Sunday, July 14, 2024
Home / PARTNER MK  / Depilacja laserowa kontra krem do depilacji

Depilacja laserowa kontra krem do depilacji

Która metoda jest dla Ciebie?

Depilacja laserowa kontra krem do depilacji / fot. materiały prasowe

Większość z nas nie wyobraża sobie pokazania światu owłosionego ciała – choć ciągłe powracanie włosków na praktycznie każdym centymetrze skóry, jest czymś naturalnym. Można usuwać je regularnie, stosując np. krem do depilacji (czyli tzw. depilację chemiczną). Można też wybrać metodę, która pozwoli przez dłuższy czas cieszyć się brakiem owłosienia, taką jak depilacja laserowa. Każda z tych metod ma swoje plusy i minusy. Przed tobą zestawienie, które może pomóc ci dokonać wyboru idealnej metody dla ciebie

Depilacja laserowa kontra krem do depilacji / fot. materiały prasowe

Zasady działania wybranych metod
U podstaw działania depilacji laserowej leżą zasady fizyki, które umożliwiają wychwytywanie przez światło lasera ciemnego koloru cebulek znajdujących się pod powierzchnią skóry i wypalanie ich z wykorzystaniem tzw. selektywnej fototermolizy. Depilacja kremem w teorii polega natomiast na selektywnym działaniu substancji chemicznej, która ma działać niszcząco na włoski, równocześnie nie podrażniając skóry.
Destrukcyjne oddziaływanie na strukturę włosa przy jednoczesnym braku uszkodzenia naskórka, to jedyna cecha łącząca depilację laserową z depilacją kremem. Zabieg usuwania włosków z wykorzystaniem chemicznego preparatu dla swojej skuteczności wymaga tego, by owłosienie na skórze było widoczne i oddziałuje na łodygę włosa, niezależnie od fazy, w której on się w danej chwili znajduje. Depilacja laserowa natomiast wymaga usunięcia widocznych na skórze włosków z wykorzystaniem maszynki, a dopiero później potraktowaniu znajdujących się pod skórą korzeni wiązką światła. Depilacja kremem jest zatem metodą, która pozwala doraźnie pozbyć się owłosienia, a depilacja laserowa ma za zadanie dokonanie trwałej redukcji owłosienia. Oddziaływanie kremu do depilacji jest niezależne od barwy usuwanego owłosienia, a laser działa przede wszystkim na cebulki o ciemnym zabarwieniu.

Efektywność
Depilacja laserowa pozwala faktycznie pozbyć się włosków. Po wykonaniu serii zabiegów – usunięte włoski nie odrastają. Badania przeprowadzane na osobach, które korzystały z depilacji laserem diodowym wykazują, że przy wybraniu tej metody można trwale pozbyć się nawet 95% włosków z depilowanej powierzchni skóry.

Depilacja laserowa pozwala faktycznie pozbyć się włosków / fot. materiały prasowe

Depilacja kremem pozwala pozbyć się włosków na kilka dni i wymaga powtórzeń. Krem zwykle nie usuwa wszystkich włosków, więc w wielu przypadkach, aby uzyskać upragniony efekt w postaci gładkiej skóry, najlepiej wykonać depilację chemiczną w połączeniu z goleniem maszynką w taki sposób, że jednego dnia usunięte zostaną włoski z wykorzystaniem kremu, a następnego, gdy skóra odpocznie trochę od podrażnień wynikających z destrukcyjnego działania preparatu na żywe komórki, następuje zgolenie włosków, które nie zostały wyeliminowane poprzez działanie kremu. Jest to więc metoda dość nieefektywna, szczególnie wziąwszy pod uwagę fakt, że efekt gładkiej skóry po wykorzystaniu kremu jest zaledwie o około 1-3 dni trwalszy, niż ten sam efekt po skorzystaniu wyłącznie z maszynki.

Dostępność
Depilacja laserowa jest dostępna wyłącznie w salonach kosmetycznych. Depilacja kremem natomiast to metoda, którą można zastosować praktycznie wyłącznie w warunkach domowych, po kupieniu w drogerii lub innym sklepie specjalnego preparatu przeznaczonego właśnie do depilacji chemicznej. W związku z tym, depilacja kremem jest bardziej dostępna niż depilacja laserowa.

Koszt
Kremy do depilacji są stosunkowo tanie, a ich koszt waha się między 10-30 zł. Jeden zabieg depilacji laserowej to zazwyczaj koszt przekraczający sumę 100 zł. Cena pojedynczego zabiegu jest zatem na pewno tańsza w przypadku depilacji kremem, jednak wziąwszy pod uwagę trwałość zabiegów – w perspektywie roku depilacja laserowa jest metodą bardziej opłacalną. Po realizacji serii zabiegów można cieszyć się rezultatem przez całe życie, ewentualnie raz na 2 lata wykonując jeden zabieg depilacji laserowej, eliminując włoski, które ściemniały po pierwszej serii zabiegów ze względu na ewentualne zmiany hormonalne. Depilacja laserowa pozwala zatem oszczędzić pieniądze, czas i… stres, który może pojawić się wraz z włoskami odrastającymi zbyt szybko.

Powikłania
Depilacja laserowa, mimo tego, że wypala włoski, nie pozostawia zwykle żadnych śladów na skórze. Depilacja kremem natomiast – niezależnie od tego, czy krem jest przeznaczony dla delikatnej skóry, czy też dla skóry normalnej, zazwyczaj skutkuje czasowym zaczerwienieniem i podrażnieniem. Wynika to z tego, że światło lasera jest kierowane bezpośrednio w cebulkę włosa, podczas gdy krem zawsze jest nakładany na całą skórę i nie ma możliwości, żeby jego działanie nie wpłynęło na skórę.
W zależności od tego, czy chcesz depilować się regularnie, czy wolisz raz na zawsze pozbyć się włosków – możesz wybrać jedną z powyższych metod. Jeśli jeszcze nie wiesz, z której metody chcesz skorzystać – daj znać w komentarzu. Odpowiemy na wszystkie pytania i wątpliwości!

Oceń artykuł
1KOMENTARZ
  • klaudia 18 lutego, 2022

    czemu nikt nie skomentował?

SKOMENTUJ, NIE HEJTUJ