Monday, July 22, 2024
Home / Kultura  / Muzyka  / Dawid Podsiadło – Leśna muzyka (nowa płyta)

Dawid Podsiadło – Leśna muzyka (nowa płyta)

Jego koncerty w 2021 roku zakończyły się nagraniem albumu. Oto Dawid Podsiadło i płyta „Leśna muzyka”

Dawid Podsiadło płyta Leśna muzyka

Dawid Podsiadło i płyta „Leśna muzyka”, będąca zapisem trasy koncertowej / dot. materiały prasowe

Dawid Podsiadło po raz pierwszy w swojej karierze opublikuje album koncertowy. Będzie on zapisem trasy artysty, „Leśna Muzyka”. Premiera płyty 3 grudnia 2021

Trasę promowały single: „Matylda”, „Najnowszy klip”, „Trójkąty i kwadraty” i „Małomiasteczkowy”, nagrane podczas sesji akustycznej w Tatrach.

Płyta „Leśna muzyka”

Bilety na „Leśną Muzykę” zostały wyprzedane w kilka minut, a koncerty były zagrane w składzie rozbudowanym o sekcję dętą. Pierwotnie trasa miała trwać 6 miesięcy, jednak przerywana pandemią, zakończyła się dopiero w 2021 roku. W trakcie 17 miesięcy Dawid Podsiadło zagrał 57 koncertów, odwiedzając 16 miast.

 

Artysta podejmował tematykę problemu nadmiaru plastiku, z którego została zbudowana „leśna” scenografia. Miało to na celu uświadomienie fanom, iż jeśli nie zaczniemy dbać o nasze środowisko, niedługo tak właśnie będą wyglądać nasze lasy.

– Przygotowując tę trasę koncertową mieliśmy wizję zielonej, liściastej i leśnej oprawy. Szybko jednak uświadomiliśmy sobie, że nasza romantyczna wizja często odbiega od rzeczywistości i wystarczy krótki spacer po lesie, by dostrzec sterty śmieci i inne ślady szkodliwej działalności nieodpowiedzialnych ludzi. Przewrotnie postanowiliśmy więc, że nasza „Leśna Muzyka” będzie miała łyse i uschnięte drzewa, wykonane z pozyskanych z recyclingu plastikowych butelek, jako obraz postępującej degradacji przyrody i środowiska naturalnego – mówi Dawid Podsiadło.

Zobacz też: Dawid Podsiadło, Małomiasteczkowy (wywiad) 

TAGI
Oceń artykuł
BRAK KOMENTARZY

SKOMENTUJ, NIE HEJTUJ

Home / Dawid-Podsiadlo-plyta-Lesna-Muzyka
Oceń artykuł
BRAK KOMENTARZY

SKOMENTUJ, NIE HEJTUJ