Wednesday, May 29, 2024
Home / Ludzie  / Gwiazdy  / Dagmara Domińczyk: Polka, która zachwyciła w „Sukcesji”. Co dalej?

Dagmara Domińczyk: Polka, która zachwyciła w „Sukcesji”. Co dalej?

Prywatne życie aktorki miało swoje „odzwierciedlenie” w intrydze serialu

Dagmara Dominczyk na czarnym tle

Dagmara Dominczyk zagrała rolę Karoliny w serialu „Sukcesa” / fot. Neil Grabowsky / Montclair Film / Wikipedia

W całym zamieszaniu dotyczącym rzekomej zagranicznej kariery Natalii Janoszek, warto pamiętać, że jest na świecie Polka, która naprawdę gra w dużych amerykańskich produkcjach. I to nie epizody. Nazywa się Dagmara Domińczyk i ostatnio mogliśmy ją oglądać w serialu „Sukcesja”, hicie HBO

 

Dagmara Dominczyk „Sukcesja”

 

 
 
 
 
 
Wyświetl ten post na Instagramie
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

 

Post udostępniony przez KAROLINA KORWIN PIOTROWSKA 🐶🐶🐶 (@karolinakp)

 

Dagmara Domińczyk zagrała tam Karolinę Novotney, PRówkę pracującą z rodziną Royów. Aktorka po raz pierwszy pojawiła się już w pierwszym sezonie, a od drugiej serii dołączyła do stałej obsady. „Sukcesja” jest oceniana przez krytyków jako jeden z najlepszych seriali w historii telewizji, więc możemy być dumni, że nasza rodaczka zagrała tam ważną dla intrygi postać. Los chciał, że prywatne życie aktorki miało swoje „odzwierciedlenie” w intrydze serialu. Kiedy kręciła sceny pogrzebu Logana Roya – patriarchy medialnej rodziny, o której opowiada „Sukcesja”, tak się złożyło, że w tym samym czasie zmarł ojciec aktorki. Dagmara opublikowała wtedy na Twiterze zdjęcie z planu, i podpis:

Scena pogrzebu była dla mnie naprawdę trudna do oglądania. Ale gdzie bym była przez ostatnie pięć lat gdyby nie wspierała mnie moja Śpiąca Królewna

– chodziło o aktorkę J. SmithCameron (w serialu gra ważną dla intrygi postać Gerri – bliskiej współpracownicy Logana Roya), która na zdjeęiu opiera głowę na ramieniu Polki.

Serial może stać się prawdziwą trampoliną jeżeli chodzi o karierę Dagmary Domińczyk, która już dostaje propozycje od uznanych amerykańskich reżyserów i reżyserek. Ostatnio od Sophii Copolli, córki słynnego Francissa, która obsadziła Dagmarę w swoim najnowszym filmie, biografii Priscilli Presley.

 

Przeczytaj koniecznie:
Elvis, mąż Priscilli

 

Dagmara Domińczyk życie i kariera

 

 
 
 
 
 
Wyświetl ten post na Instagramie
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

 

Post udostępniony przez Just Jared (@justjared)

Dagmara Domińczyk pochodzi z polskiej rodziny, urodziła się w Kielcach, ale od siódmego roku życia mieszka w Stanach. Jej ojciec Mirosław był działaczem opozycji antykomunistycznej i w 1984 roku został zmuszony przez ówczesne władze do opuszczenia kraju. Dagmara zamieszkała z rodzicami i dwiema młodszymi siostrami w Nowym Jorku. Tutaj ukończyła prestiżową szkołę artystyczną La Guardia High School of Music and Art. Zakochała się w aktorstwie i kontynuowała naukę na studiach w Pensylwanii. Na pierwsze poważne propozycje zawodowe nie musiała długo czekać. W 2000 roku zadebiutowała na dużym ekranie w filmie „Zakazany owoc” w reżyserii znanego aktora Edwarda Nortona. Potem były role w kilku popularnych serialach, między innymi pojawiła w się w produkcji „W garniturach”, gdzie jedną z głównych ról grała Meghan Markle, obecnie żona księcia Harry’ego. No i w końcu w 2018 roku dostała propozycję zagrania w „Sukcesji”. W kwietniu tego roku, w magazynie The Rolling Stone ukazał się obszerny wywiad z polską aktorką, w którym opowiada min. jak dostała rolę w serialu HBO:

Musiałam na casting przygotować monolog, w którym moja postać była bardzo zdecydowaną i ostrą kobietą; miałam między innymi do powiedzenia kwestię „masz to wykonać do jasnej cholery, bez gadania!”. Karolina – postać, którą gram w serialu jest typową kobietą sukcesu – szpilki, eleganckie kostiumy, włosy prosto od najlepszego fryzjera w Nowym Jorku. To zupełnie odwrotnie niż ja, bo zdecydowanie wolę bluzy z kapturem i wygodne sportowe buty.

Kariera Dagmary Domińczyk ciągle nabiera tempa. Możemy mieć nadzieję, że aktorka osiągnie w końcu w Stanach sukces na miarę Heleny Modrzejewskiej. Najwyższa pora, bo od sukcesów krakowskiej artystki minęło grubo ponad sto lat. Jedno jest pewne: Dagmara Dominczyk swojej kariery nie zmyśliła.

 

Może też cię zainteresuje:
Natalia Janoszek i Bollywood. Krzysztof Stanowski mówi „sprawdzam”. Czy sprawa skończy się w sądzie?

 

TAGI

absolwent aktorstwa na łódzkiej filmówce i dziennikarstwa na UW. Jego dwie największe pasje to kino i literatura, głównie sztuki Szekspira, których kolejne tłumaczenia kolekcjonuje. Pasjonat sportów walki. Jako dziennikarz pisał min. do dwutygodnika „Viva”, „Wysokich Obcasów”, dla portalu „Newoncesport”

Oceń artykuł
BRAK KOMENTARZY

SKOMENTUJ, NIE HEJTUJ