Tuesday, June 25, 2024
Home / PARTNER MK  / Depilacja bikini i nie tylko

Depilacja bikini i nie tylko

Klasyczna, francuska czy brazylijska?

depilacja

fot. materiał Partnera

Czy wiesz, że moda na gładką skórę panowała już w starożytności? Chociaż w okresie Średniowiecza uważano depilację bikini za coś gorszącego, na początku XX wieku brak owłosienia na ciele ponownie zaczął być promowany wśród Pań. Sprawdź, w jakiś sposób można usunąć niechciany „zarost” w domu i to bez podrażnień!

Depilacja bikini – rodzaje i sposoby usuwania włosków

Okres wakacyjny sprzyja plażowaniu oraz wodnym rozrywkom, ale nie oznacza to, że tylko latem wyjeżdżamy w ciepłe strony czy korzystamy z basenów. Rezygnacja z odzieży wierzchniej wiąże się jednak zwykle bezpośrednio z depilacją bikini. W domu również można się tym zająć i to bez narażania skóry na podrażnienia. Nie musisz jednak pozbywać się wszystkich włosów, aby ciało wyglądało estetycznie.

Depilacja okolic bikini – typy:
depilacja bikini klasyczna – włoski przestają być widoczne w okolicach bielizny,
depilacja bikini francuska – pośrodku pozostaje wyłącznie cienki pasek,
depilacja bikini brazylijska – owłosienie znika w 100% w okolicy miejsc intymnych.

 

Zastanawiasz się, jak wygląda depilacja bikini? Wszystko zależy od wybranego sposobu, a jest ich co najmniej kilka. Jeśli chcesz się zająć tym w domu, możesz skorzystać z:

• klasycznej maszynki do golenia,
• wosku do depilacji okolic bikini,
• kremu do usuwania włosków,
• pasty cukrowej,
• depilatora do bikini,
• urządzenia do depilacji IPL.

 

Pamiętaj, tylko aby w przypadku depilacji bikini rodzaj zabiegu był dostosowany to Twojej skóry. W przypadku kremów warto najpierw zrobić próbę alergiczną, która potwierdzi bezpieczeństwo preparatu. Dotyczy to także zabiegów wykonywanych w obrębie pach czy na nogach.
Dowiedz się więcej o depilacji bikini – rodzajach i bezbolesnych praktykach: https://www.philips.pl/c-e/blog/pielegnacja-ciala/depilacja/jak-depilowac-bikini-bezbolesnie.html

Depilacja bikini w domu bez podrażnień – przygotuj skórę do zabiegu

Dlaczego wiele Pań boi się depilacji bikini? Klasyczna, francuska czy też brazylijska może negatywnie wpłynąć na kondycję oraz wygląd skóry, jeśli zostanie wykonana w sposób nieumiejętny. Nie ma nic gorszego upalnym latem niż niewielkie krostki i zaczerwienienia w okolicy linii bikini, które swędzą i pieką. Włoski czasem zaczynają wrastać, a ich usunięcie staje się jeszcze bardziej kłopotliwe. Da się tego uniknąć – depilacja bikini w domu bez podrażnień jest jak najbardziej możliwa. Wystarczy tylko odpowiednio przygotować skórę do zabiegu.

Depilacja okolic bikini – działania przed zabiegiem:
Użyj peelingu ok. 1-2 dni przed planowaną depilacją. Mogą być także inne produkty, które skutecznie złuszczają skórę i usuwają zrogowaciały naskórek np. szczotka do ciała, rękawica lub myjka.

Podobne zasady obowiązują nie tylko w przypadku depilacji bikini w domu, ale także innych części ciała np. nóg. Peelingowanie skóry zmniejsza prawdopodobieństwo wrastania włosków. Usuwanie niechcianego owłosienia staje się także szybsze i prostsze, ponieważ skóra jest idealnie gładka.

Depilator do bikini – jak wygląda depilacja bikini?

Szybkość oraz dokładność zabiegu zależą od wybranej metody. Nie ma jednego, sprawdzonego schematu dla każdego rodzaju depilacji bikini.

 

1. Maszynka do golenia – golenie jest bezbolesne i szybkie, ale włoski szybko odrastają, ponieważ nie są usuwane razem z cebulkami.
2. Krem – owłosienie znika po kilku minutach od nałożenia kremu i usunięcia go szpatułką. Nie jest to jednak metoda odpowiednia dla gęstych, długich włosków. To depilacja chemiczna, więc potrafi uczulać i podrażniać bardziej delikatną skórę.
3. Wosk – włoski odrastają wolniej, ale to metoda bardziej bolesna szczególnie dla osób niedoświadczonych.
4. Depilator do bikini – wyrywa włoski razem z cebulką, więc skóra pozostaje gładka przez kilka tygodni.
5. Urządzenie IPL – dzięki szerszej niż w przypadku depilacji laserowej wiązce światła usuwa jednocześnie więcej włosków. To bezpieczny oraz szybki sposób na depilację bikini w domu bez podrażnień, a czasem nawet i bez bólu.

 

Wybierz metodę, która jest dla Ciebie najbardziej komfortowa – w końcu nikt inny nie zna Twojej skóry lepiej, niż ty sama.

Artykuł sponsorowany
TAGI
Oceń artykuł
BRAK KOMENTARZY

SKOMENTUJ, NIE HEJTUJ