Friday, July 19, 2024
Home / PARTNER MK  / Depilacja laserowa – prosty sposób na pozbycie się owłosienia z twarzy

Depilacja laserowa – prosty sposób na pozbycie się owłosienia z twarzy

Zima to najlepszy czas na takie zabiegi

Depilacja laserowa

fot. Freepik

Depilacja laserowa to prosty i przede wszystkim skuteczny sposób na pozbycie się zbędnego owłosienia z twarzy. Jeśli zatem w wyniku zmian chorobowych albo zaburzeń gospodarki hormonalnej cierpisz z powodu widocznego wąsika, włosów na brodzie albo na bokach twarzy, profesjonalna depilacja to wybór dla Ciebie

 

Przed przystąpieniem do depilacji laserem zaleca się wizytę u endokrynologa w celu wykonania diagnostyki, która wykluczy zbyt wysoki poziom prolaktyny, testosteronu lub niewłaściwej pracy tarczycy.

Zalety i efekty depilacji laserowej

Profesjonalnie przeprowadzona na dobrej jakości sprzęcie depilacja laserowa twarzy https://estebiel.pl/zabiegi/depilacja-laserowa-twarzy/ pozwala pozbyć się owłosienia w krótkim czasie. Efekty po zabiegu depilacji są widoczne już po ok. 2 tygodniach od pierwszego zabiegu. Włosy, które wyrastają z cebulek uszkodzonych laserem zaczynają wypadać. Aby uzyskać trwałe rezultaty, zaleca się przeprowadzenie kilku zabiegów. Pierwszy z nich usuwa zwykle ok. 20-25% owłosienia, jednak konkretna ilość zależy od odcienia włosów, barwy skóry i indywidualnych cech klienta. Osoby posiadające ciemne, grube włosy potrzebują zwykle ok. 6 zabiegów, aby pozbyć się zbędnego owłosienia na stałe. Jasne i cienkie włosy zwykle wymagają większej liczby zabiegów, jednakże nie jest to regułą.
Dzięki depilacji laserowej możliwe jest uzyskanie trwałego efektu braku owłosienia, bez konieczności stosowania zabiegów przypominających. Skóra po depilacji pozostaje gładka, bez podrażnień, w przeciwieństwie do innych metod usuwania włosów.

Wskazania do depilacji laserowej twarzy

Depilacja laserowa to polecane rozwiązanie dla wszystkich osób, które chcą się szybko, skutecznie i bezboleśnie pozbyć zbędnego owłosienia z twarzy. To również szczególnie polecane rozwiązanie dla osób cierpiących na hirsutyzm oraz mających ciemne, grube włosy, które są widoczne pod skórą nawet po depilacji. Zabieg przyniesie zadowalające efekty w przypadku osób z podrażnieniami i nawracającymi zapaleniami mieszków włosowych, a także z wrastającymi włosami.

Jak przygotować się do zabiegu depilacji?

Zabiegi depilacji laserowej są bardzo skuteczne, ale ich wykonanie wiąże się z koniecznością przestrzegania konkretnych zaleceń. Przede wszystkim więc na pół roku przed zabiegiem nie powinno się stosować preparatów z retinoidami, a na miesiąc przed pierwszym zabiegiem, jak również w trakcie serii zabiegów nie należy depilować skóry depilatorem ani woskiem. Ponadto na ok. cztery tygodnie przed rozpoczęciem serii zabiegów należy unikać ekspozycji na promienie UV, a trzy tygodnie przed – trzeba odstawić leki antydepresyjne. Na dwa tygodnie przed zabiegiem na konkretne części twarzy nie wolno nakładać preparatów złuszczających z witaminami A, E, C oraz kwasami owocowymi. Trzeba też odstawić leki i zioła światłoczułe. Tydzień przed pierwszą depilacją nie wolno stosować samoopalaczy. Przed samym zabiegiem nie należy natomiast zażywać leków przeciwbólowych NLPZ. Dzień przed depilacją wybrany obszar trzeba wydepilować jednorazową maszynką. W dniu zabiegu skóra powinna być sucha i czysta, nieposmarowana żadnymi kosmetykami. Zrezygnuj zatem np. z kremów stosowanych na konkretny obszar na twarzy.

Źródło: materiał Partnera MK
Oceń artykuł
1KOMENTARZ
  • Samira 15 marca, 2022

    Ja przez zimę właśnie chodziłam na zabiegi do depilconcept by się pozbyć wąsika. jeszcze mam jeden w tym miesiącu i kwietniu.. Efekt jest zadowalający. Przez sterydy które musiałam brać wcześniej moja gospodarka hormonalna została zachwiana i zauważyłam że skutkowało to między innymi nadmiernym owłosieniem

SKOMENTUJ, NIE HEJTUJ