Wednesday, July 17, 2024
Home / Uroda  / Tajemnica piękna, mocy i mądrości kobiet

Tajemnica piękna, mocy i mądrości kobiet

Piękno, moc, mądrość w każdej kobiecie mają źródło w jej czystym i pełnym bezwarunkowej miłości sercu. Jak interpretować to niezwykłe zjawisko?

Pozwólcie sobie na WOLNOŚĆ. Osobista wolność daje Wam silę. Miłość bezwarunkowa do siebie i otoczenia daje Wam moc

Pozwólcie sobie na WOLNOŚĆ. Osobista wolność daje Wam silę. Miłość bezwarunkowa do siebie i otoczenia daje Wam moc

Piękno, moc, mądrość w każdej kobiecie mają źródło w jej czystym i pełnym bezwarunkowej miłości sercu. Jak interpretować to niezwykłe zjawisko? Gdyby kobieca mądrość i moc nie były tak wielkim i niezastąpionym darem, panie prawdopodobnie nigdy nie mogłyby rodzić potomstwa. Nie bez powodu dostałyśmy moc tworzenia. Zauważcie – to kobiety są inicjatorkami wszelkiego życia – to od nich zależy tak wiele. Dlaczego zatem dzisiejsze panie tak mało wiedzą o swojej mocy oraz o pięknie, jakim emanują z samej istoty bycia płcią piękną? Otóż dlatego, że po pierwsze: przestały, w wyniku różnych zjawisk kulturowo-obyczajowych, wierzyć w siebie; po drugie: tracąc wiarę w siebie, zbytnio zdały się na mężczyzn.

Pozwólcie sobie na WOLNOŚĆ. Osobista wolność daje Wam silę. Miłość bezwarunkowa do siebie i otoczenia daje Wam moc

Pozwólcie sobie na WOLNOŚĆ. Osobista wolność daje Wam silę. Miłość bezwarunkowa do siebie i otoczenia daje Wam moc

Pamiętajmy, drogie Panie, że oddając się pod opiekę innych – oddajemy siebie i swoją moc!Po pierwsze – miejcie świadomość swojej potęgi. Gdy już uzmysłowicie sobie, że drzemie w Was ogromna siła, zacznijcie jej w sobie szukać. Wzywajcie i kontaktujcie się z nią – czyli ze sobą samą. Bo czymże jest ta moc? To Wasze wewnętrzne JA, to prawda, zagłuszana każdego dnia zmartwieniami, troską o wszystko dookoła. Zamartwianie niczego nie wnosi, przeciwnie obciążaWas i wszystkich, o których z troską myślicie.

Po drugie – niekochanie siebie. To bardzo częste i powszechne zjawisko szczególnie u kobiet. Co powoduje, że nie jesteśmy zdolne pokochać siebie? Dzieje się tak dlatego, że panie są wrażliwsze niż mężczyźni, co niesie za sobą zwiększoną reakcję na krytykę i wszelką, zauważoną niedoskonałość. Przykład: zarzucamy sobie, że nie jesteśmy dość doskonałe jako gospodynie – i tu podajemy milion powodów nadmiernie krytycznego spojrzenia i obwiniania siebie. Uważamy, że daleko nam do doskonałości i nie sprawdzamy się jako żony, partnerki czy narzeczone.

Skąd bierze się takie obciążenie? Tak wysokie wymagania wobec samych siebie, nie mówiąc o nieustannym krytykowaniu własnego wyglądu? Pierwszy powód to narzucane wzorce, drugi – odrzucanie i nieakceptowanie siebie, związane z tym, że daleko nam do niedoścignionego ideału.

Czym są te schematy? Ktoś co jakiś czas wymyśla nową modę np. na to, jak powinna wyglądać nasza sylwetka, albo co i kiedy możemy, albo nie możemy robić tj. raz są modne kobiety o kształtach rubensowskich, innym razem – anorektyczki. Raz możecie bawić się w klubach z mężczyznami, innym razem ktoś wymyśla, że kobiety i mężczyźni mają spędzać czas osobno. I tak można mnożyć przykłady zmieniających się mód na role kobiety w społeczeństwie.

O co zatem chodzi? O to, by tak budować swoje i naszych córek (dzisiaj mówimy o kobietach) poczucie własnej wartości i godności, by żadne zmieniające się koncepcje kobiety, nie działały na nas destrukcyjnie.

Jeśli odkryjecie, że Wasze wewnętrzne, doskonałe JA, postrzega Was jako niezwykłe i kochane, odzyskacie spokój, samoakceptację, wewnętrzną harmonie i co najważniejsze – ciszę, która pozwoli:

a. Kochać i akceptować siebie, a co za tym idzie otoczenie. Taki stan ducha uwolni Was od działania wbrew sobie.

b. Uwolnić się od oczekiwań, że ktoś Was łaskawie zaakceptuje, czy pokocha, macie już bowiem w sobie miłość i akceptację.

c. Uwolnić się od trosk, ponieważ uświadamiacie sobie, że każdy jest bezpieczny, każdy ma swojego Anioła Stróża i Wasze pozytywne, pełne wiary i świadome myślenie o bliskich daje więcej nie tylko im, ale też Wam.

d. Osiągnąć spokój umysłu, który pozwala z dystansem podejść do każdego zdarzenia i podejmować decyzje wolnej od lęków. Zaburzają one czyste pole widzenia i działania. Niosą ze sobą też błędne decyzje.

e. Zaufać sobie i swojej intuicji, którą kobiety maja szczególnie rozwiniętą.

Będąc wolną od obciążeń, lżejszą o niepotrzebne ciężary, zmieniamy naszą twarz, spojrzenie i osobowość. Sylwetka, chód są pełne uroku, co w konsekwencji stanowi o naszej niezwykłości i o pięknie.

Pozwólcie sobie na WOLNOŚĆ. Osobista wolność daje Wam silę. Miłość bezwarunkowa do siebie i otoczenia daje Wam moc. A moc daje piękno oraz pozwolenie na wyrażenie prawdy i wewnętrznego Ja. I tak krąg się zamyka: MIŁOŚĆ, PRAWDA, WOLNOŚĆ, MĄDROŚĆ, PIĘKNO, MOC – TO WSZYSTKO JEST W WAS.

 

Danuta Terpiłowska
Tel. 501-262-495

 

Oceń artykuł
2 komentarze
  • Emilia 14 kwietnia, 2012

    Mądre słowa przekazujące uniwersalną prawda o której często Panie zapominają. W biegu codziennych wydarzeń i pogoni za dobrem materialnym kobiety często zapominają o sobie. Piękno kobiet bije przede wszystkim z ich środka które jest obrazem ich duszy, stanu umysłu i serca. Dla tego drogie Panie warto zwrócić uwage na słowa zawarte w artykule. Pokochajcie siebie i zadbajcie o własne szczęscie, a wszystko wkoło ułoży się proporcjonalnie do waszego wnętrza. Znam Panią Danute prywatnie i wiem że jako terapełta i mentor pomaga wielu pięknym osobowościom, z których każda wychodzi ze włzami szczęścia, inspiracji i nadzieji w oczach.Z niecierpliwością czekam na kolejne artykuły.

  • Hanna 16 kwietnia, 2012

    Artykuł prezentuje wiedzę i praktyczne porady na temat piękna, mocy i mądrości kobiet, ale przede wszystkim psychologii miłości, rozwoju osobistego, poczucia własnej wartości i tworzenia szczęśliwego życia. Pozwala nam się zatrzymać i zastanowić nad swoim życiem a przede wszystkim daje nam konkretne rady jak kochać siebie i innych.

SKOMENTUJ, NIE HEJTUJ