Wednesday, July 17, 2024
Home / PARTNER MK  / Depilacja laserowa – co i jak?

Depilacja laserowa – co i jak?

Poznaj najnowsze i najbezpieczniejsze metody. Uwalniając się od bólu!

fot. materiały prasowe

Depilacja niejedno ma imię, ale większości z nas wciąż kojarzy się przede wszystkim z bolesnym usuwaniem owłosienia brutalnymi metodami mechanicznymi. Zanim więc powiemy, że to nie dla nas – a naszym „przyjacielem” w tym zakresie musi pozostać maszynka do golenia – poznajmy jeszcze najnowocześniejsze sposoby depilacji. Takiej bez bólu.

fot. materiały prasowe

fot. materiały prasowe

Depilacja laserowa – szybko i bezstresowo

Dziś każdy chyba już gabinet kosmetyczny z prawdziwego zdarzenia – lub taki, który dopiero stara się „podbić rynek” – ma te zabiegi w swej stałej ofercie. Nie bez powodu depilacja laserowa cieszy się też rosnącym zainteresowaniem – ma tę zaletę, że działa na długo, bardzo długo. Możesz więc mieć spokój na całe miesiące – problematyczne owłosienie po kilku zabiegach po prostu zniknie! I to bez tak radykalnych działań, jak wylewanie sobie rozgrzanego wosku na nogi… Co więcej, gdy włoski w końcu już odrosną, będą słabsze, a często i cieńsze, jaśniejsze. Brzmi dobrze, prawda?

Jakim cudem?

Odpowiada za to nowatorska technologia Light Sheer. Umożliwia ona niemal permanentne pozbycie się owłosienia z określonych partii ciała poprzez – dosłownie – systematycznie i ukierunkowane niszczenie mieszków włosowych. Odbywa się to przy pomocy światła laserowego. Używa się kilku rodzajów laserów, w tym często właśnie najbezpieczniejszego, nieinwazyjnego lasera lub – dodatkowo – specjalnego urządzenia wzmocnionego technologią IPL.

fot. materiały prasowe

fot. materiały prasowe

Dlaczego jednak potrzeba paru zabiegów? Wynika to z cyklu życia włosa. Depilacja taka będzie skuteczna tylko wówczas, gdy zadziałamy na cebulki włosowe będące aktualnie w fazie wzrostu. Włosy – nawet te na nogach – rosną jednak w różnym tempie, tak więc istnieje nikłe prawdopodobieństwo, że wszystkie będą w tym samym wieku i na tym samym etapie „rozwoju”. To jednak niewielki problem – depilacja laserem jest za to dość przyjemna, wręcz relaksująca. Wystarczy, że spróbujesz raz – a na pewno pokochasz tę nowo odkrytą wolność. Wolność od kłopotliwych „kłaczków” na nogach, od powodującego niemiły zapach owłosienia pach, czy nawet od meszku nad górną wargą – bo zabiegi można stosować także na twarz!

Przeciwwskazania

Powody, dla których warto wstrzymać się od zabiegów depilacji laserowej, są najczęściej z rodzaju tych najbardziej ekstremalnych – zabieg odradza się ciężarnym oraz osobom leczącym się onkologicznie. Inne problematyczne choroby to bielactwo, napady padaczkowe, czy stosowanie hormonów (w tym zastępczej terapii hormonalnej). Wszystkie takie przypadki warto wcześniej skonsultować z lekarzem. Depilacja nie jest też wskazana przy uszkodzeniach i infekcjach skóry, oraz tuż po… jej intensywnym opalaniu.

Gdzie i kiedy?

Najlepiej jest zatem umówić się na serię zabiegów na spokojnie, mając nieco czasu dla siebie, i nie w środku lata, a na przykład z początkiem jesieni. Gabinetów oferujących takie usługi jest oczywiście wiele, ale warto uważnie oglądać ich strony i w razie wątpliwości pytać – nie wszystkie bowiem kosmetyczki posiadają stosowne uprawnienia i szkolenia! Na pewno jednak „certyfikowana” depilacja w Warszawie jest zawsze w ofercie (po umówieniu się telefonicznym) gabinetu kosmetycznego http://www.beauty4ever.pl/depilacja-nadmiernego-owlosienia/

Oceń artykuł
BRAK KOMENTARZY

SKOMENTUJ, NIE HEJTUJ