Friday, June 14, 2024
Home / PARTNER MK  / Czy depilacji laserowej można używać na całe ciało?

Czy depilacji laserowej można używać na całe ciało?

Depilować? Tak, ale warto zastanowić się nad metodą

Kobieta

Depilację ciała można wykonać w domu, fot. Robert Przybysz / Adobe Stock

Depilacja laserowa jest popularnym zabiegiem, który polega na usuwaniu włosów za pomocą wiązki światła. Z takiej metody pozbywania się owłosienia korzysta coraz więcej osób. Depilować można przede wszystkim nogi, bikini i pachy, ale nie tylko. Salony kosmetyczne oferują usuwanie włosów również z rąk czy brzucha, a nawet twarzy. Czy można jednocześnie dokonać depilacji całego ciała? Sprawdź w poniższym artykule

 

Depilacja laserowa całego ciała – czy można ją wykonać?

Depilacji laserowej można poddać każdą część ciała, o ile nie ma ku temu przeciwwskazań. Wiele salonów oferuje usługę depilacji całego ciała w korzystnej cenie. Czy warto poddawać się takiemu zabiegowi? O tym należy zdecydować samodzielnie lub w porozumieniu z dermatologiem czy kosmetologiem.

 

Warto jednak pamiętać, że dzień przed zabiegiem konieczne jest ogolenie całego ciała maszynką, a sama wizyta w gabinecie kosmetycznym może wówczas zająć nawet kilka godzin. Jeśli szkoda Ci czasu spędzonego na fotelu u kosmetologa, możesz postawić na alternatywne rozwiązanie. Jest nim urządzenie Philips Lumea, które wykorzystuje metodę IPL.

 

Więcej informacji o działaniu tego depilatora znajdziesz na stronie https://www.philips.pl/c-m-pe/usuwanie-wlosow/lumea-ipl. Z użyciem Philips Lumea możesz wykonywać zabiegi samodzielnie w domu. Usuwanie włosów w ten sposób jest wygodniejsze i zajmuje mniej czasu niż depilacja laserowa. Czym różnią się te dwie metody?

Depilacja laserowa – co to za zabieg?

Metoda laserowa pozwala na usuwanie włosów wiązką lasera. Jego promienie działają punktowo, ponieważ laser jest przewodzony przez melaninę (pigment) do nasady włoska. Dzięki temu laser nie oddziałuje bezpośrednio na skórę, za to skutecznie niszczy cebulki włosów. Mimo to przed zabiegiem i po nim należy stosować się do zaleceń eksperta. Przed depilacją laserową należy odstawić substancje światłouczulające, trzeba też unikać opalania oraz usuwania włosów woskiem lub depilatorem. Dozwolone jest golenie maszynką. Z kolei po zabiegu nie wolno się przez kilka-kilkanaście dni opalać ani korzystać z basenu i sauny.

 

Depilację należy powtórzyć 6-8 razy, by efekty były trwałe. Dzieje się tak ze względu na cykl życia włosa. Laser działa jedynie na włosy w fazie wzrostu, a ta następuje dla każdego mieszka niezależnie.

Depilacja całego ciała metodą IPL

Usuwanie włosów światłem jest bezpieczne i możliwe do wykonania w domu. Metoda IPL (Intense Pulsed Light) nie niesie ze sobą ryzyka przegrzania skóry ani poparzeń. Depilator laserowy Philips tak naprawdę nie wykorzystuje lasera, a wiązkę światła. Fotodepilacja obejmuje jednorazowo większy obszar skóry, dzięki czemu zabieg jest szybszy. Urządzenie Philips Lumea ma kilka wymiennych nakładek do różnych partii ciała. Każda z nasadek ma innej wielkości okienko, przez które światło oddziałuje na włoski. W ten sposób możesz komfortowo i bezpiecznie przeprowadzić depilację całego ciała w domu.

 

Światło dociera na różne głębokości skóry i usuwa również jaśniejsze włosy. Philips Lumea usuwa nawet do 92% włosków już po 3 zabiegach. Należy przy tym pamiętać, że efekty są uzależnione od indywidualnych uwarunkowań. Zdecydowaną przewagą metody IPL nad laserem jest możliwość jej samodzielnego stosowania, co jest bardziej komfortowe i pozwala oszczędzić czas.

Artykuł sponsorowany

TAGI
Oceń artykuł
BRAK KOMENTARZY

SKOMENTUJ, NIE HEJTUJ