Saturday, July 13, 2024
Home / Moda  / Moda damska  / Damska kurtka motocyklowa ‒ jak dobrać idealny model i rozmiar?

Damska kurtka motocyklowa ‒ jak dobrać idealny model i rozmiar?

Zima czy lato ‒ bez solidnej kurtki nie wsiadaj

Kurtka motocyklowa damska

fot. Unsplash

Jesteś początkującą motocyklistką i szukasz idealnej kurtki motocyklowej damskiej? A może pokonujesz setki kilometrów na motorze i potrzebujesz kurtki, która zapewni Ci wygodę i bezpieczeństwo jednocześnie. Jeśli masz jakikolwiek problem z doborem odpowiedniej odzieży motocyklowej dla kobiet, koniecznie sprawdź poniższy poradnik. Dowiedz się, jak prawidłowo wybrać kurtkę na motor damską i cieszyć się w pełni komfortową jazdą na dwóch kołach!

Kurtka motocyklowa damska – skóra czy tekstylia?

W sklepach motocyklowych znajdziesz produkty wykonane z dwóch popularnych materiałów dla tego typu odzieży. Jest to przede wszystkim skóra naturalna, skóra ekologiczna oraz cordura. Każda tkanina ma inne właściwości i sprawdza się w zupełnie odmiennych warunkach. Często jeździsz w długie trasy, gdzie warunki atmosferyczne zmieniają się w mgnieniu oka? Kurtka motocyklowa damska wykonana z wysokiej jakości cordury będzie najlepszym możliwym wyborem!

 

Jeśli jeździsz sportowo i osiągasz duże prędkości, postaw na skórę naturalną. To gruby materiał, który idealnie ochroni Twoje ciało przed wiatrem, owadami i upadkiem. Dodatkowo skóra jest łatwa w utrzymaniu czystości, choć nieco cięższa niż cordura. Damska kurtka motocyklowa powinna być odpowiednio lekka i co najważniejsze idealnie dopasowana do potrzeb motocyklistki.

Odzież motocyklowa damska – jak wybrać idealną kurtkę damską na motor? Podpowiadamy!

Damska kurtka motocyklowa powinna być przede wszystkim bezpieczna i wygodna. To dwa najważniejsze aspekty, na jakie musisz zwracać uwagę. Kiedy udasz się do sklepu motocyklowego, by przymierzyć kurtkę na motor damską, koniecznie sprawdź:

 

• długość rękawów;
• długość całkowitą kurtki na plecach;
• ilość kieszeni;
• możliwość wykorzystania dodatkowej podpinki przeciwdeszczowej lub ocieplającej;
• liczbę ochraniaczy.

 

Kiedy przeanalizujesz wszystkie powyższe czynniki, będziesz mieć pewność, że wybrana kurtka na motor damska jest dla Ciebie odpowiednia. Nigdy nie oszczędzaj na odzieży motocyklowej. Załóż w sklepie kilka modeli kurtek i oceń, w której czujesz się najlepiej. Jeśli masz taką możliwość, poproś sprzedawcę, aby móc usiąść w niej na motocyklu. Dzięki temu rzetelnie ocenisz czy kurtka nie podwija się podczas jazdy i nie sprawia Ci dyskomfortu.

Kurtka motocyklowa damska powinna być jak najwygodniejsza. Zanim kupisz konkretny model, zastanów się dwa razy. Oczywiście nie kieruj się wyłącznie kwestią stylistyczną. Na pewno chcesz pięknie się prezentować w damskiej kurtce motocyklowej, ale zawsze na pierwszym miejscu stawiaj bezpieczeństwo i wygodę.

 

Kolorystycznie najlepiej sprawdza się odzież motocyklowa damska, która zawiera odblaskowe elementy i charakterystyczne barwy. Ciemne kolory często są niewidoczne w nocy, a to przekłada się na gorszy poziom bezpieczeństwa podczas jazdy. Białe modele kurtek na motor damskich są piękne i widoczne z daleka, ale ciężkie w utrzymaniu czystości. Weź pod uwagę kilka powyższych porad, a wybierzesz kurtkę, która spełni wszelkie Twoje oczekiwania.

Źródło: materiał Partnera MK
Oceń artykuł
BRAK KOMENTARZY

SKOMENTUJ, NIE HEJTUJ