Monday, March 4, 2024
Home / Styl życia  / Dom  / Dekoracje do wnętrz w stylu urban jungle

Dekoracje do wnętrz w stylu urban jungle

To coś dla tych, dla których żywa roślinność w mieszkaniu mogła dotąd nie istnieć

styl urban jungle w mieszkaniu

Urban jungle stawia na kontakt z naturą / fot. Unsplash

Dekoracje dodają każdej przestrzeni wyrazu i charakteru, stając się prawdziwą kropką nad „i”. Choć nie są elementem niezbędnym do funkcjonowania w danej przestrzeni, to właśnie od nich zależy, czy wnętrze będzie przytulne lub wpisze się w założenia konkretnej tendencji stylistycznej, jak urban jungle

 

Jednym z ciekawych trendów ostatnich miesięcy, który zdobywa coraz więcej wnętrz, jest urban jungle, pozwalający na sporą swobodę w aranżowaniu przestrzeni oraz w używaniu efektownych dekoracji. Jak ozdobić wnętrza w stylu miejskiej dżungli? Poniżej zaprezentujemy kilka praktycznych wskazówek.

Urban jungle – jak okiełznać żywioł w domowych przestrzeniach?

Urban jungle szturmem wszedł do trendów wnętrzarskich oraz do modnych aranżacji. Wprowadza bowiem ciekawą, nową jakość, pełną świeżości i energii. Styl ma wiele wspólnego z nurtami eko, które weszły na polskie rynki w ostatnich latach. Stanowi ich naturalną kontynuację i uzupełnienie. Co go wyróżnia? Przede wszystkim aranżacje w duchu urban jungle stawiają na pełną naturalność. We wnętrzach stosuje się zatem tradycyjne materiały, jak drewno lub rattan w naturalnym kolorze. Przestrzeń uzupełnia się kolorami stonowanymi. Często spotyka się barwy ziemi (beże, brązy i żółcienie), które przełamuje się soczystą zielenią.

W pomieszczeniach urban jungle nie może zabraknąć roślin. To one stanowią podstawowy element dekoracyjny. Stawia się zatem na okazy w dekoracyjnych donicach i flakonach. Oprócz tego używa się dodatków i akcesoriów z motywami roślinnymi. Dzięki temu tworzy się przytulną i niezmiernie ozdobną przestrzeń.

Do jakich pomieszczeń wybrać styl urban jungle?

Nurt urban jungle jest niezmiernie dekoracyjny i efektowny. Trudno się zatem dziwić, że chętnie wprowadza się go do pomieszczeń rekreacyjno-reprezentacyjnych, jak salony, jadalnie, sypialnie. Dzięki temu tworzy się przyjemną przestrzeń do relaksu, w otoczeniu natury, lub do przyjmowania gości w efektownym anturażu.
W salonie lub jadalni w stylu miejskiej dżungli można poczuć się niczym w tropikalnym raju, który jednak nieco wzbogacono o efektowne i wygodne dodatki, by obcowanie z naturą na co dzień było naprawdę komfortowe.

Jakie dodatki wybrać do tego stylu?

Skoro urban jungle ma łączyć naturalność z elegancją, trzeba wprowadzić do takiego wnętrza stylowe dodatki, które dopełnią przestrzeń. Co może się przydać? Ciekawym dodatkiem są osłony na donice. W miejskiej dżungli można pokusić się o produkty z naturalnych surowców, jak ceramika, drewno lub rattan, albo wybrać ich bardziej trwałe odpowiedniki z tworzyw sztucznych. Ważne, aby doniczki i osłony wpisywały się w całościową aranżację i kolorystykę.

Jak już wspomnieliśmy, w miejskiej dżungli nie może zabraknąć roślin. Co jednak zrobić, jeśli nie ma się zbyt wiele miejsca na okazałe donice? Warto wówczas skorzystać z efektownych tapet z dekoracyjnym printem roślinnym. Bez trudu da się znaleźć takie dekoracje domu na Dekoori.pl. Można nakleić je na wszystkich ścianach (wariant dla przestronnych wnętrz) lub udekorować nimi wyłącznie jedną z nich (mniejsze salony lub sypialnie).

Na ścianach warto umieszczać ozdobne ramki ze zdjęciami lub ciekawymi grafikami. Fenomenalne efekty uzyskuje się dzięki lustrom. Optycznie powiększają przestrzeń, a przy tym dekorują ją, dodając jej nieco elegancji.
Niezbędnym akcesorium do pomieszczeń w stylu urban jungle są tekstylia. Niech na kanapie pojawią się ozdobne poduszeczki z motywami etnicznymi, w oknach niech zawisną zasłony i firany (również one mogą mieć roślinne wzory), a na podłogach można położyć miękkie dywany. Dzięki temu udaje się trochę oswoić dżunglę i dodać jej nieco przytulności.

Urban jungle – przytulne i nietuzinkowe aranżacje do różnych wnętrz

Miejska dżungla potrafi tętnić nowoczesnym życiem, a mimo to wciąż być blisko natury. Świetnym tego przykładem są stylowe aranżacje w duchu urban jungle, w których dzikość tropików została skutecznie obłaskawiona i połączyła się z elegancją, dając spektakularny efekt, do wykorzystania niemal w każdej domowej przestrzeni.

Źródło: materiał Partnera MK
Oceń artykuł
BRAK KOMENTARZY

SKOMENTUJ, NIE HEJTUJ