Wednesday, July 24, 2024
Home / Styl życia  / Dom  / Meble i akcesoria  / Czy żaluzje do drzwi balkonowych utrudniają ich otwieranie? Rozwiewamy wątpliwości!

Czy żaluzje do drzwi balkonowych utrudniają ich otwieranie? Rozwiewamy wątpliwości!

Nie tylko dla właścicieli balkonów

Żaluzje

fot. Artem Marushenko / Pexels

Żaluzje z racji swojej konstrukcji stanowią stabilną i nieelastyczną powierzchnię, co budzi obawy o kolidowanie z ruchem skrzydeł okiennych. Czy żaluzje wewnętrzne do okien utrudniają otwieranie i przechodzenie przez drzwi balkonowe? Przyjrzyjmy się tej kwestii!

 

Montaż żaluzji do drzwi balkonowych – jakich metod unikać?

Wszystko jest kwestią odpowiedniego montażu. Żaluzje można zawiesić na wiele sposobów – na ramie okna, na listwie przyszybowej, we wnęce okiennej lub poza nią. W przypadku okien i drzwi, które są często i szeroko otwierane, lepiej zrezygnować z wszystkich typów montażu poza wnęką okienną. Mogłyby one rzeczywiście stanowić przeszkodę przy otwieraniu drzwi balkonowych. Żaluzje wiszą oddzielnie od skrzydła okiennego, jednak na tyle blisko, że zawsze znajdą się w obszarze promienia łuku, po którym poruszają się drzwi.

 

Podobny problem wystąpi, jeśli zamontujesz żaluzje we wnęce, ale ponad ramą okienną. Otwieranie ramy niezależne od wiszącego płaszcza żaluzji sprawia, że jedno blokuje drugie. Jednak nawet takie rodzaje montażu ostatecznie można pogodzić z drzwiami balkonowymi. Rozwiązania te wymagają po prostu podnoszenia całego płaszcza za każdym razem, gdy będziesz otwierać drzwi.

żaluzje

Zamontowane na ramie drzwi balkonowych żaluzje stają się częścią skrzydła i poruszają się razem z nim / fot. materiał Partnera

 

Montaż żaluzji do drzwi balkonowych – jakie są najlepsze metody?

W przypadku żaluzji do drzwi balkonowych najlepszy jest montaż na ramie. Dzięki temu żaluzja będzie przesuwała się jednocześnie ze skrzydłem okiennym czy drzwiowym – po prostu będzie stanowiła jego część. A w takiej sytuacji nie ma mowy o tym, by coś stanowiło przeszkodę na łuku skrzydła.

 

Montaż na ramie jest bardzo prosty i wymaga tylko niewielkich nawierceń. Przekonaj się sam, np. oglądając filmik instruktażowy od Clicky.pl, gdzie w prosty sposób jest zaprezentowane, jak szybko zawiesić żaluzje w swoim domu. Nawiercenia nie niszczą w żaden sposób samego okna – montaż żaluzji do okien plastikowych nie pogarsza ich szczelności ani nie narusza trwałości. Jeśli jednak bardzo chcesz uniknąć wykonywania nawierceń, istnieją także metody zupełnie bezinwazyjne – za pomocą docisków dokręcanych imbusem. Zamówienie żaluzji na wymiar to gwarancja idealnego dopasowania i bezproblemowego, intuicyjnego użytkowania.

Żaluzje na wymiar – bezpieczne rozwiązanie na otwierane skrzydła

Wybór metody montażu to najbardziej podstawowa sprawa przy projektowaniu osłon okiennych niekolidujących z drzwiami. Jednak montaż na ramie nie pomoże, jeśli żaluzje będą niedopasowane wymiarowo. Wystająca z dołu lub z boku żaluzja zawsze będzie przeszkadzać w użytkowaniu drzwi balkonowych. Jest spore ryzyko wystąpienia takiego problemu, jeśli decydujesz się na zakup żaluzji gotowych. Choć występują w standardowych wymiarach, nie masz pewności, czy margines błędu nie będzie na tyle spory, że zaburzy korzystanie z podstawowych funkcji przeszkleń. Dlatego lepiej jest zaufać specjalistom i zamówić żaluzje na wymiar. Profesjonalne sklepy nie tylko oferują usługę dopasowania żaluzji do Twoich okien, ale też udzielają stosownych porad, jak dokonać pomiaru, aby wynik umożliwił wykonanie produktu doskonale odpowiedniego do Twoich drzwi. Zamawiając aluminiowe lub drewniane żaluzje na wymiar, nie ryzykujesz, że wystające lamele odrapią ściany lub podłogi podczas zwykłego otwierania i zamykania drzwi.

Źródło: materiał Partnera MK
Oceń artykuł
BRAK KOMENTARZY

SKOMENTUJ, NIE HEJTUJ