Saturday, May 25, 2024
Home / PARTNER MK  / Depilacja laserowa kontra elektroliza – która metoda jest dla ciebie?

Depilacja laserowa kontra elektroliza – która metoda jest dla ciebie?

Dowiedz się, zanim wydasz pieniądze

Laser vs. elektroliza – co będzie dla Ciebie najlepsze? / fot. materiały prasowe

Najtrwalsze metody usuwania zbędnego owłosienia są oparte o nowoczesne technologie wykorzystujące zasady fizyki do niszczenia struktur niechcianych włosów. Wśród tych metod warto wyróżnić depilację laserową, która ostatnio zyskuje coraz większe zainteresowanie na rynku oraz depilację z wykorzystaniem elektrolizy – zwanej czasami eletrodepilacją. Dziś zaprezentujemy ci podobieństwa i różnice występujące między tymi metodami, aby pomóc ci odkryć metodę depilacji, która sprawdzi się najlepiej w twoim przypadku

Laser vs. elektroliza – co będzie dla Ciebie najlepsze? / fot. materiały prasowe

Zasada działania metod

Usuwanie włosków za pomocą lasera oraz przy użyciu elektrolizy ma u podstawy podobne założenia. W przypadku depilacji laserowej wypalanie mieszków włosowych polega na skierowaniu na nie wiązki światła, a w przypadku elektrolizy – eliminacja mieszków włosowych jest możliwa dzięki wykorzystaniu prądu stałego. Obie metody działają na włoski w fazie anagenowej (faza wzrostu włosa), co oznacza, że aby uzyskać efekt, zabiegi należy powtarzać co 4-6 tygodni zgodnie z zaleceniami osoby przeprowadzającej zabieg.

Wskazane metody różnią się pod względem technicznym. W przypadku depilacji laserowej – światło jest w stanie dotrzeć do włosków znajdujących się na większym obszarze, w zależności od rozmiaru głowicy. W przypadku elektrolizy – zabieg wymaga działania na każdy włos z osobna i polega na wprowadzaniu pod skórę cienkiej igły, poprzez którą do mieszka włosowego doprowadzany jest prąd stały. Światło lub prąd niszczą cebulkę włosa, co w rezultacie prowadzi do wypadania całej jego struktury.

Efektywność

Zarówno depilacja laserowa, jak i elektroliza, są metodami, które mają za zadanie trwale usunąć zbędne owłosienie. Laser, by mógł działać efektywnie, potrzebuje ciemnej barwy cebulki włosa. Elektroliza może natomiast trwale usunąć włoski niezależnie od barwy, grubości i gęstości.

Czas zabiegu elektrolizy jest dużo dłuższy, niż ten potrzebny na pełną sesję depilacji laserowej. Efektywność w przypadku włosków, które kwalifikują się do usunięcia światłem lasera, jest porównywalna, a nawet wyższa przy zastosowaniu lasera diodowego od tej, którą można osiągnąć korzystając z elektrolizy.

Trwałe usuwanie owłosienia tylko w salonach / fot. materiały prasowe

Dostępność

Depilacja laserowa jest znacznie bardziej popularna od depilacji z wykorzystaniem elektrolizy. Na rynku przybywa coraz więcej gabinetów oferujących tego rodzaju zabiegi – warto jednak jest oddać się w ręce specjalistów, czyli np. skorzystać z usług oferowanych przez największą w Polsce sieć salonów depilacji laserowej Depilacja.pl.

Salony oferujące elektrolizę często umożliwiają usunięcie tą metodą włosków jedynie z małych obszarów skóry, podczas gdy w przypadku depilacji laserowej – dzięki zastosowaniu różnego rodzaju głowic, w salonach można usunąć włoski niemal z wszystkich powierzchni ciała – tych dużych, jak męskie plecy i tych najmniejszych, jak damski wąsik.

Koszt
Koszt zabiegu depilacji laserowej jest często niższy od depilacji z wykorzystaniem elektrolizy. Wynika to przede wszystkim z czasu, który musi być poświęcony na zabieg. Usuwanie włosków z wykorzystaniem elektrolizy jest zabiegiem często też boleśniejszym od depilacji laserowej.

Powikłania

Szczególną różnicą między dwiema porównywanymi tu metodami jest fakt, że elektroliza wnika na głębokość wprowadzonej igły. Wymaga to naruszenia ciągłości tkanek, zatem niesie ze sobą ryzyko uszkodzeń lub zakażeń skóry, którego nie ma w przypadku depilacji laserowej.
Jeśli jeszcze nie wiesz, z której metody chcesz skorzystać – daj znać w komentarzu. Odpowiemy na wszystkie pytania i wątpliwości!

Oceń artykuł
BRAK KOMENTARZY

SKOMENTUJ, NIE HEJTUJ