Friday, May 24, 2024
Home / Moda  / Design  / Jak nie papier, to co?

Jak nie papier, to co?

Szybki przegląd torebki: portfel, telefon, kosmetyczka, chusteczki, klucze

fot. materiał prasowy

Szybki przegląd torebki: portfel, telefon, kosmetyczka, chusteczki, klucze… wszystko chyba na miejscu. A, jeszcze książka. Albo nie, nie zmieści się. Najwyżej przeczytam później…

Czas ułatwić sobie życie. Zamiast papierowej książki kup jej elektroniczne wydanie. Zapłacisz mniej, a lekturą będziesz się cieszyć wszędzie tam, gdzie zechcesz: na dworcu, w autobusie, u fryzjera, ba, nawet w sklepie. Lepiej. Jeśli zainwestujesz w sensowny czytnik, to wybierając się w podróż, zabierzesz ze sobą nie tylko jeden ulubiony tytuł – weźmiesz cały księgozbiór. I jeszcze zostanie miejsce.

fot. materiał prasowy

fot. materiał prasowy

iPad (Air 2 lub mini 3)
Nie jest czytnikiem e-booków, choć często wrzuca się go do jednego worka z popularnym Kindle’em czy PocketBookiem. To sprzęt o dużo, dużo większej funkcjonalności. Owszem, bez trudu przeczytasz na nim książkę, a dzięki niezrównanej aplikacji Kiosk dotrzesz do subskrypcji i elektronicznych wydań ulubionych magazynów. Ale oprócz tego posłuchasz również muzyki, obejrzysz film w wysokiej jakości, pograsz w zaawansowane gry, sprawdzisz pocztę i zrobisz zakupy online. Łatwo i przyjemnie. Minusy? Jeden, za to poważny. iPad jest tabletem, i jak każdy tablet wyposażony został w ekran, który stale świeci. A to, podczas długich sesji z książką, oznacza nieuniknione zmęczenie oczu oraz częste kontakty z ładowarką. Intensywnie używany iPad przetrwa kilkanaście godzin. Zwykły czytnik zaoferuje ci czas pracy liczony w dniach.
Cena: od 1600 zł

Amazon Kindle Paperwhite 2
Choć na świecie święci triumfy model Kindle Voyage – najlepszy czytnik w ofercie firmy Amazon, to mieszkając w Polsce, lepiej rozważyć zakup dwukrotnie tańszego, a niewiele gorszego Paperwhite 2. To jeden z tych gadżetów, które można bez wahania nazwać rewolucyjnymi. Przy 6-calowym ekranie Carta E Ink i rozdzielczości 1024 x 768 pikseli czcionka jest nieskazitelnie ostra, a energii zgromadzonej w akumulatorze spokojnie wystarczy na długie tygodnie czytania. Paperwhite 2 nie jest wszystkomającym kombajnem, nie warto więc zwracać uwagi na dodatkowe usprawnienia pokroju przeglądarki internetowej czy odtwarzacza muzyki. To sprzęt stworzony do czytania książek i w tej jednej roli realizuje się znakomicie.
Cena: 550 zł

PocketBook Touch Lux 3
Jeśli spodobał ci się Kindle Paperwhite 2, PocketBook Touch Lux 3 także przypadnie ci do gustu. Pod względem technicznym to niemalże identyczne urządzenia, zbudowane w oparciu o ekran wykonany w nowoczesnej technologii Carta E Ink. Co je różni? Głównie podejście firmy do klienta. Podczas gdy Amazon koncentruje się przede wszystkim na odbiorcach anglojęzycznych, PocketBook jest w stanie zaoferować wiele Polakom: dobrze zlokalizowany interfejs, uniezależnienie się od monopolu Amazona, szeroki zakres obsługiwanych formatów i ciągle rosnące wsparcie ze strony polskich księgarni. To świetna propozycja dla osób, które szukają dobrego czytnika, a jednocześnie z jakichś powodów nie chcą się wiązać z marką Amazon.
Cena: 500 zł

Szymon Marcjanek,
redaktor naczelny techManiaK.pl 

150pxtekst pochodzi z numeru 4/2015

Oceń artykuł
BRAK KOMENTARZY

SKOMENTUJ, NIE HEJTUJ