Monday, February 26, 2024
Home / PARTNER MK  / Depilacja laserowa – na czym polega zabieg i dla kogo jest polecany?

Depilacja laserowa – na czym polega zabieg i dla kogo jest polecany?

Już teraz zadbaj o wygląd swoich nóg w wiosennych sukienkach

depilacja laserowa

fot. materiał Partnera

Depilacja laserem to zabieg, który pokochało wiele pań. A to dlatego, iż pozwala on szybko i na długo pozbyć się niechcianego owłosienia z nóg, okolic bikini, pach jak i innych części ciała. Nowoczesna technologia i wysokiej jakości sprzęty, na których pracujemy w naszym gabinecie sprawiają, iż zabieg ten przebiega komfortowo, bez bólu i w pełni profesjonalnie. Dziś przybliżymy Ci temat depilacji laserowej

 

Czym jest depilacja laserowa?

Depilacja laserowa w gabinecie Perfect Estetic Kraków to jeden ze sposobów na usuwanie niechcianego owłosienia z ciała. Zabieg ten wykonuje się przy pomocy lasera diodowego, który emituje falę światła o długości ok. 800nm. Wysyłana wiązka światła ma być wchłonięta przez melaninę, która jest barwnikiem włosa, a to prowadzi bezpośrednio do uszkodzenia cebulki włosa. Cebulki są niszczone poprzez energię cieplną jaką emituje wiązka lasera.

 

W ten sposób jesteśmy w stanie trwale pozbyć się owłosienia z różnych partii ciała – z nóg, z pach, z okolic bikini, pośladków, pleców, a także owłosienia na twarzy (wąsik, broda). Panie wręcz uwielbiają ten rodzaj depilacji, ponieważ jest to sposób na gładką skórę na bardzo długi czas – koniecznym jest jedynie wykonanie serii zabiegów, by dokładnie wyeliminować całość owłosienia z danej partii ciała. To ważne, ponieważ w ten sposób usuwa się włoski będące w poszczególnych fazach wzrostu. Laser działa zarówno na włoski ciemne jak i te jasne – by zabieg był efektywny, doświadczony kosmetolog dobiera odpowiedni typ lasera do typu włosów, które ma za zadanie usunąć.

Dla kogo dedykowana jest depilacja laserowa nóg?

Zarówno depilacja nóg jak i depilacja laserowa pach czy depilacja laserowa bikini to zabiegi dedykowane każdemu, nie ma bowiem większych przeciwwskazań do ich wykonania. Jeśli więc chcesz się pozbyć bezpiecznie i na długo niechcianych włosów z ciała, zdecyduj się na laserowe usuwanie owłosienia. Kraków to nie tylko piękne miasto, ale i miejsce, gdzie znajdziesz w pełni profesjonalny i świetnie wyposażony salon depilacji laserowej Perfect Estetic.

 

Z decyzją o depilacji laserowej powinny wstrzymać się jedynie te osoby, które cierpią na stany zapalne skóry, kobiety w ciąży i w okresie karmienia piersią, osoby z bielactwem, łuszczycą, AZS, nowotworami, fotodermatozami, osoby przyjmujące izotretynoiny, tetracykliny oraz leki przeciwzakrzepowe, etc. Przed zabiegiem następuje wywiad z kosmetologiem, który oceni czy dana osoba posiada jakiekolwiek przeciwwskazanie do wykonania tego typu depilacji.

Czego unikać po wykonanym zabiegu?

Bezpośrednio po zabiegu depilacji laserowej należy dać skórze odpocząć. Dlatego też zaleca się unikanie wysiłku fizycznego bezpośrednio po zabiegu, wizyt na saunie czy na basenie, zakładania na depilowaną partę ciała zbyt obcisłego ubrania, unikanie słońca, rezsygnację z mocnych kosmetyków, np. silnych antyperspirantów na depilowane okolice pach.

 

W naszym gabinecie kosmetycznym Perfect Estetic omówisz z doświadczonym specjalistą wskazania oraz przebieg zabiegu depilacji laserowej, a sam zabieg wykonamy komfortowo i bezpiecznie. Poza depilacją zapraszamy również do korzystania z kriolipolizy, radiofrekwencji mikroigłowej czy zabiegów endermologii.

Źródło: materiał Partnera MK
Oceń artykuł
BRAK KOMENTARZY

SKOMENTUJ, NIE HEJTUJ