Thursday, June 20, 2024
Home / Ludzie  / Gwiazdy  / David Bowie STARMAN. Człowiek, który spadł na ziemię – Paul Trynka.

David Bowie STARMAN. Człowiek, który spadł na ziemię – Paul Trynka.

Niniejszym, chcielibyśmy zapowiedzieć wyjątkową biografię, wyjątkowej osobowości. David Bowie to postać ogólnie znana, ale STARMAN. Człowiek, który spadł na ziemię to wyczerpujące rozliczenie kariery Bowiego. Autorem książki jest Paul Trynka (znany w Polsce z biografii

David Bowie. STARMAN.Człowiek, który spadł na ziemię. Paul Trynka

David Bowie. STARMAN.Człowiek, który spadł na ziemię. Paul Trynka / fot. Wydawnictwo Sine Qua Non

Niniejszym, chcielibyśmy zapowiedzieć wyjątkową biografię, wyjątkowej osobowości. David Bowie to postać ogólnie znana, ale STARMAN. Człowiek, który spadł na ziemię to wyczerpujące rozliczenie kariery Bowiego. Autorem książki jest Paul Trynka (znany w Polsce z biografii Iggy’ego Popa). Książka trafi do sprzedaży 24 kwietnia 2013r. nakładem oficyny SQN.

David Bowie. STARMAN.Człowiek, który spadł na ziemię. Paul Trynka

David Bowie. STARMAN.Człowiek, który spadł na ziemię. Paul Trynka / fot. Wydawnictwo Sine Qua Non

Brytyjski dziennikarz rocka – Paul Trynka – zastanawia się nad rozmiarami zadziwiającej androgynii, która uczyniła z Bowiego prawdziwego człowieka lat 70-tych. Tej biografii bardzo blisko do miana ostatecznie rozstrzygającej. Nad książką STARMAN. Człowiek, który spadł na ziemię pochyliłem się z prawdziwą przyjemnością – „The New York Times”

To co naprawdę zafascynowało Paula Trynkę, to pytanie o sposób w jaki ta ikona rocka utrzymywała się stale na fali, i to na długo przed nałożeniem maski Ziggy’ego Stardusta. Właśnie o tym będziemy się przekonywać czytając książkę STARMAN. Człowiek, który spadł na ziemię.

Każdy epizod z kariery Bowiego został opisany z niezwykłą dbałością o szczegóły, a mrowie anegdot zapewnia wachlarz emocji, od salw śmiechu po smutek i przygnębienie. Autor nie wdaje się w przesadne idealizowanie Bowiego, nie wyprawia mu pustej laurki. Ta biografia zawiera wiele elementów, których nie da się nie lubić, nawet jeśli nie można się nazwać największym fanem Bowiego.

Trynka odkrywa wpływ jaki Bowie miał na rynek rozrywkowego świata. Każdy, od gwiazd kina po ikony współczesnego świata, czy od popularyzatorów nowych trendów, po muzycznych innowatorów czerpał garściami z dziedzictwa Bowiego. Ta książka doskonale definiuje artystę, a to dzięki ponad trzystu świeżym wywiadom z niemal każdym, kto choć przez chwilę znalazł się w najbliższym otoczeniu piosenkarza, od kolegów z klasy, menedżerów, po ludzi obdarzonych jego miłością.

Tak autor pisze o swojej książce:

Starman. Człowiek, który spadł na ziemię w prosty sposób wynikła z biografii Iggy’ego Popa. Kiedy pisałem o Iggym, natknąłem się na wiele intrygujących faktów dotyczących powstawania albumów „The Idiot” i „Low”, przy których pracował David Bowie. Zbierając materiał do swojej publikacji o Iggym, przeczytałem mnóstwo książek o Bowiem i doszedłem do wniosku, że dla kogoś równie ciekawskiego jak ja wiedza w nich zawarta jest niewystarczająca.

Cena: 49,90 (twarda)

Cena: 39,90 (miękka)

Wydawca: www.wsqn.pl

***

O autorze: 

Paul Trynka jest prawdopodobnie najbardziejkojarzony z magazynem „MOJO” – swoistą biblią muzyki rockandrollowej. Pisał również dla „Elle”, „The Independent”, „The Guardian”, „Blueprint”i wielu innych czasopism, a jego artykuły dotyczyłybardzo różnorodnej tematyki: od mody, przez muzykę, aż po podróże. Aktualnie mieszka w Greenwich z wybranką swojego serca Lucy oraz synem Curtisem.

Oceń artykuł
BRAK KOMENTARZY

SKOMENTUJ, NIE HEJTUJ