Monday, April 22, 2024
Home / Moda  / Trendy modowe  / Czym się przejmujesz, dziewczyno?

Czym się przejmujesz, dziewczyno?

Dziewczyno! Od tego, że założysz jaskrawy kombinezon nikt nie zginie! Czego się boisz?

styl OSA felieton luz

Wyluzuj dziewczyno! / fot. Fotolia.pl

Wiesz, co jest dla mnie najgorsze? – zapytała klientka, przymierzając piękny, acz odważny kombinezon, a mnie przez głowę przebiegło tysiąc myśli. Brak czasu dla siebie? Stresująca praca? Dużo obowiązków? Głód na świecie?

styl OSA felieton luz

Wyluzuj dziewczyno! / fot. Fotolia.pl

Odpowiedź była jednak prostsza. I bardziej dosadna. „Najgorsze jest to, że boję się, że będę wyglądała jak pajac”.

Ręce mi opadły.

Mamy w życiu masę stresów. Przeróżnych. W zależności od momentu, w którym się znajdujemy. Zwykle jesteśmy zabiegane, pod presją, żeby zawsze być idealne. W każdym aspekcie. Przejmujemy się więc za bardzo tym, co pomyślą o nas inni. Wybierając codzienny strój, zastanawiamy się, czy to wypada, czy nogi wyglądają OK, czy nie za bardzo się wyróżnimy itp. Zamiast słuchać swojego głosu, słyszymy głosy matek, facetów, dzieci, sąsiadek i koleżanek sąsiadek. A warto by, po prostu, wrzucić na luz. Nie wypada? I co z tego? Sukienka ma duży dekolt? Jeśli właśnie na to masz ochotę, to dlaczego nie? Kolor, którego nigdy nie założyłaś, w tym sezonie strasznie cię przyciąga? Go for it!

Styl to nie jest operacja na otwartym sercu, od błędów się nie umiera. Buty źle dobrane do sukienki zauważy pewnie niezbyt przychylna koleżanka z pracy, ale reszta ludzi, których spotkasz tego dnia na swojej drodze, przymknie na to oko. Jeśli w ogóle im to w oko wpadnie.

Wszyscy popełniamy wizerunkowe błędy. Część z nas ma to szczęście, że nie jest fotografowana na ściankach i krytykowana przez znawców lub pseudoznawców. Warto więc sobie odpuścić. Próbować. Bo tylko metodą prób i błędów można dojść do stylowej doskonałości.

Jednak strach przed ośmieszeniem wcale nie jest najgorszy. A co jest? Najgorsze jest to, że można pozwolić sobie na mówienie lub myślenie o sobie per „pajac”. Co za straszne słowo. Agresywne, bez szacunku dla samej siebie, pogardliwe. Mówienie o sobie w taki sposób jest najgorsze. Więc proszę, zacznij mówić o sobie dobrze.

Monika Jurczyk (OSA)

Pierwsza w Polsce personal shopperka. Opracowała autorski system SYLWETKA OSY, doskonale opisujący dziewięć typów sylwetek Polek. Uczy, jak być boską i jak zostać szefową własnej szafy. Autorka książek „Bądź boska” i „Szefowa swojej szafy”.

Oceń artykuł
BRAK KOMENTARZY

SKOMENTUJ, NIE HEJTUJ