Thursday, July 18, 2024
Home / PARTNER MK  / Czym jest peeling kawitacyjny i jakie daje efekty?

Czym jest peeling kawitacyjny i jakie daje efekty?

Nie tylko oczyszczanie ‒ także stymulacja

peeling kawitacyjny twarzy

fot. Unsplash

Peeling kawitacyjny stał się dość popularnym zabiegiem kosmetycznym w ostatnich latach. Jednak można zauważyć, że nadal niektóre osoby nie zdają sobie sprawy, jak taki zabieg wygląda, co jest do niego potrzebne i jakie efekty można uzyskać. Dla wielu ta nazwa brzmi na pierwszy rzut tajemniczo, ale możesz mieć pewność już teraz, że stoi za tym skuteczny, a przy okazji bezpieczne zabieg na twarz. Przeczytaj poniższy artykuł, a dowiesz się, czym jest peeling kawitacyjny, komu jest polecany oraz jakie efekty można uzyskać!

 

1. Na czym polega peeling kawitacyjny?
2. Efekty peelingu kawitacyjnego
3. Komu jest dedykowany, a kto nie powinien się na niego decydować?

 

Na czym polega peeling kawitacyjny?

Peeling kawitacyjny jest zabiegiem, który prowadzi do głębokiego oczyszczania skóry. Usuwane są martwe komórki naskórka, zabrudzenia, wydzieliny z wągrów oraz nadmiar sebum. Do wykonania peelingu kawitacyjnego konieczne jest użycie specjalnego urządzenia, które emituje fale ultradźwiękowe. Jeśli posiadasz takie urządzenie na własność, nic nie stoi na przeszkodzie, aby zabieg został wykonany samodzielnie w domu. Jednak sporo kobiet nie może sobie na to pozwolić. Z drugiej jednak strony wiadomo, że salony kosmetyczne posiadają lepsze, droższe, a przy okazji bardziej efektywne urządzenia.

Zabieg peelingu kawitacyjnego kończy się nałożeniem maseczki nawilżającej na twarz. Po zabiegu należy chronić skórę przed negatywnym działaniem warunków atmosferycznych, głównie przed zbyt ostrym słońcem oraz mrozem.

Efekty peelingu kawitacyjnego

Jakie efekty daje peeling kawitacyjny? Przede wszystkim gwarantuje pobudzenie odbudowy skóry, co jest bardzo ważne dla produkcji włókien kolagenowych. Peeling kawitacyjny to również głębokie oczyszczenie skóry. Zwiększa się przepływ krwi, niwelowane są plamy pigmentacyjne. Z kolei maseczka nakładana po zabiegu świetnie nawilża skórę, a jak wiadomo, jest to jeden z najważniejszych etapów codziennej pielęgnacji.

Komu jest dedykowany, a kto nie powinien się na niego decydować?

Zabieg peelingu kawitacyjnego polecany jest w szczególności osobom, których skóra w pewnym momencie stracił blask. Jeśli przeglądając się w lustrze, widzisz, że Twoja cera jest matowa, szara, a na dodatek zaczęły pojawiać się na niej suche, nieestetyczne skórki, z pewnością zabieg ten jest dla Ciebie. Z kolei należy go odradzić osobom, które aktualnie są w ciąży, karmią piersią albo cierpią an niewydolność krążeniową. Nie jest to też zabieg dla osób ze stanami zapalnymi skóry, implantami metalowymi, osteoporozą czy wszczepionym stymulatorem serca. Jeśli chcesz wiedzieć więcej, koniecznie sprawdź informacje na stronie https://www.wrosinski.pl/zabiegi/peeling-kawitacyjny/.

Źródło: materiał Partnera
Oceń artykuł
BRAK KOMENTARZY

SKOMENTUJ, NIE HEJTUJ