Tuesday, March 5, 2024
Home / Styl życia  / Dom  / Meble i akcesoria  / Czym są płyty laminowane i jakie mają zalety?

Czym są płyty laminowane i jakie mają zalety?

Podstawowy materiał w meblarstwie, nie tylko kuchennym

płyty laminowane w kuchni

fot. Jason Briscoe / Unsplash

Płyty laminowane znajdują zastosowanie głównie w przemyśle meblarskim. Ich wewnętrzna część najczęściej jest płytą paździerzową lub płytą MDF, ale możemy również spotkać się z płytą wiórową. Natomiast zewnętrzna powłoka to papier i żywica termoutwardzalna. Podczas produkcji, czyli zaprasowaniu filmu dekoracyjnego na płytę, powstaje wyjątkowa i niepowtarzalna struktura, która jest charakterystyczną cechą tego produktu

 

Gdzie sprawdzają się płyty laminowane?

Płyty laminowane najczęściej wykorzystuje się jako płyty meblowe. W zależności od ich grubości mogą posłużyć do wykonania korpusów lub frontów mebli. W niektórych przypadkach doskonale sprawdzają się także jako blat kuchenny albo zabudowa pralki w łazience. Obecnie bardzo dużą popularność mają białe płyty laminowane, które stosuje się głównie przy konstruowania mebli w nowoczesnym stylu.

W przeciwieństwie do płyt paździerzowych czy OSB płyta laminowana nie wymaga dodatkowej obróbki. Jest od razu gotowa do użycia i może być odpowiednio docięta do indywidualnych wymiarów. Produkt ten charakteryzuje się bardzo dobrymi walorami dekoracyjnymi, więc znajduje zastosowanie w różnych sytuacjach. Laminowane płyty można zakupić w różnych kolorach i strukturach, dzięki czemu każdy klient znajdzie coś dla siebie. Warto dodać, że takie płyty mają nieskomplikowaną budowę, dzięki czemu są bardzo łatwe w utrzymaniu czystości.

Jakie są największe zalety płyt laminowanych?

Płyta laminowana ma wiele bardzo cennych zalet, dlatego też otrzymuje wiele pozytywnych rekomendacji od użytkowników. Przede wszystkim produkowana jest z wysokiej jakości materiałów, które dodatkowo są przyjazne środowisku i ekologii. Ogromnym plusem jest także to, że płytę można stworzyć w bogatej palecie barw, dzięki czemu może być łatwo dopasowana do indywidualnych potrzeb i oczekiwań.
Płyty laminowane jako płyty meblowe najczęściej stosuje się podczas projektowania mebli na wymiar. Szeroki wybór płyt w różnych w strukturach i wzorach umożliwia tworzenie ciekawych i niepowtarzalnych kolekcji mebli, zarówno do obiektów prywatnych, jak i biurowych.
Niewątpliwie jedną z największych zalet jest to, że płyta laminowana wykazuje bardzo dużą odporność na wilgoć, dzięki czemu przez wiele lat użytkowania zachowuje swój naturalny wygląd. W ten sposób znajduje zastosowanie zarówno w pokojach dziennych, jak i pomieszczeniach biurowych, kuchniach czy łazienkach.

Ile kosztują płyty laminowane?

Producent mebli z płyt laminowanych AKORD posiada w ofercie szeroką gamę kolorów i struktur takich płyt. Używane są one najczęściej jako podstawowy materiał przy produkcji różnego rodzaju mebli oraz jako element wykończeniowy.
Jeśli chodzi o ceny płyt laminowanych, to są one różne i wszystko zależy tutaj głównie od jakości oraz rodzaju materiałów, które zostały wykorzystane do produkcji. Same wymiary płyty mają również istotny wpływ na ostateczną cenę. Jeżeli zdecydujemy się na wykorzystanie płyty laminowanej do produkcji szafki albo innego mebla, to należy również pamiętać o tym, aby zakupić dodatkowe niezbędne elementy.

Źródło: materiał Partnera MK
Oceń artykuł
BRAK KOMENTARZY

SKOMENTUJ, NIE HEJTUJ