Monday, February 26, 2024
Home / Ludzie  / Gwiazdy  / Dagmara Skalska: Jak nie być niewolnikiem [noworocznych] postanowień

Dagmara Skalska: Jak nie być niewolnikiem [noworocznych] postanowień

I chociaż każda zmiana nas przeraża, to bez nich bylibyśmy niewolnikami

Dagmara Skalska w obiektywie Antoniny Dolani

Dagmara Skalska / fot. Antonina Dolani

Nowy Rok, nowa JA? Zrobiłaś listę co/noworocznych postanowień, a teraz drżysz na samą myśl o rewolucjach, które chcesz/musisz/powinnaś wprowadzić do swojego życia: znaleźć lepszą pracę, chociaż stara nie jest aż taka zła; rozstać się z partnerem, ale po co, skoro jest stabilnie; albo schudnąć 10 kilo? Jedno jest pewne – wszystko się zmienia, i chociaż, jak pisze Pozytywna Egoistka, każda zmiana nas przeraża, bez nich bylibyśmy niewolnikami:

Własnych błędów

Pomyśl, jak straszne by było, gdybyś nie mogła zmienić raz podjętej decyzji! Fakt, że istnieje szansa na zmianę, pozwala nam wiele razy wchodzić w takie same sytuacje i otrzymywać inne rezultaty. To źródło wolności!

Trudnych emocji

Gdyby emocje się nie zmieniały, moglibyśmy latami tkwić w smutku i żalu, a radość, spokój nigdy by nie nadeszły. Nie wiem, jak tobie, ale mnie ta perspektywa się nie podoba! Zmienność emocji pozwala nam odetchnąć i daje przekonanie, że po każdej burzy przychodzi słońce!

Swojej głupoty

Bez szansy na zmianę poglądów i przekonań tkwilibyśmy przez całe życie w niewiedzy! Jak to mówią: „Tylko krowa nie zmienia zdania”… Zmiana światopoglądu jest znakiem dojrzewania, bez niej nie moglibyśmy rozwijać mądrości.

Nadwagi

Pomyśl: gdyby nie to, że możemy zmienić swoje ciało i zrzucić zbędne kilogramy, bylibyśmy latami skazani na towarzystwo skutków własnych pomyłek żywieniowych! Aż mnie ciarki przechodzą…

Jednego zawodu

Okropna perspektywa! Wybierasz zawód raz na całe życie i nie możesz go zmienić. A co z rozwojem, próbowaniem, eksperymentowaniem? Zmiana jest świetna, bo dzięki niej możemy wykorzystywać własny potencjał.

Miejsca zamieszkania

Każdy, kto chętnie się przeprowadza lub podróżuje, czułby się jak w klatce, gdyby nagle usłyszał, że nie może zmienić miejsca popdbytu. Dzięki szansie na zmianę odkrywamy nowe, fascynujące zakątki.

 

Tekst jest fragmentem książki Dagmary Skalskiej „Żyj pozytywnie ze Skalską” wyd. Burda Książki.

Dagmara Skalska Żyj pozytywnie – książka

Dagmara Skalska „Żyj pozytywnie ze Skalską”, wyd. Burda

 

 

Dagmara Skalska – pisarka, blogerka, inspiratorka. Poradziła sobie z największymi życiowymi kryzysami. Pokazała, że można być szczęśliwym w każdej sytuacji:
– Miałam 27 lat, gdy zmarł mój ukochany mąż, straciłam wszystkie pieniądze, bank zabrał mi dom, a ja ze złamanym sercem zaczynałam życie od nowa. […] Każda sytuacja, z którą przyszło mi się skonfrontować, uświadomiła mi głębiej, że nie muszę się bać, że mogę sobie zaufać, uwolnić się od bólu i działać, realizując swoje marzenia – pisze w przedmowie najnowszej książki, w której zachęca czytelniczki do poznania 8 skutecznych metod na szczęście pomimo trudności.

Oceń artykuł
2 komentarze
  • mickey mouse selfie frame 4 stycznia, 2020

    … [Trackback]

    […] Read More Information here to that Topic: miastokobiet.pl/dagmara-skalska-zyj-pozytywnie-ze-skalska/ […]

  • Write My Essay Reviews 25 kwietnia, 2020

    Finishing it will be probably the best thing you’ve at any point done. It merits the difficult work to realize you’ve finished what’s probably going to be your greatest, generally significant, a single bit of work. Be glad for it.

SKOMENTUJ, NIE HEJTUJ