Wednesday, February 21, 2024
Home / Ludzie  / Gwiazdy  / Petarda, czad i… Daria Zawiałow!

Petarda, czad i… Daria Zawiałow!

Wokalistka, która robi furorę na rynku muzycznym w Polsce. Dowiedz się o niej więcej!

Premiera debiutanckiego albumu A Kysz!/ fot. zavialovd

Daria Zawiałow to utalentowana kobieta z ogromnym potencjałem. Jest nie tylko znakomitą piosenkarką, ale również kompozytorką i autorką tekstów. 3 marca 2017 roku wydała swoją debiutancką płytę pt. „A Kysz”, która ma charakter pop-rockowej alternatywy. Poznajcie ją bliżej!

Premiera debiutanckiego albumu A Kysz!/ fot. zavialovd

Premiera debiutanckiego albumu A Kysz!/ fot. zavialovd

Daria pochodzi z Koszalina. Gdy miała zaledwie 7 lat, wzięła udział w programie „Od przedszkola do Opola”. W 2009 roku zajęła pierwsze miejsce w programie „Szansa na sukces”, a następnie w opolskich „Debiutach” zaprezentowała piosenkę Kasi Nosowskiej pt. „Era retuszera”. Przez dwa lata śpiewała w chórkach u Maryli Rodowicz. W szkole podstawowej marzyła o tym, aby zostać oceanologiem. Jednak w liceum jej plany na przyszłość uległy całkowitej zmianie.

W wieku piętnastu lat postanowiła przeprowadzić się do Warszawy po to, aby rozwijać karierę muzyczną. Sukces wywalczyła ciężką pracą i oddaniem swojej pasji. Wokalistka próbowała również sił w programach stacji TVN. Można było ją zobaczyć w IV. edycji „Mam talent”. W kolejnych latach wzięła udział w III. oraz IV. edycji „X Factor”, gdzie doszła aż do finałowej dwunastki. To właśnie w tym programie poznała przyszłego męża Tomasza Kaczmarka, który jako gitarzysta i wokalista wraz z zespołem „Cała Góra Barwinków” zajął 6 miejsce.

W 2016 roku Daria zwyciężyła w ósmej edycji konkursu Festiwalu Pamięci Andrzeja Zauchy „Serca Bicie” oraz otrzymała nagrodę publiczności z piosenką „Wieczór nad rzeką zdarzeń”. Tego samego roku po raz kolejny wystąpiła w Opolu tym razem już ze swoją autorską piosenką „Malinowy Chruśniak”.

Dziękuję @miuosh !!! Petarda, czad i kosmosy! #męskiegranie ? Zapraszam na godz. 22, gramy z zespołem na scenie Ż!

Post udostępniony przez Daria Zawiałow (@zavialovd)


Piosenkarka nie ukrywa, że zamiast coverów woli śpiewać swoje własne utwory. Szczerze przyznaje się, że do tej pory przed każdym koncertem towarzyszy jej lekka trama. Nie postrzega jej jako coś złego. Raczej widzi ją jako źródło motywacji do tego, by dać z siebie wszystko, i zaśpiewać jak najlepiej potrafi.

Dzięki współpracy z przyjacielem i producentem Michałem Kushem oraz z kompozytorem i gitarzystą LemONa Piotrem „Rubensem” Rubikiem powstał jej debiutancki album „A Kysz”. Dwa promujące go single „Kundel Bury” i „Malinowy Chruśniak” cieszą się ogromną popularnością i każdy z nich ma już ponad dwa miliony wyświetleń na YouTube. Wokalistka długo szykowała się do wydania płyty, ponieważ czuła wewnętrzną potrzebę „dorośnięcia” do niej. Chciała, aby była ona autentyczna oraz oddawała jej styl i charakter w stu procentach. Podczas całego procesu twórczego odkryła w sobie fascynację do pisania tekstów i bycia ich narratorem. W jednym z wywiadów przyznała, że uwielbia opowiadać w swoich piosenkach przeróżne historie, które niekoniecznie są powiązane z jej życiem osobistym. Niedawno zaczęła pracować nad drugą płytą.

Podczas „Męskiego Grania” zaśpiewała w Poznaniu i Wrocławiu. Jeśli chcesz ją zobaczyć na żywo masz jeszcze szansę. Piosenkarka wystąpi w Warszawie 19 sierpnia.

Angelika Jagła

 

Oceń artykuł
BRAK KOMENTARZY

SKOMENTUJ, NIE HEJTUJ