Wednesday, May 29, 2024
Home / PARTNER MK  / Damski rower elektryczny – czy to dobry wybór na dojazd do pracy? Sprawdzamy!

Damski rower elektryczny – czy to dobry wybór na dojazd do pracy? Sprawdzamy!

Komfortowy jednoślad -kompromis sportu i wygody

Rower elektryczny

fot. Freepik

Rower to jeden z najpopularniejszych środków transportu, również dla osób dojeżdżających do pracy. Pozwala oszczędzić pieniądze wydawane na paliwo, a także i czas, bo pomaga uniknąć stania w porannych korkach. Jednak czy damski rower elektryczny to dobry wybór na codzienne dojazdy? Sprawdzamy to w poniższym artykule

 

Damski rower elektryczny – w czym jest lepszy od zwykłego roweru?

Na wstępie warto podkreślić, że popularność rowerów elektrycznych rośnie niezwykle szybko, dlatego coraz częściej możemy spotkać te innowacyjne jednoślady na ulicach. Wiele osób decyduje się na nie z uwagi na możliwość zaoszczędzenia pieniędzy, szczególnie w dobie wysokich cen paliw. Rower elektryczny – damski czy męski – to również wsparcie naszego środowiska naturalnego. Każda osoba, która zrezygnuje z auta na rzecz e-bike’a, przyczynia się do znacznego zmniejszenia ilości emitowanych spalin.

 

Ale do rzeczy: w czym elektryk jest lepszy od klasycznego roweru? Pierwsza kwestia dotyczy komfortu jazdy i wysiłku, który rowerzysta musi włożyć w uruchomienie jednośladu. Rower elektryczny wspiera Cię swoją energią tylko wtedy, gdy kręcisz pedałami. Nie jest to zatem motor czy skuter, ale wsparcie to jest naprawdę odczuwalne.

 

Rower damski ze wspomaganiem elektrycznym jest zatem idealnym rozwiązaniem dla osób ze słabszą kondycją czy problemami zdrowotnymi. Jeśli chcesz dojeżdżać do pracy szybciej i jednocześnie cały czas czuć się świeżo, elektryk spełni Twoje oczekiwania! Możesz zapomnieć o mokrej plamie na plecach, ponieważ korzystając z e-bike’a, raczej się nie zmęczysz.

Jak działa rower damski ze wspomaganiem elektrycznym?

Na jakiej zasadzie działa damski rower elektryczny? Jest wyposażony w specjalny silnik, który wspiera Cię podczas jazdy. Siłę wspomagania możesz dowolnie regulować i dostosowywać do warunków czy preferowanego tempa. Silniki to zazwyczaj modele bezszczotkowe, które wyróżniają się stosunkowo niską awaryjnością, są kompaktowe i zużywają mniej energii.

 

Moc tego typu silnika wynosi 250 W i jest to standardowy parametr. Warto dodać, że jeśli podczas jazdy przekroczysz prędkość 25 km/h, wspomaganie jazdy automatycznie się wyłączy. Drugim ważnym elementem jest bateria, im bardziej pojemna, tym dalej zajedziesz na jednym ładowaniu. Idealnymi towarzyszami codziennej jazdy będą damskie rowery elektryczne marki Romet.

Damski miejski rower elektryczny na dojazdy do pracy – czy warto?

Wciąż zastanawiasz się, czy warto wybrać damski miejski rower elektryczny na codzienne dojazdy do pracy? W takim razie koniecznie zwróć uwagę na kluczowe zalety tego rozwiązania. Pokonywanie trasy elektrykiem jest przede wszystkim dużo łatwiejsze i mniej męczące, szczególnie jeśli przed Tobą długie dystanse pełne stromych wzniesień. To doskonała opcja dla osób, które szukają idealnego kompromisu pomiędzy autem a klasycznym rowerem bez silnika. Na rowerze elektrycznym niestraszny Ci będzie również silny wiatr, który niejednokrotnie bywa uciążliwą przeszkodą dla cyklistów pedałujących na klasycznych jednośladach.

 

Nie bez znaczenia jest również fakt, że na rowerze elektrycznym szybciej osiągniesz dużą prędkość, co może okazać się przydatne w sytuacjach, gdy czas wyjątkowo Cię goni. Podróżowanie jest oczywiście bezpieczne, a dodatkowo bardzo przyjemne i komfortowe. Warto również wspomnieć, że rowery elektryczne mają designerski i stylowy wygląd, co jest niezwykle ważne szczególnie w przypadku pań.

Jeśli czujesz, że damski trekkingowy rower elektryczny to rozwiązanie dla Ciebie, zachęcamy do zapoznania się z bogatą ofertą marki Romet. Znajdziesz tam wiele doskonałych modeli, spośród których z całą pewnością wybierzesz ten idealny dla siebie!

Źródło: materiał Partnera MK
Oceń artykuł
BRAK KOMENTARZY

SKOMENTUJ, NIE HEJTUJ