Saturday, April 13, 2024
Home / Uroda  / Depilacja – która z dostępnych metod jest komfortowa i bezpieczna?

Depilacja – która z dostępnych metod jest komfortowa i bezpieczna?

Czas pozbyć się niechcianych włosków

depilacja laserowa

Komfortowa i jednocześnie bezpieczna metoda usuwania włosków? / fot. materiały prasowe

Współczesna depilacja stała się wręcz obowiązkowym zabiegiem kosmetycznym stosowanym zarówno przez kobiety, jak i mężczyzn. Gładka skóra nie tylko wpływa na większe poczucie komfortu i estetyki, ale pozwala też utrzymać lepszą higienę całego ciała. Dostępne metody usuwania niechcianego owłosienia różnią się między sobą przede wszystkim techniką likwidowania włosków. Niektóre zabiegi okazują się jednak bezpieczniejsze i bardziej komfortowe od innych. Na jaki sposób depilacji warto zwrócić szczególną uwagę?

 

Tradycyjne metody usuwania zbędnego owłosienia

  Pozbywanie się niechcianych włosków za pomocą jednorazowej maszynki do golenia jest jednym z najczęściej stosowanych sposobów depilacji. Nie ma w tym nic dziwnego – w końcu sam zabieg jest szybki, bezbolesny i wyjątkowo tani. Należy jednak pamiętać, że ten rytuał trzeba regularnie powtarzać co kilka dni, ponieważ włoski bardzo szybko odrastają. Mimo, iż sama likwidacja owłosienia tym sposobem nie sprawia bólu i jest odpowiednio komfortowa, trzeba liczyć się z tym, że skóra po przeprowadzonym zabiegu nie będzie idealnie piękna. Podrażnienia, wypryski, a nawet zapalenie mieszków włosowych to tylko jedne z wielu skutków ubocznych takiej formy depilacji.

 

     Bardziej skutecznym, a jednocześnie bezpieczniejszym sposobem pozbywania się niechcianych włosków okaże się zabieg przy użyciu depilatora. Urządzenie wyrywa włoski wraz z cebulkami, jednak sam rytuał jest bardzo bolesny. Większość osób, nawet tych wykazujących większą wytrzymałość na ból, skarży się na mocne działanie depilatora. Metoda ta mimo większej skuteczności, nie jest więc zbytnio komfortowa i może pozostawić po sobie nieestetycznie zaczerwienioną skórę.

 

     Nieprzyjemne odczucia powoduje też depilacja woskiem. Technika usuwania owłosienia tym sposobem polega dosłownie na wyrywaniu z naskórka niechcianych włosków. Ze względu na to, że są one dosyć mocno zakorzenione w skórze, sam zabieg jest po prostu bolesny. Przy użyciu ciepłego wosku, również nie do końca bezpieczny. Podgrzany preparat wpływa na rozszerzenie naczyń krwionośnych, które przyczyniają się do powstawania żylaków.

 

Pozbądź się włosków na zawsze / fot. materiały prasowe

 

     Wiele osób decyduje się na likwidację włosków za pomocą specjalnych kremów depilacyjnych. Ich głównym zadaniem jest rozpuszczenie istniejącego owłosienia poprzez chemiczne składniki zawarte w produktach. Rytuał jest dosyć szybki i całkowicie bezbolesny, jednak tak jak w przypadku golenia maszynką, niezbyt skuteczny. Włoski ponownie pojawiają się na ciele już po kilku dniach. Preparatów chemicznych nie powinni stosować również alergicy, gdyż mogą one dodatkowo uczulić delikatną skórę.

 

Komfortowa i jednocześnie bezpieczna metoda usuwania włosków? Zwróć uwagę na depilację laserową!

     Jedyną dostępną metodą na rynku, która pozwala cieszyć się wyjątkowo gładką i jednocześnie bezpieczną skórą jest depilacja laserowa. Już po jednym zabiegu usuwanych jest ponad 35% włosków znajdujących się w wybranym obszarze, a po odbyciu całej serii depilacji laserowej można cieszyć się gładkim ciałem praktycznie przez cały czas. Sam zabieg jest również wyjątkowo komfortowy i bezbolesny – dla wrażliwszych osób przygotowane są jednak odpowiednie kosmetyki łagodzące, które wpływają na lepsze odczucia w trakcie depilacji.

 

    Metoda ta jest również całkowicie bezpieczna, wystarczy tylko trzymać się odpowiednich zasad (w tym zakazu opalania przed i po zabiegu), aby skóra wyglądała zdrowo i pięknie bez nieestetycznych przebarwień, zaczerwienień czy krostek.

 

Laserowe usuwanie włosów cena

     Z profesjonalnych zabiegów depilacji laserowej można skorzystać w salonach Depilacja.pl . Najskuteczniejszy sprzęt oraz wykwalifikowany personel wpływają na to, aby cały zabieg przebiegał w komfortowej i bezpiecznej atmosferze. Oferta dostępnych zabiegów usuwania zbędnego owłosienia obejmuje zarówno wybrane partie skóry jak i pakiety oszczędnościowe, które zawierają zabiegi depilacji laserowej na zwiększoną ilość części ciała. Wszystkie potrzebne informacje dostępne są w cenniku depilowania laserowego.

 

źródło: Partner MK

Oceń artykuł
1KOMENTARZ
 • Avrela 28 marca, 2019

  Sama zdecydowałam sie ostatecznie na depilację laserową chociaż nie byłam do niej wcale przekonana na początku. Obawiałam się, ze nie bedzie efektu bo niektóre dziewczyny pisały o niej negatywne opinie.Jednak potem doczytałam i okazało sie,ze negatywne opinie opisywały ipl, jednak w przypadku light sheer opinie były juz pozytywne….
  Na light sheer chodziłąm tutaj w Krakowie
  https://bonadea-krakow.net.pl/

  I osobiscie jestem bardzo zadowolona z efektów zabiegu
  skóra jest gładziutka
  nie muszę stresować się czy jestem wydepilowana czy nie jak nakładam sukienkę ( depilowalam w taki sposób łydki)
  no i wcale nie bolało tak jak się o tym pisze.

SKOMENTUJ, NIE HEJTUJ