Sunday, July 21, 2024
Home / PARTNER MK  / Czym kierować się przy wyborze wózka dziecięcego?

Czym kierować się przy wyborze wózka dziecięcego?

Wybieraj świadomie, to ci się opłaci

Wózek dziecięcy

fot. Freepik

Zakup wózka dziecięcego to dla świeżo upieczonych lub przyszłych rodziców niemałe wyzwanie. Obecnie oferta takich produktów jest niezwykle zróżnicowana, a poszczególne pojazdy różnią się między sobą nie tylko designem, ale także budową oraz funkcjonalnością, a przede wszystkim ceną. Dobór odpowiedniego modelu jest istotny więc nie tylko z punktu widzenia komfortu użytkowania przez rodzica wózka, ale przede wszystkim bezpieczeństwa przewożonego dziecka. Dlatego wybierając wózek dla malucha, należy kierować się swoimi indywidualnymi potrzebami i wziąć pod uwagę kilka aspektów. O czym warto pamiętać, kupując wózek dziecięcy? Podpowiadamy

 

Jaki model wózka dziecięcego wybrać?

Osoby, które są zainteresowane kupnem wózka dziecięcego, powinny w pierwszej kolejności zastanowić się, jakim model wybrać. Obecnie możemy znaleźć nie tylko wersje z gondolą oraz tzw. spacerówki, ale także wózki 3w1 lub 4w1, które łączą w sobie funkcjonalność obu tych standardowych wersji. Wózki cybex dostępne są w szerokiej gamie różnych modeli. Dlatego zanim zaczniemy zastanawiać się nad funkcjonalnością poszczególnych wersji, wybierzmy odpowiedni dla siebie model. Szeroką ofertę wózków Cybex można znaleźć na stronie https://centrumfotelikow.pl/k/wozki-cybex

 

Jeżeli szukamy wózka dziecięcego dla niemowlaka, wówczas powinniśmy postawić na gondole lub model 2w1, 3w1 lub 4w1, który będzie rósł razem z maleństwem. Jeśli jednak poszukujemy pojazdu dla starszego dziecka, wówczas również możemy skorzystać z wersji 2w1, 3w1, 4w1 bądź standardowej spacerówki.

Jakie parametry techniczne wózka są istotne?

Wybierając wózek dziecięcy, powinniśmy zwrócić uwagę na szereg aspektów. Niektóre z nich jednak są niezwykle istotne i będą decydowały nie tylko o komforcie prowadzenia takiego pojazdu ale również o wygodzie, a przede wszystkim bezpieczeństwie maleństwa. Z tego powodu zwróćmy uwagę na to, czy wybrany przez nas model jest solidny i wykonany z dobrej jakości materiałów, które zapewniają komfort i izolację cieplną dziecku.

 

Jeżeli poszukujemy wózka, który będzie użytkowany w bloku bez windy, wówczas niezwykle istotnym czynnikiem, na który powinniśmy zwrócić uwagę, jest jego waga. Duże znaczenie ma także rozmiar kół, a także materiał, z których są wykonane. Koła powinny być dopasowane do powierzchni, po jakiej najczęściej będziemy jeździli. Większe wersje lepiej amortyzują wstrząsy, z kolei małe koła gwarantują lepszą swobodę manewrów, lecz nie sprawdzają się w trudnych warunkach terenowych.

 

Wybierając wózek, warto zwrócić uwagę również na jego design, a także kolorystykę. Na najjaśniejszych modelach wszelkie zabrudzenia lub zachlapania mogą być szybciej widoczne niż na granatowych, lub czarnych wózkach. Jednak tak naprawdę wiele zależy od materiału, z którego są wykonane. Pamiętajmy, że wózek powinien być dopasowany przede wszystkim do naszego stylu życia.

Źródło: materiał Partnera MK
Oceń artykuł
BRAK KOMENTARZY

SKOMENTUJ, NIE HEJTUJ