Tuesday, May 28, 2024
Home / Uroda  / Chirurgia plastyczna  / Czym jest blefaroplastyka?

Czym jest blefaroplastyka?

Plastyka powiek przywraca spojrzeniom świeżość

Blefaroplastyka

fot. Freepik

Blefaroplastyka to nazwa, której wiele osób nie kojarzy – ale jest to zabieg, który raczej dobrze znamy. Inaczej będzie to plastyka powiek – a z tego co roku decyduje się skorzystać coraz więcej osób w każdym wieku. Dlaczego? Dlatego, że skóra na powiekach ma tendencję do wiotczenia – jest ona bardzo cienka i przez to zarówno górne, jak i dolne powieki mogą w końcu zacząć wyglądać zwyczajnie źle

 

Jeszcze większy problem mamy wtedy, gdy taka opadająca powieka uniemożliwia nam normalne widzenie – w trakcie prowadzenia auta może to być przecież niebezpieczne. W momencie, gdy Ty wiesz już, że potrzebny Ci będzie zabieg blefaroplastyki Warszawa to skorzystaj z pomocy specjalistów.

Korekcja powiek zostanie przeprowadzona przez chirurga, który będzie starał się tak wyciąć u nas nadmiar skóry ‒ aby nie pozostała nam po tym bardzo widoczna blizna. Wykonanie nacięcia w tym obszarze odbywa się jednak zwykle wzdłuż naszej naturalnej bruzdy, więc potem blizna także się w niej chowa – po pewnym czasie trudno będzie zauważyć, iż wykonywaliśmy w ogóle jakikolwiek zabieg.

Ważne informacje

Poza nadmiarem skóry – czasami wycinana jest także tkanka tłuszczowa, która nie powinna się tam znajdować. To właśnie ona sprawia, że widoczne zaczynają być u nas tzw. worki pod oczami. Operacja może dotyczyć zarówno górnych, jak i dolnych powiek – a wszystko będziemy musieli skonsultować ze swoim lekarzem prowadzącym. Co ciekawe – blefaroplastyka może zostać przeprowadzona w znieczuleniu miejscowym lub z sedacją ‒ taki stan porównujemy do płytkiej drzemki. Dlaczego czasami jest to konieczne? Przyczyna jest prosta – niektórzy pacjenci po prostu obawiają się całego tego procesu i nie chcą być niczego świadomi.

Po zabiegu musimy spodziewać się, że przed nami około dwa tygodnie, w trakcie których można będzie zauważyć, iż przeszliśmy taki zabieg – mowa tutaj przede wszystkim o zasinieniach i obrzęku. Na zdjęcie szwów zgłaszamy się zwykle po upływie 7 dni.

Blefaroplastyka ‒ cena i zalecenia po operacji

Musimy przygotować się na to, że blefaroplastyka kosztuje dosyć sporo – warto porównać sobie wcześniej ceny w kilku konkretnych klinikach. Pamiętajmy jednak jednocześnie o tym, że efekty takiego zabiegu powinny utrzymać się przez wiele lat i większość pacjentów cieszy się tutaj z podjętej decyzji.

Jeśli chodzi o zalecenia po blefaroplastyce to na pewno nie możemy się szybko opalać i nakładać na twarz makijażu ‒ trzeba raczej skupić się na utrzymywaniu naszej twarzy w czystości i nie przegrzewaniu jej. Odpada więc także wizyta w saunie i intensywne ćwiczenia. Nasz lekarz na pewno przedstawi nam pełną listę wskazówek na okres kilku tygodni po zabiegu. Sprawdź specjalistów z kliniki Projekt Skóra.

Źródło: materiał Partnera MK
Oceń artykuł
BRAK KOMENTARZY

SKOMENTUJ, NIE HEJTUJ