Thursday, June 20, 2024
Home / PARTNER MK  / Czym się kierować, wybierając podgrzewacz do butelek?

Czym się kierować, wybierając podgrzewacz do butelek?

Prosta rzecz, a jak ułatwia życie młodym mamom

podgrzewacz

Podgrzewacz do butelek ułatwia obsługę malucha / fot. Freepik

Podgrzewacz do butelek to przydatne akcesorium, które pozwala w łatwy i szybki sposób przygotować ciepły posiłek dla maluszka. Każdy rodzic wie, jak trudne może być jednoczesne doglądanie dziecka i podgrzewanie w garnku mleka, a potem czekanie na jego ostudzenie. Pod tym względem podgrzewacze mają przewagę nad tradycyjnymi metodami podgrzewania jedzenia. Tylko jaki podgrzewacz do butelek będzie najlepszy?

 

Jak używać podgrzewacza do butelek?

W podgrzewaczu do butelek można ogrzewać nie tylko mleko (jak sugeruje nazwa urządzenia), ale i dania w słoiczku. Niektóre podgrzewacze to urządzenia wielofunkcyjne, które dodatkowo służą do rozmrażania produktów oraz sterylizacji butelek i akcesoriów dziecięcych (gryzaków, smoczków).

 

Obsługa podgrzewaczy do mleka jest bardzo prosta. Do urządzenia wlewa się wyznaczoną ilość wody, zanurza w niej naczynia, których zawartość chcemy podgrzać i ustawia tryb pracy urządzenia. Tak przygotowane posiłki nie tracą właściwości odżywczych i są podgrzane do pożądanej temperatury, dlatego nie trzeba czekać na ich ochłodzenie. Sprawne działanie urządzenia jest zależne od jego prawidłowego użytkowania. Po każdym podgrzewaniu należy wymieniać wodę na nową i pamiętać o jego czasowym odkamienianiu. Jak odkamienić podgrzewacz do butelek? W sklepach istnieją gotowe preparaty bezpieczne dla dzieci, choć równie dobrze poradzą sobie ekologiczne produkty, które każdy z nas posiada w domu. Można używać roztworu kwasku cytrynowego lub roztworu octu.

Na co zwrócić uwagę, kupując podgrzewacz do butelek?

Przy wyborze podgrzewacza warto w pierwszej kolejności zwrócić uwagę na producenta urządzenia i zaopatrzyć się w produkt sprzedawany przez sprawdzonego dystrybutora. Wysokiej jakości podgrzewacze produkują m.in. takie firmy jak: Lovi, Avent, Chicco czy Canpol dostępne w sklepie BabyBoom: https://babyboom.net.pl/category/karmienie-w-kuchni-podgrzewacze. Wybierając znaną na rynku markę, można liczyć na kilkuletnią gwarancję i ogólnodostępny serwis urządzenia w razie jego awarii.

 

Na wstępie dobrze jest także wziąć pod uwagę podstawowe parametry techniczne urządzenia, w tym rodzaj zasilania, moc i zakres temperatur. Większość podgrzewaczy działa na zasilanie sieciowe, ale dostępne są również modele podłączane do zapalniczki samochodowej lub powerbanku. Moc podgrzewacza decyduje o szybkości ogrzewania, a od zakresu temperatur zależy komfort podgrzewania posiłków o różnej konsystencji.

podgrzewacz do butelek

Podgrzewacz do butelek Philips Avent / fot. materiały prasowe

Rodzaje podgrzewaczy i ich funkcje

Uniwersalny podgrzewacz do butelek pozwala na przygotowywanie ciepłego mleka i gotowych dań w słoiczku w zaledwie kilka minut. Takie urządzenie pasuje do większości typów butelek i słoiczków, pozwala na ustawienie czasu podgrzewania i sygnalizuje odpowiednią temperaturę posiłku. Podgrzewacze do butelek z termostatem umożliwiają podtrzymywanie temperatury mleka, co jest bardzo przydatną funkcją w sytuacji, gdy posiłek ma być podany np. w godzinach nocnych.

 

Dodatkowe funkcje można znaleźć w podgrzewaczach do butelek 2 w 1 i 3 w 1. Wybierając takie produkty, zyskuje się podgrzewacz, sterylizator i urządzenie rozmrażające w jednym. Najnowsze modele mają też funkcję blendowania, pozwalającą na łączenie poszczególnych składników potrawy oraz opcję przygotowywania posiłków na parze, dzięki czemu możliwe jest stworzenie dania samemu. Warto pamiętać o tym, że bezpieczne podgrzewacze wyposażone są w zabezpieczenie przed przegrzaniem oraz automatyczne wyłączanie po odparowaniu wody.

Jak wybrać odpowiedni podgrzewacz do butelek?

Stojąc przed wyborem podgrzewacza do butelek, należy zadać sobie pytanie, jakie będzie jego główne przeznaczenie. Czy urządzenie będzie używane jedynie do podgrzewania mleka i posiłków w słoiczkach, czy raczej zależy nam na większej wszechstronności? A może ciepłe mleko przydałoby się podczas podróży samochodem i potrzebny będzie podgrzewacz samochodowy?

 

Rodzice bliźniaków powinni rozważyć zakup podwójnego podgrzewacza do butelek, w którym można umieścić dwie butelki jednocześnie i podać dzieciom ciepły posiłek w tym samym czasie. Dodatkowe funkcje i udogodnienia wpływają na ostateczną cenę produktu, dlatego warto określić swoje potrzeby i porównać poszczególne rodzaje podgrzewaczy w kontekście ich funkcjonalności.

Źródło: materiał Partnera MK
Oceń artykuł
BRAK KOMENTARZY

SKOMENTUJ, NIE HEJTUJ