Thursday, July 18, 2024
Home / PARTNER MK  / Czym wyróżnia się dobry top do hybryd?

Czym wyróżnia się dobry top do hybryd?

Dlaczego nałożenie warstwy utrwalacza jest takie ważne?

top do hybryd

Idealne paznokcie hybrydowe utrwalone topem do hybryd. Zdjęcie pochodzi ze strony - https://lakieryhybrydowe.pl/pl/c/Topy-hybrydowe/363.

Top do hybryd jest ostatnim, ale wcale nie najmniej ważnym etapem tworzenia manicure z udziałem lampy. To kropka nad „i”, wisienka na torcie, ostatni szlif i zwieńczenie dzieła! Naszym celem jest piękny, trwały i estetycznie wykonany manicure hybrydowy. Top i baza pod hybrydę nie są tak ekscytujące, jak lakiery we wszystkich kolorach tęczy, ale nie możemy ich bagatelizować

 

 

Po co nakładamy top na hybrydę?

Top coat zwany jest także utrwalaczem. To określenie mówi nam wszystko. Nawet świetnie wykonana hybryda musi zostać należycie utrwalona, żeby lakier hybrydowy nie odpryskiwał, nie rysował się ani nie zadzierał. Po nałożeniu topu i umieszczeniu go pod lampą powstaje na naszym paznokciu ochronna warstwa. Ważne, żeby była ona jednocześnie mocna i elastyczna. W innym wypadku może po prostu pękać.

 

Jakie są pozostałe zadania stawiane przed tym produktem? Dodaje on paznokciom blasku, który tak bardzo lubimy w manicure hybrydowym. Podstawowym topem, który idealnie spełni swoje zadanie, jest Cosmetics Zone Top UV/LED. Taki produkt powinien wyróżniać się łatwą aplikacją i wygodnym pędzelkiem.

Topy nowej generacji

Obecnie mamy naprawdę duży wybór top coatów z dodatkowymi funkcjami. Jeśli znudzi nam się połysk, możemy kupić produkt o matowym wykończeniu, np. Top Mat UV/LED. Rezygnacja z błyszczącej płytki wydaje się drobną różnicą, ale efekt jest świetny, a przy tym bardzo modny.

Jeśli zdarza się nam zapomnieć o cleanerze lub po prostu stawiamy na maksymalną redukcję czasu pracy i niepotrzebnych według nas czynności, warto sięgnąć po top do hybryd, który nie wymaga przemywania. Taki jest np. Top No Wipe Cosmetics Zone.
Nowoczesne utrwalacze mogą mieć także dodatkową funkcję ochrony przed promieniowaniem UV, np. Lakier Hybrydowy Top Sun Blocker od Cosmetics Zone. Nie jest to opcja niezbędna, ale na pewno bywa bardzo przydatna, na przykład, kiedy wybieramy się na egzotyczne wakacje i chcemy, żeby nasza stylizacja była trwała i błyszcząca, a w grę nie wchodzą poprawki. Taki top hybrydowy nałożony na kolor chroni go przed żółknięciem i matowieniem.
Oczywiście wszystkie te nowoczesne rodzaje topów świetnie spełniają idealnie swoje podstawowe zadania!

Co, jeśli top coat nie współpracuje?

Jeśli mamy wrażenie, że nasz top coat nie do końca odgrywa swoją rolę, warto prześledzić etapy tworzenia manicure. Może popełniliśmy błąd gdzieś w trakcie i nastąpił hybrydowy efekt domina?

Często spotykaną przyczyną bywa nałożenie zbyt grubej warstwy lakieru. Niestety może się ona nieestetycznie marszczyć lub niedostatecznie utwardzić. Nadmiar szkodzi hybrydzie jako całości. To nie są warstwy podobne do biszkoptu przeplatanego owocami i bitą śmietaną. W hybrydzie powinny się one scalić i idealnie współgrać. Czasem też z rozpędu przemywamy warstwę dyspersyjną z kolorowego lakieru hybrydowego, tuż przed nałożeniem topu. Może to powodować słabsze utrzymywanie utrwalacza. Nigdy też nie zapominajmy o pokryciu wolnego brzegu paznokcia i jego krawędzi.
Wszystkie etapy tworzenia manicure hybrydowego powinny być wykonywane z produktów dobrej jakości i starannością płynącą prosto z serca. Dlaczego? Bo manicure hybrydowy to swoisty rytuał. Jeśli wykonamy jeden błąd, może spotkać nas zawód. Jednak już przy niewielkiej wprawie i ściągawce z błędów, będziemy się cieszyć wieloma tygodniami pięknych paznokci.

źródło: materiał Partnera MK. Zdjęcie pochodzi ze strony: https://lakieryhybrydowe.pl/pl/c/Topy-hybrydowe/363.
Oceń artykuł
BRAK KOMENTARZY

SKOMENTUJ, NIE HEJTUJ