Medycyna estetyczna pozwala na czerpanie satysfakcji z własnego wyglądu zewnętrznego przez długi czas. Upływające lata odbijają swoje piętno przede wszystkim na skórze człowieka. To ona starzeje się najszybciej. Zmarszczki na jej powierzchni stają się coraz bardziej widoczne, a jej wygląd jest daleki od witalnego. Z pomocą przychodzą zabiegi estetyczne: zabiegi wolumetryczne, lifting, mezoterapia, biostymulatory, powiększanie i modelowanie ust, korekta krzywizny nosa, a nawet procedury z użyciem lasera frakcyjnego CO2
Zabiegi wykonywane przez doświadczonego lekarza są bezpieczne, a ich celem jest szybka i skuteczna poprawa wyglądu pacjenta. By uzyskać jak najlepsze efekty terapeutyczne, zabiegi z zakresu medycyny estetycznej należy regularnie powtarzać, zależnie od potrzeb indywidualnych.
Połączenie dermatologii, chirurgii i ogólnych nauk medycznych skutkuje powstaniem medycyny estetycznej. To dziedzina, która zajmuje się przede wszystkim badaniem, pielęgnowaniem i leczeniem skóry, a także przywracaniem atrakcyjnej aparycji człowieka. Z możliwości, jakie oferuje, coraz powszechniej korzystają nie tylko kobiety, ale również mężczyźni. Swoje uniwersalne działanie medycyna estetyczna opiera głównie na naturalnej zdolności tkanek organizmu do regeneracji. W celu pobudzenia i stymulacji procesów naprawczych i rewitalizujących stosuje się bezpieczne farmaceutyki i mało inwazyjne procedury medyczne poprzedzone skrupulatną diagnostyką potrzeb pacjenta. Proponowane zabiegi są nie tylko skuteczne i szybkie, ale przede wszystkim bezpieczne i bezbolesne.
Jakie efekty oferują specjaliści kliniki medycyny estetycznej?
Medycyna estetyczna daje obecnie wiele możliwości zarówno lekarzom, jak i pacjentom. Mowa tu przede wszystkim o poprawie ogólnego wyglądu i kondycji skóry – przede wszystkim twarzy, szyi i dekoltu. Redukcja zmarszczek mimicznych, bruzd, zmiana owalu i konturu twarzy, odmłodzenie spojrzenia, likwidacja kurzych łapek i cieni pod oczami, modelowanie ust, eliminacja cellulitu i rozstępów – to tylko niektóre z celów zabiegów estetycznych oferowanych pacjentom. Za pomocą metod stosowanych w medycynie estetycznej możliwe staje się też całkowite usunięcie tatuażu laserem pikosekundowym, a nawet leczenie nadpotliwości czy łysienia. Poprawa swojego wyglądu jest dla pacjentów celem, którego osiągnięcie pozwala im zwiększyć poziom jakości życia, pewności siebie i odczuwanego na co dzień komfortu.
Jak wygląda konsultacja w gabinecie specjalistycznym przed zabiegiem estetycznym?
Każdy zabieg medycyny estetycznej przeprowadzany w tyskim Centrum Medycznym Kierach poprzedza się skrupulatną oceną stanu zdrowia pacjenta podczas wizyty konsultacyjnej. Jej przebieg uzależniony jest przede wszystkim od ogólnego stanu zdrowia osoby zainteresowanej zabiegiem, rodzaju planowanej procedury medycznej i oczekiwanych efektów. Niezależnie od okoliczności lekarz zawsze przeprowadza z pacjentem wywiad medyczny. Pyta przede wszystkim o istniejące objawy, przebyte choroby, alergie, ogólny stan zdrowia oraz przyjmowane na stałe leki. Na podstawie zebranych informacji ocenia się indywidualne potrzeby każdego pacjenta i dobiera ofertę zabiegów estetycznych. Po pozytywnej kwalifikacji pacjenta lekarz przygotowuje go do zabiegu. Zwykle konieczne okazuje się jedynie oczyszczenie i dezynfekcja skóry w okolicy pola zabiegowego. O wszelkich działaniach koniecznych do podjęcia przed zabiegiem, np. odstawieniu niektórych leków, lekarz informuje pacjentów na bieżąco.
Medycyna estetyczna w Tychach – sprawdź ofertę profesjonalnych zabiegów w Centrum Medycznym Kierach: https://kierach.pl/oferta/medycyna-estetyczna/
Zabiegi medycyny estetycznej z wykorzystaniem kwasu hialuronowego i osocza bogatopłytkowego – wypełnianie zmarszczek
Wśród zabiegów na twarz, wybieranych najczęściej przez szerokie grono pacjentów, znajdują się zabiegi z użyciem preparatów zawierających kwas hialuronowy lub osocze bogatopłytkowe pozyskane z krwi pacjenta. Te dwie substancje różni przede wszystkim mechanizm działania. Kwas hialuronowy aktywnie wiąże cząsteczki wody, podczas gdy osocze bogatopłytkowe pobudza syntezę kolagenu i poprawia ogólne ukrwienie skóry. Obie substancje mają za zadanie zabezpieczyć skórę przed utratą nawilżenia i stymulować namnażanie oraz dojrzewanie komórek naskórka. Naturalne procesy bioodnowy skóry są pobudzane, co prowadzi do zwiększenia poziomu jej witalności. W efekcie staje się ona widocznie młodsza i jest w lepszej kondycji zdrowotnej. Zabiegi te wykonuje się z użyciem mikroigły, wstrzykując odpowiednie preparaty w obszary skórne najbardziej potrzebujące regeneracji, zgodnie z mapą anatomiczną i zasadami bezpiecznej iniekcji.
Medycyna estetyczna – toksyna botulinowa (botoks)
Botoks to powszechna nazwa toksyny botulinowej, czyli białka toksyny wytwarzanej przez bakterie Clostridium botulinum. To substancja, którą medycyna estetyczna wykorzystuje przede wszystkim w celu leczenia bruksizmu, nadpotliwości, opadania powiek czy likwidacji zmarszczek mimicznych, nawet tych głębokich i najbardziej uciążliwych dla pacjenta. Odpowiednia dawka substancji wstrzykiwana do wnętrza tkanek człowieka podczas mało inwazyjnego zabiegu blokuje przekaźnictwo nerwowo-mięśniowe. Prowadzi do ogólnego rozluźnienia mięśni. Efekty terapeutyczne utrzymują się zwykle od 3 do 6 miesięcy, a po upływie tego czasu warto wykonać kolejne zabiegi. Botoks aplikuje się do ciała pacjenta za pomocą strzykawki z cienką igłą. Zabieg jest bezbolesny i szybki, a wykonany przez specjalistę – także bezpieczny. Trwa zwykle kilkanaście minut, podczas których toksynę wstrzykuje się w wybrane miejsca na twarzy, zgodnie z zaleceniami.
Medycyna estetyczna – wolumetria twarzy, mezoterapia i modelowanie twarzy a starzenie się skóry
Medycyna estetyczna oferuje pacjentom zabiegi modelujące twarz i niwelujące widoczność wrodzonych wad anatomicznych w budowie twarzoczaszki. Niektóre cechy charakterystyczne wyglądu zewnętrznego człowieka mogą być bowiem źródłem dyskomfortu czy wręcz wstydu. Celem wolumetrii i modelowania twarzy jest przede wszystkim zwiększenie objętości skóry. Utrata elastyczności skóry twarzy widoczna jest zwłaszcza w okolicy kości jarzmowych i żuchwy. Dzięki wolumetrii możliwe jest szybkie uwydatnienie rysów twarzy. Podczas zabiegu stosuje się preparat z kwasem hialuronowym, który umieszcza się w naznaczonych na twarzy pacjenta obszarach. Do głębokich warstw skóry dochodzi się bez użycia skalpela dzięki wykorzystaniu mikroigły lub tępo zakończonej kaniuli. Efekty zabiegu widoczne są od razu po jego wykonaniu, a utrzymują się zwykle od 12 do 18 miesięcy. Szybki i mało inwazyjny zabieg jest zatem wysoce skuteczny.
Na twarzy powszechnie stosuje się ponadto mezoterapię, która polega na iniekcji kwasu hialuronowego w odpowiednie miejsca na skórze. Zwykle zaleca się ją również w okolicach dekoltu, szyi oraz grzbietów dłoni. Jej celem jest intensywna regeneracja i odmłodzenie tkanek, zwiększenie gęstości skóry, redukcja zmarszczek, poprawa kolorytu. Może być stosowana również na skórę głowy, zapobiegając nadmiernemu wypadaniu włosów. Mezoterapię igłową można powtarzać cyklicznie – uwzględniając indywidualne podejście do każdego pacjenta. Specjaliści zalecają zwykle wykonanie 2-4 zabiegów.