Thursday, July 18, 2024
Home / Kultura  / Darmowe szkolenia dla młodych mam „Dbam o siebie po ciąży”

Darmowe szkolenia dla młodych mam „Dbam o siebie po ciąży”

Sport po porodzie? Dowiedz się, jak zacząć!

Sport po porodzie? Weź udział w akcji „Dbam o siebie po ciąży” i dowiedz się, jak przygotować swoje ciało do wysiłku! / fot. materiały prasowe

Cykl szkoleń online, możliwość konsultacji ze specjalistami, materiały edukacyjne i wymiana doświadczeń – z tego wszystkiego mogą skorzystać młode mamy, uczestniczki akcji „Dbam o siebie po ciąży” organizowanej przez startup PelviFly

Sport po porodzie? Weź udział w akcji „Dbam o siebie po ciąży” i dowiedz się, jak przygotować swoje ciało do wysiłku! / fot. materiały prasowe

Znany polski startup pomagający kobietom w ćwiczeniach mięśni dna miednicy – PelviFly, kontynuuje akcję edukacyjną skierowaną do młodych mam – „Dbam o siebie po ciąży”. W ramach akcji młode mamy mogą bezpłatnie wziąć udział w 6 darmowych szkoleniach online (webinarach), otrzymają materiały edukacyjne (ebooki, zestawy ćwiczeń, etc.), a zaproszeni specjaliści odpowiedzą na pytania kobiet. Dodatkowo, panie mają okazję wymienić się swoimi doświadczeniami w specjalnej grupie na Facebooku Dbam o siebie po ciąży.
– Sama jestem mamą 6-miesięcznej Łucji. Wiem jak trudno jest znaleźć czas dla siebie, zwłaszcza na początku. Jednak jako przedstawiciel zawodu medycznego, wiem jakie to ważne! Dlatego nasze webinary będą odbywać się raz na 2 tygodnie, w godzinach przedpołudniowych lub wieczornych i nie będą trwały dłużej niż 60 minut. Tak, by mamy mogły obejrzeć je w trakcie spaceru z dzieckiem, czy podczas snu maluszka – mówi Ula Herman, CEO PelviFly i szczęśliwa mama.

Tematyka szkoleń online związana jest ściśle z powrotem do formy po ciąży. Każdy z webinarów porusza jeden temat m.in. jakie ćwiczenia wykonywać, kiedy można zacząć ćwiczyć, jak wrócić do aktywności seksualnej po ciąży. Specjaliści (m.in. znana z TOK FM sex coach Anka Grzywacz, czy ekspert Pytanie na Śniadanie dr n.med. Tadeusz Oleszczuk) rozwiewają wątpliwości kobiet i odpowiadają na pytania uczestniczek.

9 maja, podczas webinaru „Sport po porodzie – jak zacząć?” dowiesz się o:

– wpływie ciąży i porodu na zmiany w układzie szkieletowo-mięśniowo-powięziowym kobiety,
– dlaczego fizjologiczny połóg jest niewystarczający dla odzyskania pełnej sprawności fizycznej przez młodą mamę,
– najbardziej popularne sporty: bieganie, jazda na rowerze (MTB, szosa), pływanie. Ale wspomnę też o zajęciach crossfit, Zumba i wspinaczka górska. Powiem trochę o prawidłowej technice i wymagań wobec ciała, angażowane mięśnie.
– bezpiecznej i efektywnej ścieżce powrotu do formy i ulubionych sportów,
– partiach ciała, które stanowią bezwzględny fundament dla każdej z powyższych dyscyplin, aby nie narażać się na kontuzje, a wybrany ruch przynosił nam korzyści zdrowotne i estetyczne,
– konsekwencjach zbyt wczesnego powrotu lub niewłaściwego przygotowania fizycznego do poszczególnych dyscyplin sportu.
 

CO: Webinar „Dbam o siebie po ciąży”
KIEDY: Najbliższy webinar odbędzie się już 9 maja 2018 r., godz. 11.00
ZAPISY: https://zadbajosiebiepociazy.gr8.com/

PelviFly jest partnerem 21. spotkania Klubu Miasta Kobiet.
Z Ulą Herman porozmawiamy m.in. o:
– czym są i jaka jest rola mięśni dna miednicy w życiu kobiet;
– co się dzieje, kiedy mięśnie Kegla nie działają prawidłowo;
– jak ćwiczyć skutecznie i efektywnie;
– w jaki sposób zdrowe dno miednicy wspiera aktywność seksualną;
– wsparcie dla każdej kobiety ze strony nowoczesnej telerehabilitacji (efekt pracy naukowej na Uniwersytecie Jagiellońskim).

 

PelviFly to firma założona w 2016 roku przez Urszulę Herman. Oferuje urządzenie oraz połączoną z nim aplikację, które pozwalają na efektywne ćwiczenia mięśni dna miednicy (potocznie zwane mięśniami Kegla). PelviFly pozwala kobietom rozwiązać trudności związane z nietrzymaniem moczu, powrócić do formy po ciąży, a także zwiększyć satysfakcję z aktywności seksualnej. Treningi odbywają się pod opieką specjalistów – lekarzy ginekologów, fizjoterapeutów i pielęgniarek.

Oceń artykuł
1KOMENTARZ
  • estared.net 15 stycznia, 2020

    … [Trackback]

    […] Info on that Topic: miastokobiet.pl/darmowe-szkolenia-dla-mlodych-mam-dbam-o-siebie-po-ciazy/ […]

SKOMENTUJ, NIE HEJTUJ