Sunday, March 3, 2024
Home / Uroda  / Trendy  / Depilacja laserowa: hit czy kit?

Depilacja laserowa: hit czy kit?

Obalamy mity krążące wokół depilacji laserowej.

Depilacja laserowa to absolutny przebój ostatnich lat w dziedzinie kosmetyki. Spektakularne efekty, jakie można osiągnąć, oraz gwarancja całkowitego bezpieczeństwa przyciąga zarówno panie, ale również panów, chcących się pozbyć zbędnego owłosienia z pleców, ramion czy klatki piersiowej. Usuwanie niepożądanego owłosienia to dziś norma i bardziej zszokują nas owłosione pachy osoby na czerwonym dywanie niż idealnie gładkie nogi znanego piłkarz.

Femmalium Med Spa

Depilacja laserowa: hit czy kit? / fot. fotolia

Depilacja laserowa to najskteczniejsza metoda depilacji.

PRAWDA.

Skuteczność zabiegu sięga nawet 90 proc. i jakna razie nie ma skuteczniejszej metody depilacji.

Tylko osoby z jasną karnacją i ciemnymi włosami mogą się poddawać depilacji laserowej.

FAŁSZ.

Depilacja laserem Soprano Ice, dostępna w Femmalium MED SPA, polega na efektywnej, głębokiej penetracji przy stosunkowo niskiej absorpcji, co pozwala na skuteczne usuwanie zbędnego owłosienia ze wszystkich partii ciała i we wszystkich fototypach skóry.

Depilacja laserowa usuwa owłosienie raz na zawsze.

PRAWDA.

Jak wspomnieliśmy, skuteczność depilacji laserowej ocenia się na ok. 90 proc. Po cyklu zabiegów mogą pozostać nieliczne włoski, ale są one zdecydowanie słabsze i cieńsze. Należy pamiętać, że na twarzy kobiety mogą w przyszłości się pojawić nowe włosy. Jest to uzależnione m.in. od hormonów. W Femmalium MED SPA dostępny jest laser, który usuwa owłosienie nawet z mniejszych partii ciała, jak baki, skronie, okolice oczu oraz nos.

Depilacja laserowa jest zabiegiem inwazyjnym.

FAŁSZ.

Pozbywanie się zbędnego owłosienia za pomocą lasera Soprano ICE to bezinwazyjna metoda depilacji. Zabieg ten nie powoduje uszkodzeń czy podrażnień skóry, może być więc wykonywany nawet w tak wrażliwych miejscach jak pachy, strefa bikini, skronie czy górna warga. Wiązka światła lasera przenika przez skórę i niszczy mieszki włosowe, nie narusza jednak delikatnej struktury naskórka.

Zabieg ten jest bolesny i wskazane jest użycie kremu znieczulającego.

FAŁSZ…

… choć zabieg nie jest całkowicie bezbolesny. Podczas naświetlania pacjent może odczuwać niewielki dyskomfort w postaci szczypania lub pieczenia. Stopień tych dolegliwości jest różny dla każdej osoby i zależny od indywidualnej wrażliwości na ból.

Depilację laserową można wykonać każdej osobie.

FAŁSZ.

Czynnikami dyskwalifikującymi do zabiegu są, oprócz skaleczeń, takie choroby jak łuszczyca, bielactwo, opryszczka oraz występująca u niektórych osób wysoka nadwrażliwość skóry na światło, związana z zażywaniem leków światłouczulających (retinoidy, tetracykliny). Od depilacji laserowej powinny się również powstrzymać kobiety w ciąży oraz osoby ze skłonnością do przebarwień. By uniknąć podrażnień, na depilowane miejsca nie wolno nakładać kosmetyków z retinolem i kwasami owocowymi, a także kremów wzbogaconych witaminą C.

Depilacja laserowa daje trwałe efekty.

PRAWDA.

Jednak w celu osiągnięcia zadowalających efektów zaleca się przeprowadzenie 3-6 zabiegów. Promienie lasera działają tylko i wyłącznie na włosy w fazie wzrostu, dlatego trzeba rozłożyć zabiegi w czasie, gdyż nie każdy włos jest w tym samym czasie w tej samej fazie rozwoju.

Na depilację laserową trzeba poświęcić cały dzień.

FAŁSZ.

Zabieg ten trwa od kilkunastu minut do 2 godzin, w zależności od powierzchni depilowanej części ciała i liczby miejsc, które chcemy wyzwolić od zbędnego owłosienia. Soprano ICE pozwala na szybkie usunięcie niepożądanych włosów. Pamiętajmy, by dobrze wybrać miejsce, w którym chcemy się poddać depilacji laserowej, i aby sprzęt do depilacji był opatrzony certyfikatem bezpieczeństwa, tak jak to jest w Femmalium MED SPA.

Więcej o depilacji laserowej: 12 416 16 40 lub info@femmalium.pl

Zapraszamy również na konsultacje do salonu Femmalium MED SPA w Krakowie, ul. Poznańska 8

Oceń artykuł
4 komentarze
 • Laserowa epilacja skóry 12 października, 2015

  Jak dla mnie to znakomity zabieg do tego bardzo skuteczny

 • Kasia 20 stycznia, 2016

  Polecam depilacje w salonie VICI CLINIC – rewelacyjne ceny i obsługa <3 Polecam!

 • Reina 25 września, 2016

  ja uważam ,ze depilacja laaserowa to absolutny hit , przynajmniej nie muszę się golić co dwa dni , bo tak to wyglądało .a tak udałąm się na depialcje do Kliniki Miracki w Warszawie . powtórzeń miałam 5 . A sam zabieg jest bardzo w porządku , skóra jest chłodzona przed zabiegiem , w trakcie oraz po . 😉

 • Ullia 28 października, 2016

  ja robiłam depilację w Klinice Miracki. Pare zabiegów i mam problem z głowy! trzeba dobrze wybrać żeby nie było pożniej ze co miesiąc zabieg do poprawki!

SKOMENTUJ, NIE HEJTUJ