Thursday, February 29, 2024
Home / Uroda  / Czy wiesz, że zdrowie masz we krwi?

Czy wiesz, że zdrowie masz we krwi?

Medycyna estetyczna to dynamicznie rozwijająca się gałąź medycyny. Nie dziwi więc, że lekarze sięgają po bezpieczne i efektywne terapie stosowane w innych dziedzinach.

Medycyna estetyczna to dynamicznie rozwijająca się gałąź medycyny. Nie dziwi więc, że lekarze sięgają po bezpieczne i efektywne terapie stosowane w innych dziedzinach.

Estetica Nova

W medycynie przeciwstarzeniowej wykorzystujemy przeciwzapalne działanie skoncentrowanych płytek krwi w celu naprawy uszkodzonej skóry. / fot. materiał prasowy

Jednym z takich odkryć jest wykorzystanie osocza bogatopłytkowego, pozyskiwanego z krwi pacjenta, w leczeniu uszkodzonych tkanek m.in. oparzeń czy kontuzji ortopedycznych. W medycynie przeciwstarzeniowej wykorzystujemy przeciwzapalne działanie skoncentrowanych płytek krwi w celu naprawy uszkodzonej skóry. Trombocyty, komórki krwi odpowiedzialne za proces hemostazy, to kluczowy składnik procesu naprawy tkanek. Aktywowane trombocyty współdziałają ze sobą i wydzielają ważne dla regeneracji komórek skóry czynniki wzrostu, a te mają moc stymulującą komórki macierzyste do różnicowania procesów naprawczych i angiogenezy.

Istnieje wprost proporcjonalna zależność między koncentracją czynników wzrostowych, a szybkością i dynamiką regeneracji tkanek. Dlatego też w procesie wirowania oddzielamy elementy morfotyczne krwi od osocza, w którym są zawieszone trombocyty. Do odzyskiwania osocza bogatopłytkowego wykorzystujemy m.in. system Regeneris, który pozwala zagęścić osocze od 1,5 do 2 razy, dzięki czemu uzyskujemy optymalnie działający, drogocenny materiał. Podaje się go pacjentowi w zabiegu mezoterapii, czyli metodą śródskórnego podawania leku cieniutką igłą.

Zabieg jest bezbolesny lub wiąże się z niewielkim dyskomfortem (wykonywany jest w znieczuleniu miejscowym). Przeznaczony jest dla pacjentów poszukujących naturalnych metod leczenia, wymagających rewitalizacji skóry twarzy, szyi, dekoltu czy dłoni. Leczeniem osiągamy poprawę napięcia, elastyczności i ujednolicenie kolorytu skóry, a także przebudowę blizn. Regeneracyjną siłę zabiegu wykorzystujemy łącząc Regeneris z innymi procedurami medycznymi, takimi jak zabiegi laserowe i nici PDO. Terapię polecam szczególnie pacjentom ze skłonnością do alergii (brak ryzyka wystąpienia reakcji nadwrażliwości).

ewa-rybicka3Dr Ewa Rybicka

Estetica Nova Klinika Medycyny Estetyczej, Warszawa, ul. Opaczewska 43 lok. 4, tel. 505 301233, 22/ 415 70 90, www.esteticanova.com.pl

 

Oceń artykuł
BRAK KOMENTARZY

SKOMENTUJ, NIE HEJTUJ