Wednesday, June 19, 2024
Home / Moda  / Design  / Czym kierować się wybierając meble? Doradzamy!

Czym kierować się wybierając meble? Doradzamy!

Czym kierować się przy zakupie mebli?

zakup mebli

Meble, które kupujesz, muszą być dopasowane do wnętrza / fot. materiały prasowe

Wybór mebli wymaga dobrego zorientowania w ofercie sklepów i skonfrontowania dostępnych produktów z potrzebami. Dokładne rozeznanie nie wyklucza jednak ryzyka pomyłki — zwłaszcza, gdy mimo wszystko zapomnisz o kilku istotnych kwestiach, które opisujemy w poniższym artykule. Zakupiony mebel może okazać się niedopasowany z powodu, którego wcześniej nie przewidziałeś. Czym w takim razie kierować się przy zakupie mebli?

 

Wspólne ustalenia to podstawa

Jeśli mieszkasz z kimś, np. z partnerem, poświęć czas na wspólną rozmowę celem dowiedzenia się, jakie są jego potrzeby związane z meblami. Zapoznaj się z jego gustem, wizją nowego mebla i na podstawie tych spostrzeżeń postarajcie się odnaleźć kompromis. Nie podejmuj decyzji zakupowych samodzielnie, gdyż może to być źródłem konfliktu — chyba, że twój współlokator w pełni zdaje się na twój gust.

Podstawowym czynnikiem do rozpatrzenia jest rodzaj mebli i ich konkretne zastosowanie. Jeśli w twoim salonie brakuje sofy, to jej zakup najprawdopodobniej podniesie komfort twojego życia. Skoro potrzeba występuje, to jaką kanapę należałoby kupić — czarną, z funkcją spania, małą czy dużą? Warto rozważyć sprawdzenie sofy na żywo, dlatego zdecyduj się na sklep, który ma własny showroom.

Czy cena jest najważniejsza?

Cena produktu jest istotną determinantą, jednak nie najważniejszą. Za niższą ceną najczęściej stoi także gorsza jakość produktu — różnica cenowa między poszczególnymi meblami może wynikać z wykorzystania słabszych materiałów. Z tego powodu warto zapoznać się m.in. z właściwościami tkanin czy surowców wykorzystanych do produkcji danego mebla. Droższe meble z reguły są trwalsze i bardziej komfortowe w użytkowaniu i konserwacji. 

Warto także dowiedzieć się więcej na temat producenta mebli, m.in. tego, do jakich odbiorców kierowana jest jego oferta. Istnieje wysokie prawdopodobieństwo, że klienci, którzy szukają ekskluzywnego wyposażenia, nie będą chcieli zapoznać się z ofertą ekonomiczną. Nie oznacza to, że takie meble są złe — po prostu odpowiadają na inne potrzeby.

Zadbaj o zgodność stylu

Meble, które kupujesz, muszą być dopasowane do wnętrza. Zakup powinien być dokonany w zgodzie z tą zasadą — w przeciwnym razie twoja przestrzeń może stać się chaotyczna, nieuporządkowana, co sprawi, że spędzanie w niej czasu będzie nieprzyjemne. Z tego powodu nie warto dokonywać impulsywnych zakupów pod wpływem chwili — meble na wystawie sklepowej zawsze wyglądają atrakcyjnie, natomiast w Twoim pomieszczeniu efekt niekoniecznie musi być identyczny.

Przed zakupem koniecznie trzeba wykonać pomiary, czyli ocenić, jakie wymiary mają mieć poszczególne meble. Meble o nieodpowiednim rozmiarze będą źle wyglądać i mogą okazać się niepraktyczne. Przy określaniu wymiarów warto zwrócić uwagę także na pozostałe meble znajdujące się w pomieszczeniu i ich gabaryty — zadbaj o to, aby każdy z nich łączył się z innymi w jedną spójną całość.

Sprawdź funkcjonalność

Przed zakupem mebla zapoznaj się z jego specyfikacją i dowiedz się, jak działają jego poszczególne funkcjonalności — np. prowadnice w stole czy system rozkładania / funkcja spania w sofie. To istotna informacja dla określenia tego, czy dany mebel sprawdzi się w twoim mieszkaniu.

 

Szukasz ciekawych mebli do salonu? Sprawdź https://www.home-sofa.pl/pl/

źródło: materiał Partnera MK
Oceń artykuł
BRAK KOMENTARZY

SKOMENTUJ, NIE HEJTUJ