Sunday, July 14, 2024
Home / Kultura  / Czytanie bajki o Grufołaku w interpretacji znanego aktora

Czytanie bajki o Grufołaku w interpretacji znanego aktora

Niezwykła gratka dla wszystkich dzieci. Krakowski aktor Radosław Krzyżowski będzie czytał bajkę o uroczej i sprytnej myszce i Grufołaku.

Tuż po weekendzie, w Galerii Krakowskiej (25, 26 i 27 maja) uwielbiany krakowski aktor Radosław Krzyżowski będzie czytał bajkę o uroczej i sprytnej myszce i Grufołaku. Dla wszystkich, którzy wybierają się na koncert w ramach FMF4kids będzie to idealna okazja, aby bohatera animacji poznać bliżej. A tych, którzy się jeszcze wahają, przekonamy, aby wspólnie z nami wysuszyli w niezwykłą, bajkową podróż.

The Gruffalo @Courtesy of Magic Light Pictures Ltd.

The Gruffalo @Courtesy of Magic Light Pictures Ltd.

W dniach 25, 26 i 27 maja między godziną 15:00 a 16:00na stoisku festiwalowym FMF (poziom 0)mali czytelnicy usłyszą opowieść o małej myszce, która dzięki swemu sprytowi ucieka przed rozmaitymi niebezpieczeństwami, w tym i największym z nich – Grufołakiem. Książka w pięknym przekładzie Michała Rusinka to mądra, a zarazem lekka lektura, która spotkała się z ogromnym uznaniem nie tylko wśród dzieci ale również rodziców. Opowieść o Grufołaku została wystawiona na Broadwayu, a nakręcony na podstawie tej niesamowitej historii film, zdobył nominację do Oskara i nagrody BAFTA.

Czytanie w Galerii Krakowskiej poprzedzi rozpoczynająca się w przyszłym tygodniu 8. edycję Festiwalu Muzyki Filmowej w Krakowie, podczas której mali widzowie w ramach pasma FMF4kids (sobota, 30 maja, godz.12:00, ICE Kraków) będą mieli szansę zakochać się zarówno w bajkach Grufołak i Dziecko Grufołaka, jak i w muzyce René Aubry, napisanej specjalnie do nich. Bilety na koncert dostępne są w punktach InfoKraków, Galerii Krakowskiej (stoisko festiwalowe i Saturn), w Galerii Bonarka (Saturn) oraz w portalu eventim.

Wyruszcie z nami w bajkową podróż!

(źródło:mp)
Oceń artykuł
BRAK KOMENTARZY

SKOMENTUJ, NIE HEJTUJ