabieg depilacji pach laserem Light Sheer

Oceń artykuł
BRAK KOMENTARZY

SKOMENTUJ, NIE HEJTUJ